PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizelde Çözülemeyen Marş Problemi

sstmemrah
16/12/2015, 15:20
Öncelikle başımdan geçen sorunları sizinle paylaşarak çözüm yoluna daha sağlıklı ulaşabiliriz diye düşünüyorum.

Araç 2006 GP 1.3 75 bg 140.000km.

1- 1 ay önce aracım yağ yakıyormuş. Tahminim yağ bittiğinden otobanda 100km/h hızla giderken turbo patlattı.

Siyah ve mavi duman bir arada, çekişte düşme belirtileri.,

2- Her zamanki ustamıza götürdüm. Usta turbo dedi. aracına segman da atalım gelmişken dedi.

Buraya kadar her şey iyi gibi idi.
Not. Aracıma titiz bakarım. ne titreme ne ses ne çalışma problemi sıfır motor gibi bıraktım.

3- Ustada yaklaşık 15 gün kaldı aracım.

Bu süre zarfında üst kapagı sökecez diyemotor indirdiler
enj. bobinini kırmışlar, dizelciye götürüp onartmışlar.
Termostatı kırmışlar, tirgeri değiştirmişler. Gergi rulmanı değişmiş
Motor inince Kurum temizliği yaptılar
Segmanları ellememişler.
İşin özeti çok kurcalamışlar, toplarken zorlanmışlar.

4- Aracı Geri aldığımda marşı kafasına göre bazen geç bazen erken alıyor.
titreme uğultu, sanki vuruntulu çalışma, aşırı titreme, güç kaybı. Tamirden aldıktan sonra şikayetlerim.
hatta araç yağ yakma, yağ çubuğundan duman atma var.

5- Bende kızdım birdaha götürmedim. Araçta Yağ sızdırma vardı.
Başka ustaya götürdim üst kapak çatlak yağ ordan sızıyor dendi üst kapak çıkma taktırdım.

Birkaç dizelci, motorcu gezdim pek bisey bulamadılar" Enjektörlere pompaya sökcez bakcaz deniliyor.

****En son bir eski bir ustaya götürdüm, dizelci ile birlikte düşündüler.
Motor indiyse volan sacından yapıyor dendi. Bunlarda oluyor dendi.****

Artık herkese kurcalatmak istemiyorum. Bu tip sorunlar oluyormu.? Cevabınızı bekliyorum

akk0212
16/12/2015, 18:46
allah yardım etsin kardeş

SinanTR
17/12/2015, 00:04
valla harca harca sonu dibi gelmez ben senin yerinde olsam ikinci kere piyasada para verip elleteceğime yetkili serviste garantili yaptırırım biliyorum baya tuzlu çıkıyo ama garantili ve kafam rahat olur

punto1414
17/12/2015, 09:10
usta usta gezip paranı harcama..Sıfır arabada götürsen bizim ustalarımıza onda bile arıza tespit ederler:)Bi yerde sabit kal,yaptılar olmadımı bi daha götür en iyi sonucu alana kadar bastır..

ORS15
17/12/2015, 09:37
arkadaşım geçmiş olsun , bence ya bir ustaya sabit kal yada yetkili bir servise git.