PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon arıza lambası yandı yardım!

Mustafa7
07/12/2015, 15:11
Selamlar arkadaşlar, Bugun yola çıkmak üzereyken direksiyon kıpırdamayacak kadar ağırlaştı, ne oluyor demeye kalmadan,
Direksiyon ariza lambasi yandi ... Kontak kapa ac yapınca düzeldi. dünde aynı problemi yaşamıştım kontak aç kapa yola devam ettim..
daha önce böyle bi problem yaşayan varmı.. sıkıntı ne acaba :((

ibrahimaydin
07/12/2015, 15:17
Merhaba ustam. Hiç dert etme. Doğruca yetkili servise gidiyorsun. Arızayı bilgisayardan okuyorlar arıza kodunu görüyorlar ve kayıt oluşturuluyor. mevcut bilgiler tofaşa gönderiliyor ve tofaşın onayından sonra arabadaki elektrik destekli direksiyon mili ve motoru arıza çıkarmayan yeni tip parçalarla sizden hiçbir ücret almadan değiştirliyor. Parça elinde varsa hemen, yoksa sipariş ediliyor. gelince takılıyor. Aracın yaşı km bakımların nerede yapıldığı hiç önemli değil.

khanunl
07/12/2015, 15:47
Merhaba ustam. Hiç dert etme. Doğruca yetkili servise gidiyorsun. Arızayı bilgisayardan okuyorlar arıza kodunu görüyorlar ve kayıt oluşturuluyor. mevcut bilgiler tofaşa gönderiliyor ve tofaşın onayından sonra arabadaki elektrik destekli direksiyon mili ve motoru arıza çıkarmayan yeni tip parçalarla sizden hiçbir ücret almadan değiştirliyor. Parça elinde varsa hemen, yoksa sipariş ediliyor. gelince takılıyor. Aracın yaşı km bakımların nerede yapıldığı hiç önemli değil.

Mustafa Arkadaşımıza güzel bir ferahlık vermişiniz fakat bahsettiğniz işlemlerin sonunda problem city arızası çıkacak gibi gözüküyor.Aracın 2008 model olması sebebiyle Mustafa arkadaşımız arızalı parçanın değişmi için kendini fiat firması ile moral bozucu bir mücadele içinde bulabilir.Umut ediyorumki düşündüğüm gibi olmasın sizin düşündüğünüz şekilde terayağından kıl çeker gibi bu mesele sorunsuzca hallolsun.

ibrahimaydin
07/12/2015, 15:58
Mustafa Arkadaşımıza güzel bir ferahlık vermişiniz fakat bahsettiğniz işlemlerin sonunda problem city arızası çıkacak gibi gözüküyor.Aracın 2008 model olması sebebiyle Mustafa arkadaşımız arızalı parçanın değişmi için kendini fiat firması ile moral bozucu bir mücadele içinde bulabilir.Umut ediyorumki düşündüğüm gibi olmasın sizin düşündüğünüz şekilde terayağından kıl çeker gibi bu mesele sorunsuzca hallolsun.

Bi arkadaşımın 2009 grande puntosunda ve benim 2012 evomda aynı sorunu yani city sorununu yaşadık ve iki aracın da bütün işlemlerini ücretsiz ve sorunsuz halletmişlerdi. Benimkini yaptıralı bir ay oldu daha. O yüzden rahat rahat geniş geniş yazdım. Dediğiniz gibi inşallah arkadaşımızın aracını da sorunsuz bi şekilde yapıp verirler.

Mustafa7
07/12/2015, 16:49
İbrahim hocam teşekkürler servisle bi görüşeyim

ibrahimaydin
07/12/2015, 16:56
İbrahim hocam teşekkürler servisle bi görüşeyim

Rica ederim Mustafa bey. Forumda city arızasıyla ilgili oldukça fazla bilgi var. Ben kendi tecrübemi paylaşmak istedim.

Mustafa7
07/12/2015, 17:37
Rica ederim Mustafa bey. Forumda city arızasıyla ilgili oldukça fazla bilgi var. Ben kendi tecrübemi paylaşmak istedim.
Servisle görüştüm aracı getirin bakalım dediler .. Umarım dalavere çevirmezler

ibrahimaydin
07/12/2015, 17:55
Servisle görüştüm aracı getirin bakalım dediler .. Umarım dalavere çevirmezler

Dediğim gibi Mustafa bey, kontağı kapatıp açınca araç düzeliyor. Birdaha ne zaman yapacağı belli değil. Yüksek hızlarda giderken sollama esnasında falan arıza verirse kazaya sebep olabilir Allah korusun çok tehlikeli. Ben aracımı götürdüğümde bilgisayara bağlayıp bakacağız, arıza kodunu görürsek tofaştan onay bekleyeceğiz demişlerdi. Ben arabayı aldım gittim. Akşama aradılar parçanın ücretsiz değişeceğini söylediler ve bir hafta sonra tekrar arandım parça gelmişti. Randevu verdiler ve işimi hallettiler sağolsunlar. İşleyiş bu şeklide oldu.

Mustafa7
07/12/2015, 18:03
Tekrar teşekkürler ibrahim bey, Çarşamba 9 da bırakıcam aracı inş. İlgilenirler..

Mustafa7
09/12/2015, 11:30
Tam mesaj yazarken aradılar..

Mustafa7
09/12/2015, 11:39

İbrahim Bey, aynen dediğiniz gibi oldu.. Bugün sabah 9 da aracı bıraktım. Az önce servisten aradılar. Değişmesi gereken bir parçaymış. fabrikadan onay almışlar . parça ellerinde varmış ücretsiz değişecekler. yarın teslim edebiliriz yanlız dediler.. bende alın 1 hafta sizde kalsın yeterki değişin dedim.. İBRAHİM AYDIN Bey çok teşekkürler

Emre9110
09/12/2015, 11:41
2006 model active alma arifesindeyim araç 145.000 de. Sahibi aracın sola çektiğini lastiklerden olduğunu söyledi ama inşallah öyledir. City ise FIAT sıkıntı çıkartır gibi geliyor.

İnşallah aracınız 10 yaşında filan demezler.

Mustafa7
09/12/2015, 11:57
2006 model active alma arifesindeyim araç 145.000 de. Sahibi aracın sola çektiğini lastiklerden olduğunu söyledi ama inşallah öyledir. City ise FIAT sıkıntı çıkartır gibi geliyor.

İnşallah aracınız 10 yaşında filan demezler.
Aracı almadan önce servise götür Bilgisayara bağlayıp baksınlar. öyle bi sorun varsa ve değişmeyi kabul ediyorsalar kararını ona göre ver. sonradan benim gibi canın sıkılmasın neyseki ben ucuz atlattım.. :)

feyzullah
09/12/2015, 12:48
Servise baktırmadan kesinlikle almazdım ben olsam.

ibrahimaydin
09/12/2015, 13:16
İbrahim Bey, aynen dediğiniz gibi oldu.. Bugün sabah 9 da aracı bıraktım. Az önce servisten aradılar. Değişmesi gereken bir parçaymış. fabrikadan onay almışlar . parça ellerinde varmış ücretsiz değişecekler. yarın teslim edebiliriz yanlız dediler.. bende alın 1 hafta sizde kalsın yeterki değişin dedim.. İBRAHİM AYDIN Bey çok teşekkürler

Rica ederim Mustafa bey. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana . Forumun amacı da yardımlaşmak.

City
05/04/2018, 03:17
Arkadaslar bugun araci calistirdim direksiyon ariza lambasi yandi ve fazla surmeden sondu bu sorun basimi agritirmi ilerde

edll
05/04/2018, 07:39
Arkadaslar bugun araci calistirdim direksiyon ariza lambasi yandi ve fazla surmeden sondu bu sorun basimi agritirmi ilerde

aküden kaynaklıda olabiliyor.