PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Park sensörü

baycep
28/01/2007, 17:30
park sensörü taktırmayı düşünüyorum ne öneriyorsunuz arkadaşlar fiatın orjinali kalitelimi ön tamponada monte ediliyormu yani ön ve arkadaki mesafeleri gösteriyormu..

Auto engineeR
28/01/2007, 17:33
orjinalinde sadece sesle uyarı war we arkada.
ama kesinlikle çok memnunum, kirli bile olsa hiç yanıltmadı şimdiye kadar süper çalışıyor 8O

PredatoR
28/01/2007, 18:19
bencede kendi üstünde gelen sadece ses çıkartmasına rağmen çok etkili. aslında önede lazım çünkü aracın önünü mümkünatı yok göremiyoruz :) garanti olsun diye taktırılabilir. ama öndede çok sırıtır. arkadaki gibi tamponun içine yerleşik olsa...

baycep
28/01/2007, 19:26
arkadaşlar linki bir incelermisiniz bu sensör nasıl sizce kullanışlımıdır eleştirilerinizi bekliyorum.

https://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=251082&productid=otm341486#tablnk

Mısafır
28/01/2007, 20:13
orj aksesuar olarak park sensorunu taktırabılırısınız
parca numarası 71802634 bu urun plakalıga takılıyor sanırım 2 gozlu bı urun...

baycep
28/01/2007, 20:32
orj aksesuar olarak park sensorunu taktırabılırısınız
parca numarası 71802634 bu urun plakalıga takılıyor sanırım 2 gozlu bı urun...

çok pahalıymış bu hocam

x-troy
28/01/2007, 20:41
orjinal sensör ün fiyatı nedir acaba?

baycep
28/01/2007, 20:43
185 euro yazıyordu az önce girdiğim yerde orjinal sayfasında

Mısafır
28/01/2007, 20:44
nerden ogrendın fıyatını...

baycep
28/01/2007, 20:48
nerden ogrendın fıyatını...

hocam sizin verdiğiniz kod ile epere girdim orda yazıyordu ama servisten bu hafta sorup öğrenirim...

x-troy
28/01/2007, 21:42
185 euro yazıyordu az önce girdiğim yerde orjinal sayfasında

eğer doğruysa pardon ama çüşş..

Mısafir
29/01/2007, 10:07
Ben aracı teslim alırken Evsan da orjinal yok ama 120 YTL ye yan sanayi park sensörü takabiliriz demişlerdi. Arka sanırım ama sadece. Garantiyle ilgili bi sıkıntı da olmaz tabi.

barraquda
29/01/2007, 13:19
plakaya takılan çift sensörü serviste takılan bir GP ye gördüm..çok hoş olmuştu.tampon vs. delinmemiş bu iyi tarafı..yanlız fiyatı 280YTL civarındaydı...çok pahalı geldi bana..4'lü yan sanayi cyclon sensör için 150YTL dediler...ama onu taktırırsak tampon delinecek,sensörleri boyatmak gerekecek vs..izmitte bir oto parçacıda 50YTL ye plakanın iki yanına takılacak sensör buldum..kendim takacağım..sadece geri vites lambasından bir + uç alınacak o kadar..sensörü istersen yapıştırabiliyor, istersen plakanın yanına monte ediyorsun.şimdi plaka altından nasıl içeri geçebilirim diye araştırıyorum..hepsiburada.com da olan ile aynı özellikte ve daha ucuz..zamanın olduğunda yapacağım..ne dersiniz?

usesw
29/01/2007, 14:44
Bana hediye olarak verdiler sensörü... Orjialmi bilmiyorum ama hazır şekilde teslim ettiler arabayı.. Boyası filan arabayla birebir yani... Çok da memnunum...

barraquda
29/01/2007, 21:03
şanslıymışsın..ben çok direttim ama olmadı..sadece ziebart koltuk koruma hediye ettiler...ha paspas ve anahtarlığıda unutmayayım...

civcivx
29/01/2007, 21:39
Yukarıda kodu verilen parça olarak geri vites sensörü çıkıyor? Emin misiniz, orijinal aksesuar olarak ön tampona takılan bir sensör olduğundan?

Ayrıca ön sensörün çalışma mantığı nedir? Yani hangi durumda devreye giriyor? Sıkışık trafikte de ötüyor mu mesela? Ya da geri geri 2 aracın arasına girerek park etmeye çalışırken, bizim aracın ön tamponunun sağ ve ya sol kenarı öndeki aracın tamponuna çok yaklaştığı zaman uyarı veriyor mu? (Sürtmeleri engellemesi bakımından)

h k
29/01/2007, 22:03
gpde orijinal ön sensör oldugunu zannetmiyorum.

ön sensörde benim tek bildigim kardesimin corolla versosunda sürekli devrede oldugu , ama bazi araclarda geri vitese takinca devreye girdigi söyleniyor.

kadoku
30/01/2007, 09:50
aslında önde de park censörü olması çok güzel olurdu, bazen park ederken inip bakıyorum hayda önde eşek kadar yer var daha, servisde orjinal ön park sensörü yok ancak iyi bir ustaya sanayide takdırabilirsiniz ama oda sıkışık trafikte hep ötecektir hatta yağmur kar yağdığında bile ötebilir, bildiğim kadarıyla ön park sensörü üst sınıftaki lüks arabalarda oluyor ama çalışma mantığı nasıl onu tam bilemiyorum,:( arka park sensörü çok faydalı oluyor kesinlikte olmayanların takdırmasını tavsiye ederim 8O ben aracımı alırken Konfor Paketini sırf bunun için ekletmiştim zamanında..

efe
02/02/2007, 09:16
ben servise takdırdım 100 ytl ye gayet güzey sesle uyarıyor

Mısafır
02/02/2007, 09:19
sensor degil cencör bikere ;)

ön cencör nerden cıktı anlamadım. ama bende aracın onune taktırmak ıstıyorum kameralı bısey hem onumdekı aracla mesafeyı ölçsun...

asqhelon
02/02/2007, 09:41
acaba ön park sensörü frene basıldığında devreden çıkan bi sisteme mi sahip? Sesi duyunca mecbur frene basacaksın o zaman devreden çıkar.. bi hipotez bu tabi

AWD
02/02/2007, 10:09
arkadaşın passatta var öndekileri açmak için ekstra bi düğmeye basıyosun en mantıklısı o par ederken açık oluyo sadece bende öne böle bişey taktırmak istiyorum yansanayide olsa önü gerçekten görünmüyo arabanın

usesw
02/02/2007, 12:46
censor'dür o zaman.. malum ingilizcede "ö" yok :)

microab
02/02/2007, 13:12
Cencor dü o yavv :D Demi Vadii...

barraquda
02/02/2007, 16:13
kablosuz park sensörü çıkmış..sadece sensörleri monte ediyormuşsunuz ve ana ekrana RF ile iletiliyor bilgiler..güzel bence ama fiyat biraz pahalı...
https://www.weblebi.com/Default.aspx?Pt=14&Pid=28v-8cNgAFeOEP1ulcuxKg

Auto engineeR
02/02/2007, 17:36
önceki forumda anlatmıştım, burda da anlatayım.
bizim arka park sensörleri sadece geri witeste çalışır.

yokuş yukarı bi yerde iki araba arasına parketcem. direksiyonu kırdım yawaş yawaş arkadaki arabaya yaklaşıorum. park sensöründe ses seda yok, baya da yaklaştım. sonra ''küüüt'' diye bi ses :D arkadaki arabaya dokundum :D meğersem boş witeste iniomuşum, park sensörüne güwenip o kadar yaklaşmıştım, fena alışmışım :D

aman dikkat edin arkadaşlar, geri geri yanaşırken ne olursa olsun geri witeste olun

mumi
06/01/2008, 15:32
ön ve arka park sensörü olan arabalarda konsolda ayrı bir düğme var o şekilde aktive edebiliyorsunuz.Birde geri vitese takınca sensör sistemi kendisi aktive oluyor ve hem ön hem arka çalışmaya hazır oluyor ama tabiki ikisi de aynı anda ötmüyor,geri vites takılıyken sadece arka ileri giderken de sadece ön çalışıyor.sistem aktif hale geldikten sonra eğer manevra yapmazsanız ve geri vitesde de değilseniz 10 sn sonra otomatik kapanıyor.çok çok faydalı bir aksesuar kesinlikle olmalı.Park ederken hiç arkanıza bakmanıza gerek kalmıyor. bende GP'me taktıracam mutlaka

Cnyt01
06/01/2008, 16:59
bende park sensoru taktırmak ıstıorm. kameralı olanından. guneyde bu ısı yapan var mı? alanyadan antakyaya kadar olabılır.)

ekorkut
06/01/2008, 17:29
Valla ben alırken bana da hediye edildi. Ama hala ben taktırmadım. Orjinal değil elbette. İğrenç görünüyor orjinal dışı uygulamalar. Boyansa da orjinal gibi durmuyor. Sırf bu yüzden taktırmadım. İstersen onun yerine xenon verelim dediler hala düşünüyorum. Biraz kılım galiba çünkü merceksiz xenon uygulaması da hoşuma gitmiyor.
Orjinal park sensörlü uygulamalar italyadan direk üzerinde takılı geliyor ve burada uygulanmıyor diye biliyorum. Eğer uygulanabiliyorsa yaptırmak istiyorum. Net olarak nasıl ve kaça yapıldığını öğrenen olursa yazabilirler mi acaba? Arabamızın önü de arkası da zor görülüyor. En azından arka sensör lazım ama adam gibi sırıtmayacak düzgün birşey olursa çok daha iyi olur.

ArcA
04/02/2008, 16:08
bende servis kampanyasından orjinal sensör taktırdım. çalışması fena değil ama hassaslığı hoşuma gitmedi doğrusu.. ben sensörsüz milimetrik park edebiliyorken bu alet gereksiz strese sokuyo insanı.. istanbulun herhangi bir yerinde 40cm çok büyük bi rakam:) hassaslık ayarı yokmu bu aletlerin 10cm'e falan ayarlasakta o zaman sıklaşsa sesi..

unik06
04/02/2008, 16:19
bende servis kampanyasından orjinal sensör taktırdım. çalışması fena değil ama hassaslığı hoşuma gitmedi doğrusu.. ben sensörsüz milimetrik park edebiliyorken bu alet gereksiz strese sokuyo insanı.. istanbulun herhangi bir yerinde 40cm çok büyük bi rakam:) hassaslık ayarı yokmu bu aletlerin 10cm'e falan ayarlasakta o zaman sıklaşsa sesi..

aynen yaa,,

yeni 40.000e girdim bende, sensörü alıcam ama,
ben ankaradayım ama 40cm filan bana da fazla geliyor.. 10cm en ideali bence de:D

oluyormudur acaba?

GP_Ts_Ist
04/02/2008, 17:20
arkadaşlar linki bir incelermisiniz bu sensör nasıl sizce kullanışlımıdır eleştirilerinizi bekliyorum.

Hepsiburada.com | Akıllı Alışveriş Burada | Oto Aksesuar | CYCLONE NEW LINE SENSÖR PLAKASI PARK SENSÖRÜ 341486 (https://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=251082&productid=otm341486#tablnk)

Antenlerin de calindigini dikkate alip inceleyince ilk aklima gelen bu parca plakaliktan da calinir mi oldu...:toot0000: