PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plakalık yerine folyo yapımı sorusu?

fatiheyileten
27/11/2007, 21:05
slm arkadaşlar..ön plakalığın altına folyo yaptırmak istiyorum..nasıl yapılacağı konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim..teşekkğrler

yerliplaka34
28/11/2007, 19:41
çok basit bi uygulama ben kendim yaptım sana resimlerini yollayım istersen
nerden alıcağın konusuna gelince herhangi bi reklamcı yada tabelacıya gidiyosun bana siyah folyo lazım diyosun ben 1m 30cm ölçerinde aldım bi hata olursa tekrar uğraşmamk için..
önce yapıştıracağın yerin kalıbını çıkar folyonun arka kısmına çiz ve kes sonra el becerine bağlı
boş suyla uyguluyosun cam filmi çeker gibi hava kalmadan çekerek yapışmasını sağlıyosun.. kalan folyoyuda arka bagaja uyguluyosun güzel oluyo..:D
eger aklına yatmadıysa yada uygulamaya cesaretin yoksa tabelacı halleder eğer gene olmaz dersen biz ne güne duruyoruz yardım ederiz kardeşimize...;) nasıl olsa istanbuldaymışın..

punto35
28/11/2007, 20:49
abi şimdi siyah folyo 1m 30cm alıcam yalnız abi bi suyla uygulama nasıl oluyo biraz anlatırmısın bide fiyat nekadar oluyo siyah folyonun o ebatlarda:)

fatiheyileten
28/11/2007, 22:22
hay kardeşim saol ya...bakim ben bi şöle tabelacı bulursam yapacak yaptırayı..olmazsa senle tanışır görüşür hallederiz ya..daha yapacak çok iş var :))

memat
30/11/2007, 10:02
folyonun arkasını uyla ıslatuyorsun yapıştıracağın yere koyup saç kurutma makinesi yardımıyla havasını alıyorsun oturunca fazlalıkları kes ve plakalığın siyah

fatiheyileten
30/11/2007, 16:37
saol kardeş tarifin için..bugün bi reklamcıya sordum 30milyona yaparımdedi..sence nasıl fiyat

BrK_20
30/11/2007, 19:26
ben yaptırdım 10 mılyona :D 30 mılyon adam sacmalamıs sakın yaptırma cok basıt bısı

fatiheyileten
30/11/2007, 22:52
peki teşekkkürler..arabayı yıkatırken felan bozulma fln oluo mu..herhangi bir sorunu var mı

BrK_20
01/12/2007, 14:01
hayır hıc bı sorun olmuyor ve gayet hos duruyor tavsıye ederım..!

fatiheyileten
01/12/2007, 14:16
tamam kardeş çok teşekkür ederim..1 hafta içinde yaptırcam bu işlemi..daha neler yaptırsak iyi olur..serviste yedek parçalar çok pahalı..varmı bildiğin başka yer parçacı

BERKAY
01/12/2007, 15:27
En Yakın Tabelacıya folya plaka kesme kalınlastırma stoplara kırmızı fılm toplam 30 ytl tabi tanıdık olması farkıyla oldu

https://img48.imageshack.us/img48/8527/16z0277jh1.jpg

fatiheyileten
01/12/2007, 17:17
abi sen işi bedavaya halletmişin ya..bide bişey sorcam stoplar zaten kırmızı,,kırmızı film neyi değiştirdi

BERKAY
01/12/2007, 17:33
stopların ust sınyal yerı acık renktır dıkatlı baktıgın zaman ve uzarıne kırmızı fılm cekıldıgı zaman daha canlı stoplar elde edebılırsın ama bı sorun var sınyal verınce kırmızı yanıyo ve asırı arkadan göz alıyomus arkdaslarım söledı

fatiheyileten
01/12/2007, 17:39
tamam anladım şimdi saol..birde bişey sorcam plaka altına folyo yaparken..ızgerayı çıkarıp mı yaptılar yoksa üzerinden mi

BERKAY
01/12/2007, 17:56
ya söle söleyım ben yaptıralı cok uzun zaman oldu ama öle tefarruatlı bı ıs deıl plakayı sokuyolar ıkı dk da bıldıgımız sticker gıbı yapıstırıyolar yanı ıslem en fazla 20 dk

fatiheyileten
01/12/2007, 18:20
hı tamam anladım saol valla.yaptırcamda şimdi beceremezse reklamcılar die korkuorum

BERKAY
01/12/2007, 18:31
yok yok becerırler adamlar djital baskıyla butun arabanın etrafını yapıyolar

yerliplaka34
01/12/2007, 18:37
abi şimdi siyah folyo 1m 30cm alıcam yalnız abi bi suyla uygulama nasıl oluyo biraz anlatırmısın bide fiyat nekadar oluyo siyah folyonun o ebatlarda:)

bu ölçüleri ben 5ytl ye aldım 2 çeşit folyo var parlak ve mat siyah ben parlak olanından aldım arabanın dış kısmında mat bi kısım sevmiyorum.. önce uygulanacak yere camsil fısfısıyla bol su sıkıyor folyonun arkasınada aynı şekilde su sıkarak yaşıpkan tarıfına tabi.. tampona koyduktan sonra çek çek yardımıylaki çekçekin önüne bez tutturmamız gerekiyo ki folyoyu çizmesi tabi mat renkte olan için bi sorun teşkil etmiyo. sonra yukarıda arkadaşında belirttiği gibi kurutma makinasıyla havasını alarak işimizi bitiriyoruz..

hay kardeşim saol ya...bakim ben bi şöle tabelacı bulursam yapacak yaptırayı..olmazsa senle tanışır görüşür hallederiz ya..daha yapacak çok iş var :))

valla çok basit bi uygulama enazından ben kendim yaparken öle oldu eğer tabelacı pahalı yaparsa hiç gerek yok ona vericen parayıda başka bişeye harcarsın ben hallederim .. ben küçükçekmece halkalıda oturuyorum
irtibata geçmek istersen cep numaramı veriyim mesaj atarsın uygun bir yerde buluşur konuşuruz..önümüzdeki haftaiçi çok müsaitim... hafta sonu yoğunum...

cep.. 05444087105

fatiheyileten
01/12/2007, 18:55
saol valla iyi olur bende beylikdüzünde okuorum..ben tabelacıyla pazarlık yapayım bişeyler yapmazsa bu numaradan sana ulaşırım..hemde tanışmış oluruz..teşekkür ederim

yerliplaka34
01/12/2007, 19:32
rica ederim ne demek yaaa.. lafımı olur.. valla azönce girdim içeri bende döşem aldım onun montajını yaptım.. kısmetse açık hava filtresi adım haftaiçide onu takıcam ;) ee biyerlerden başlamak lazım dimi.. buarda benim msn yerliplaka34@hotmail.com arabayla ilgili fikirlerin için bugün hariç çünkü şuan kapalı :) ordada konuşuruz..

bu arda yaşın genç okuyomusun?

Genius
01/12/2007, 19:43
GP'ye yapılması gereken ilk hareket diye düşünüyorum. Ben kendim bunuda stoplarıda kendim yaptım, tabi bununla birlikte farların içini siyah yapmakta lazım ki bütünlük sağlansın. Hala plaka takmadım, plakasız daha güzel duruyor ;)

yerliplaka34
01/12/2007, 19:58
evet haklısın ilk hareket bu 2. hareket logo iptali çünkü birbirini tamalıyo siyah ızgarayla birlikte güzel bi görünüm sağlıyo bence...

fatiheyileten
01/12/2007, 21:57
tamam msnye ekliorum seni..evet ben okuorum fatih üniversitesinde.işletme 1.sınıf

SeaMaN
18/05/2008, 02:54
slm arkadaşlar bende pazartesi bi reklamcıya gidip rica edicem bakalım yapacakmı. Belki uğraşmak istemezler

tolgaank88
18/05/2008, 11:53
bende bunu yaptırmak istiyorum ama korkum su : ilerde satmak zorunda kalırsam alacak kişi bunu begenmeyebilir,folyoyu çıkartırım desem bu seferde renk farkı olur sanırım :( ne yapıcagımı bilemedim :(

Ah-MeT
18/05/2008, 12:30
ben mat siyaha boyattım çok hoş oldu

tolgaank88
18/05/2008, 12:38
ben mat siyaha boyattım çok hoş oldu

ahmet bey meraba,bi kaç sorum olucaktı size ne boyası ile boyadınız vede tekrardan eski rengine dondurmek istersek gene boyamak durumunda mı kalırız değil mi??

Ah-MeT
18/05/2008, 12:55
ahmet bey meraba,bi kaç sorum olucaktı size ne boyası ile boyadınız vede tekrardan eski rengine dondurmek istersek gene boyamak durumunda mı kalırız değil mi??

tolga benım arkadasım oto boyacı gittim onun oraya panjur ve o plakalık yerini boyattım o plaka yerini cok ince bir zımpara ile biraz zımparaladı sonra mat siyahı attı zaten mat siyah cobuk kuruyor... senin dedigin bende ona dedim once begenmessem nolcak dedim ben o siyh mat boyayı cıkarırım dedi sonra eski rengine boyarız dedi... pek bi sorun cıkaracıgına inanmıyorum oranın siyah olması neden fabrikadan orayı siyah cıkarmamıslar anlamadım:) bu sekılde daha hoş ve estetik...

Mjet
25/05/2008, 16:20
tamam msnye ekliorum seni..evet ben okuorum fatih üniversitesinde.işletme 1.sınıf

fatih bende FATİH ünisindeim sosyoloji 1im bende senin araç ne renk bikaç tane var okulda ama sticker görmedim araçlarda :)) folyo olayını naptın yaptırdın mı ?

uLTRa GP
05/06/2008, 22:03
Ben bir şey soracaktım ben folyo aldım 1.30 kalıbı nasıl alıp folyoyu keseceğim yardım edermsiniz?

SAYGILAR...

tolgaank88
05/06/2008, 23:13
geçen hafta femoli (mehmet abi) 'ye yaptırmıştım,şöyle oluyor...ilk önce alt ve üst iki ızgarayı söküyorsun,daha sonra plakayıda söküyorsun,bu folyonun yapışkanlı kısmını ara ızgaraya yapıştırıyorsun(aman dikkat et yapışkan hassas bişey dokunma sertliğini kaçırırsan yapışkanlıgı gidiyor) daha sonra ısıtıcıyla birlikte,folyoyu çizmeyecek bi şekilde bi levha tarzı bişeyle(levhada değilde ince bişey işte,aman dikkat et folyoya zarar verme ama),arada kalan havayı alıyorsun...
Not:bu ısıtıcı yerine fön makinası kullanıldıgını duymustum ama ne kadar sağlıklı olur bilmem,ayrıca folyoya artı olarak ızgaralarıda siyaha boyatırsan çok guzel olur...

uLTRa GP
06/06/2008, 13:38
ilk önce alt ve üst iki ızgarayı söküyorsun.

tşkkürler anladım ama ızgaraları nasıl sökcem?

tolgaank88
06/06/2008, 21:36
tşkkürler anladım ama ızgaraları nasıl sökcem?

ya o iş biraz tehlikeli...yani çıkarmak kolay ama onun tırnakları var ve sıcaktan genleşebiliyor (benim aracımdaki gibi) o zaman kırma ihtimaliniz çok yüksek...aralarda parmaklarınızı takıp çekiyorsunuz,ama bu kadar basit deil tabiki :D,bence bu işi bilen birine yaptırın...

uLTRa GP
06/06/2008, 21:59
tmm teşekkürler

tusunami
08/06/2008, 20:23
ya o iş biraz tehlikeli...yani çıkarmak kolay ama onun tırnakları var ve sıcaktan genleşebiliyor (benim aracımdaki gibi) o zaman kırma ihtimaliniz çok yüksek...aralarda parmaklarınızı takıp çekiyorsunuz,ama bu kadar basit deil tabiki :D,bence bu işi bilen birine yaptırın...

Ben şahit oldum korna takarken kırdı tamirci ön ızgarayı:S bi çekti baktım yan tırnaklar gitmiş usta dedim servise gitde bi ön ızgara al dedim:D

onur5470
16/11/2008, 20:51
Ben ön kaputuma folyo şerit düşünüyorum ama şu renk farkı olur mu düşüncesi kafamı karıştırıyor. Ne dersiniz? Çıkarınca polısh le falan giderilir mi?

femoli
17/11/2008, 08:41
Pek bir sorun olmaz çıkarmak istedğin zamn altına pasta cila attırırsın tabi araca da komple bir sorun olmaz..

onur5470
17/11/2008, 11:20
Teşekkürler "FEMOLİ" senin hakkını nasıl ödiyecez?

PendenTDooM
30/11/2008, 14:40
En Yakın Tabelacıya folya plaka kesme kalınlastırma stoplara kırmızı fılm toplam 30 ytl tabi tanıdık olması farkıyla oldu

eyvallah Berkay, ben de yaptırmak istiyorum, Bursa'da nereye yaptırdın sen?
bilen birine yaptırmak en iyisi di mi :cool0000:

ufuk450
02/12/2008, 20:56
kardeş hiç uğraşma bi reklamcıya git yaparlar bende yaptırdım güzel oluyor ve fiyat konusuda cok ucuz 5 ytl yaptırdım