PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koltuk ses sorunu

volkan1065
13/12/2015, 21:56
Arkadaşlar merhaba;

Aracımın koltuğunda son bir aydır bir boşluk oluştu. Firen bastığımda koltuk ileri doğru hafif tık diye ses veriyor tabi ani kalkışardada geriye kaydığı için yine aynı sesi veriyor. Tabi iyice kontrol ettim acaba başka yerden gelirmi diye ama maalesef koltuktan geliyor.koltukta bir boşluk var ama bu koltuğuk kızaklı geçmeli gibi bir türlü sıkacak bir civata bulamadım. Ara. 2011 EVO 1.3 dynamc.

Bu durum başına gelen yada koltuk söküp takmada deneyimli biri bu koltukta sıkılması gereken civataları tarif edebilirmi.

vek66
14/12/2015, 06:47
Aynı sorun bende de mevcut. Koltuk en alt ayarında ise bu durumu yapmıyor. Baktım ama sıkabileceğim bir vida veya cıvata göremedim.

E5553 cihazımdan gönderildi

justneedyou
15/12/2015, 15:11
Söylediğiniz şekilde bende de aynı sorun var. Biraz hızlanıp sert frene basında koltuk hafif öne geliyor gibi oluyor, çözemedim.

ibrahimaydin
15/12/2015, 15:52
Arkadaşlar merhaba;

Aracımın koltuğunda son bir aydır bir boşluk oluştu. Firen bastığımda koltuk ileri doğru hafif tık diye ses veriyor tabi ani kalkışardada geriye kaydığı için yine aynı sesi veriyor. Tabi iyice kontrol ettim acaba başka yerden gelirmi diye ama maalesef koltuktan geliyor.koltukta bir boşluk var ama bu koltuğuk kızaklı geçmeli gibi bir türlü sıkacak bir civata bulamadım. Ara. 2011 EVO 1.3 dynamc.

Bu durum başına gelen yada koltuk söküp takmada deneyimli biri bu koltukta sıkılması gereken civataları tarif edebilirmi.

Koltuğun altındaki ileri geri kaydırma kolunu aşağıya ( tabana ) doğru iyice bastırınız. Bende de aynısı olmuştu o şekilde çözdüm. Kaydırma kolu tam yerine oturmuyor bazen. Denemekte fayda var.

AykutCelebi
03/03/2016, 19:29
Bu sorun bende de bugün başladı. Çözüm arıyorum.

Sent from my iPhone using

Mert34
03/03/2016, 19:35
Benimde sağ koltuk öyle kolu aşağı tam bastırmazsam bir anda kayıyor geri. hemde öyle kayıyorki biri canını bırakacak arabada yakında

AykutCelebi
03/03/2016, 19:43
Benimde sağ koltuk öyle kolu aşağı tam bastırmazsam bir anda kayıyor geri. hemde öyle kayıyorki biri canını bırakacak arabada yakında

Sizin sorun da kötüymüş cidden. Bende bugün araca biniyorum tak tuk ediyor boşluk var. Öyle takıntılı değilimdir fakat sürüş sırasında da rahatsız ediyor.

Sent from my iPhone using

AykutCelebi
04/03/2016, 09:04
Yukarı kaldırdım bir tık daha azaldı gibi ses ama hala rahatsız edici boyutta. Altta ki kolu aşağı doğru ittirdim ama nafile..

Emre9110
04/03/2016, 09:39
Bende de şöyle bir sorun var ve beni deli ediyor. Koltuğa oturuyorum ayarlıyorum kendime göre tam olarak çentikler yerine oturmuyor kolu aşağı iyice indirip tam olarak oturtuyorum. Koltuk ileri uca yada geri uca kayma yapmıyor ama;

Frene basınca koltukta bir boşluk var sanki https://www.ankarabellona.com/userfiles/Rio%20Tv%20Koltugu(1).jpg böyle keyif koltukları gibi yerimde salınım yapıyor. Nasıl çözeriz bunu gerçekten çok sinir ediyor :(

AykutCelebi
07/03/2016, 14:47
Bu konuyla ilgili başında geçen başka kullanıcılar varsa deneyimlerini bekliyorum.

AykutCelebi
23/03/2016, 09:23
arabaya her oturduğumda tık ses gelmesinden, bazen frene bastığımda gelen tık sesinden ciddi şekilde rahatsız olmaya başladım. Aynı sorunla karşılaşan kullanıcılar varsa desteklerini bekliyorum. :(