PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka sol Tekerin 4 Bijodan Biri Tutmuyor ne Yapmalıyım

ocult8055
29/11/2015, 01:07
Arkadaslar bu gun kislik lastik almak icin gittim nokian wrd 4 modelini aldim tamirci ustam arka sol tekerin 4 bijondan birinin hafif tutuyor dedi sanirsam yatak yapmis aksam saati oldugu icin bisey yapamadik simdi ben arka poyrayi komple degistireyim mi yoksa o tek tutmayan bijonu torna mi attirayim eyer torna yaptirip tekrar kullansam bir sorun olurmu bu tarz bir sorunla karsilasan olduysa bana bir tavsiyede bulunabilirmisiniz simdiden tesekkurler

khanunl
29/11/2015, 11:44
Arka sağ sol kampana kapağını birlikte yenilemeniz en iyi seçenektir !

ocult8055
29/11/2015, 12:36
Teşekkürler hakan bey

SinanTR
29/11/2015, 23:07
yanlış bilmiyorsam sağ ile sol porya aynı anda değişmesi gerekiyor biri yeni biri eski olunca sağlıklı olmuyor diye biliyorum siz yine iyi bilen birine danışın

güvenli olanı elbet poryayı değişmek ama bence 3 bijon sağlamken 4. bijona tornada müdahale etmek mantıklı arada bi de kontrol edersiniz olay çözülür

aslam0740
31/12/2015, 22:10
yalama olan deliğe yaya saldır 15 -20 tl iş biter kampanalar bitincede 2 sinide birden değişirsin

ORS15
06/01/2016, 20:26
Arkadaşlar aracım daha 22.000 km de ,serviste sağ ön tekerin bijonunun birini degiştirmişler, ben bunu bir ay sonra fark ettim.servise sordum bizim cocuklar bir sıkıntı görmüş degiştirmiştir dedi. Ama ne gibi bir sıkıntı bu. Faturada etmemişler.arac garantili.anlamadım bijonu kontrol ettim sıkı gibi cok zorlamadım. Bunun net kontrölü nasıl olur.bijonun şekli farklı ordan farkına vardım.

volkan1065
06/01/2016, 21:15
fatura etmediyseler şöyle bir durum olabilir. sökülüdükten sonra üzerine bişi düşmüş olabilir diş kısmı eyilmiştir yada o anda servis içindeki atık yağ-su kanalına düşmüş olabilir kaybolmuşta olabilir. Yaniillaki bir zarardan olduğu için dolmayabilir. Arasıra olur böyle aksilikler zaten tüm tamircilerde olan şeyler. Bijona anhatarı ile gevşetip sıkabilirsiniz.Sorun oalcağını düşünmüyorum.