PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xenonla selektör

Turq
26/11/2007, 18:29
Aslında başlığı nereye açıcağımı bilemedim femoliye sormuştum özelden sağolsun bi yanıt aldım ama uymadı problemimle neyse soruma geliyim.

Yakın bi tanıdığım puntosuna xenon taktırmış h4 bakmaya gittim. Fakat soldaki kolu cekip selektör yapması gerekirken selektör yapmıyor. Kısa da uzun da xenon bi problem yok ama selektörü özelliği kaybolmuş bu herkeste mi böle ona özel bişi mi ve problem nası giderilebilir.

BERKAY
26/11/2007, 19:10
valla ilk defa duydum ama sanırım teknik bi sorun var takan servisteki arkadaslar bir hata yapmıs

h k
26/11/2007, 19:13
farlar açıkkende mi yapmıyor ?

xenonun türü nasıl bişi ? tek ampül olup uzunda mekanizma ile ileri iten cinslerden ise o zaman sürekli farlarınız açık gezmelisinizki gerektiğinde selektör yapabilesiniz. bu şekilde de olmuyorsa o zaman ileri itme mekanizması çalışmıyordur.

ismail 016
26/11/2007, 22:18
normalde selektör yapması gerekiyor xenon'ların balastlarında bir sorun var bence bende kullanıyorum hiçbir sorun yok xenon'ları takan arkadaşlara tekrar göstersin..!

Linos
26/11/2007, 22:37
Bazı markaların, farlar kapalıyken selektör yapmadığını okumuştum forumun birinde.Olabilir mi acaba?

Bende öyle bir sorun yok...

Turq
26/11/2007, 23:31
Farlar açıkken de kapalıyken de selektör yapmıyor. Kendi arabama taktırmadım ama bi kaç kit gördüm kutusunda onlardan pek farklı durmuyor. Kısalar yanarken kolu tamamen cekip bıraktıgında uzun farlar yanıyor bu normal. Ama hafif cekip selektör yapmak istediğinde kısalar yanıkkende farlar tamamen kapalıykende yapmıyor. Kitin markasını bilmiyorum büyük ihtimal çin malıdır.

ismail 016
26/11/2007, 23:51
bence xenon ları arkadaşın iade etsin yada sorunu gidermeye çalışşın selektör yapmayan xenon dan daha fazla hayır gelmez büyük ihtimal balastlarında sorun var..!

husso
27/11/2007, 10:27
valla bende en ufak bi sorun yok açıkkende kapalıykende selektör yapıyor montajında bi sorun olabilir

baycep
27/11/2007, 23:27
bendede selektör yapıyor.. problem yok

Punto_Can
02/12/2007, 15:57
bende de bi problem yok çatır çutur atıyorum sellektörümü :)

karaseytan
03/12/2007, 01:16
arkadaşım dediğin olayı biliyorum oo tür xenonlarda ampülü pahalıya çıkmaması için kullanılan xenon türü benm aracımda da xenon var uzun kısa yapıo ama diğer xenonlardan 100 ytl bi farkı var dediğin xenonunda sellektör özelliği yok düz ampül..... umarım yardımcı olabilimisimdir...

ahmett
14/02/2008, 00:07
aynı sıkıntı bendede wardı dostum bende orjınaldır dıe es gececektım arkadasa sordum es gecme war bole bı ozellık dedı..elektrıkcıye dırettım oda cozumu buldu su an bı sıkıntı yok memnunumda..

Cnyt01
14/02/2008, 00:32
hayır urun sorunlu. daha once bır puntoda da selektor yapmıyordu. uzun calısıyor kısa da calısıoyor ama selektor yapmıordu. arkadasa hemen aldıgı yere goturup degıstırmesını soylemıstım. sonuc ole yaptı ve sımdı duzeldı

Punto_Can
14/02/2008, 00:56
bende de hiç bir problem yok,farlar açıkken de kapalıykende çatır çatır basıyorum sellektörü :D

spyofthegod
14/02/2008, 11:27
mtec 6000K kullanıyorum açık kapalı farketmez yapması lazım. İade etsin bence.

civcivx
14/02/2008, 11:53
Kısayı açınca kısa, kolu uzun konumuna getirince uzun yanıyorsa, selektör yapmamasının sebebi selektör kolundaki kontakta bir problemden kaynaklanabilir mi?

Bu arada bu xenon kitlerinin ne de çok çeşidi varmış, şaştım yahu. Yok far kapalıyken uzun yapmayan, yok hem kısa hem uzun için ayrı ampulu olan, yok uzun yakan ama selektör yapamayan :D

dogu
14/02/2008, 20:59
bendede bir sorun yok selektör yapabiliyorum

necipd
28/10/2010, 23:39
kısa far uzun far yanıyor.sadece selektör yapmıyor bir kaç servis gösterdim far koklunda bi swich ynamış kolun değişmesi lazım dediler.kol 300-3300 tl tamiri falan olurmu böyle bir sorun yaşayan varmı?

RPDiFOR
01/11/2011, 02:16
Bendede benzer bir sorun var ampullerden biri sarardı mecburen h 4 motorlu kaliteli bi ampül taktım ama uzun kısa selektör yapmıyor far kapalıyken yapıyor acıkken uzun yok eski sapsarı olmuş ampülü takıyorum yapıyor yenisini takıyorum yapmıyor yeni dediğim ampülü 3 defa değiştirdim ayrıca:S

kadir1982
03/11/2011, 00:40
merhaba arkadaşlar benimde sağ ampulum patlamıştı yenisiyle değiştirdimde selek yapıyordu kısalar açıkken kısa zaman sonra yapmamaya başladı sonra fark ettimki ampuldeki motor calışmıyordu allahtan ampulun motor kablosun danmış hallettim.
acaba sıkıntısı olan arkadaşlarında ampul motorlarından ola bilirmi kısalar ve uzunlar aynı ampulu kullanıyor motor ampulun önündeki yansıtıcıyı ileri itmesse uzuna geçmiyecektir.
bence kısalar sönükken selek yapıyorda kısalar yanıkken yapmıyorsa motordandır.

denizhamamcioglu
03/11/2011, 02:26
Punto'ların standart farının ampul tipi H4. Yani uzun da kısa da aynı ampulde. Standart fara H4 xenondan başka tip xenon takamazsınız zaten. Sonradan takılan bu xenon kitlerde uzun-kısa bir motor vasıtasıyla yapılıyor.

Eğer farlar açıkken uzunları açtığınızda uzun yanıyorsa ve tek sıkıntınız hiçbir şekilde selektör yapmamasıysa motorda değil (motordan olsa uzun da açmaz) montajda-bağlantıda bir sıkıntı vardır.