PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gazdan çekince silkeleme

uzanali
09/12/2015, 18:54
Merhaba
Aracim 1.4 8v 77 fire active lpg siz.gazdan ayagimi hangi viteste cekersem silkeleme yapiyor bazen de hic yapmiyor.Motor 3 kulagida degistirdim ama sorun nedendir bulunamiyor.Son olarak sag aksta bosluk var diye ondan yapar dediler sizce bu dogru bir tespit mi?

zamican
09/12/2015, 19:16
Bu konuyu bende merak ediyorum. Benim araba dizel ama bende de oluyor. Özellikle küçük viteslerde.

yasar01
10/12/2015, 01:24
aynı sorun bende de var ama sadece 1ci viteste 1.4 free 8v 77 bg

SM-G900FQ cihazımdan gönderildi

uzanali
12/12/2015, 23:24
Arkadaslar forumu kurcaladim ve sonuca ulastim.debriyaj pedalinin altinda sari bir sensor var o bazen geride takili kaliyor.ugrastim ve duzelttim hicbir sorun kalmadi.

newport0661
30/01/2018, 22:49
Arkadaslar bende grande punto dualogic var bi süredir 1500 1700 devirde gazdan ayagimi çekince silkeleme yapıyordu. Ikitellide arslan oto emrah usta var. Ona götürdüm bilgisayara bağladı şanzıman üst kulağı değiştirdi bir kac sensor baglantisini duzeltti ve bilgisayar ile adatasyon yapti. Sorunu çözdü. Silkeleme fwlan kalmadi. Vites gecisleride mukemmel oldu.

Umut986
26/06/2018, 18:54
Selam arkadaşlar. Benim aracımda 2011 1.4 Fire Landirenzo LPG var. Düşük devirde gazdan ayağımı çektiğimde şiddetle sarsılıyor ve vuruntu oluyor. Çok araştırdım ancak bir sonuç bulamadım. Bir çok insanın başınna gelmiş ama kimse kesin çözümü bulamamış galiba. Daha önce aynı durumu yaşayan ya da anlayan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. Teşekkürler.

Puntolayinbeni
04/02/2019, 18:20
35787

Sorunu yaşayan arkadaşlar için guncelliyorum, arabamdaki teklemeyi debriyaj müsürü (Sensörü) (40 TL) değişince düzeldi. Boşuna masraf yapmayın direk bu parçayı değiştirin sorununuz kalmayacaktır.

myevo
05/02/2019, 00:23
Aynı sorunu şanzıman takozu değiştirerek çözdüm.

berkerby
01/09/2020, 01:35
Herkese merhaba, aracım Grande Punto 1.4 LPG'li, bende de gazdan çekince çok sert silkeleme sorunu var, bujiler ve buji kablolarını orijinali ile değiştik ama hiç bir değişim olmadı. Bunun üzerine tüm motor kulaklarını değiştirdik yine çözüme ulaşamadık. Daha sonra araştırmalarım sonucu debriyaj sensöründen olabilir diye onu da değiştirdik fakat... O da bizi çözüme ulaştırmadı. Not olarak klimayı açınca silkeleme iyice artıyor yani doğru mu tarif ediyorum bilmiyorum ama sanki ara kızgın boğa gibi üzerinden atmaya çalışıyor. Yardımlarınızı bekliyorum gerçenten zor durumdayım...

carbas
01/09/2020, 07:21
Herkese merhaba, aracım Grande Punto 1.4 LPG'li, bende de gazdan çekince çok sert silkeleme sorunu var, bujiler ve buji kablolarını orijinali ile değiştik ama hiç bir değişim olmadı. Bunun üzerine tüm motor kulaklarını değiştirdik yine çözüme ulaşamadık. Daha sonra araştırmalarım sonucu debriyaj sensöründen olabilir diye onu da değiştirdik fakat... O da bizi çözüme ulaştırmadı. Not olarak klimayı açınca silkeleme iyice artıyor yani doğru mu tarif ediyorum bilmiyorum ama sanki ara kızgın boğa gibi üzerinden atmaya çalışıyor. Yardımlarınızı bekliyorum gerçenten zor durumdayım...

Elektrik aksamıyla ilgili bir sorunun olabilir ustam. Akü, dinamo vs kontrolü öneririm sana

berkerby
01/09/2020, 17:08
Elektrik aksamıyla ilgili bir sorunun olabilir ustam. Akü, dinamo vs kontrolü öneririm sana
Usta gaz kelebeğinden kaynaklı olabileceğini belirtti, fakat fiyatlara baktım 1000 lira civarı ve kesinliği yokken bu fiyat çok fazla