PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Osram Breaker Taktım Arabam Çalışmadı

Arkheon
27/11/2015, 23:06
Merhaba arkadaşlar;

Bugün Puntomun far ampullerini Osram Breaker Unlimited ile değiştirdim ama değişimden sonra arabayı çalıştırıp farları denemek istediğimde araba çalışmadı. Kontağı çevirdiğimde cırrrtt diye yüksek bir ses geliyor ve motor marş almıyor. Farlarla uğraşırken arabanın kapıları açıktı, dolayısıyla iç ışıklandırma sürekli yandı ama akü hala şarjlı görünüyor.

Sizce sorun ne olabilir, taktığım ampuller H4.

Arkheon
28/11/2015, 17:26
Sorun cozuldu, ampulleri takmaya ugrasirken arabanin kapisini acik birakmistim akuyu yemisiz. Takviye yaptik halloldu.

Bu arada Osram almayi dusunenlere tavsiye ederim guzel aydinlatiyor, ama henuz yagmurda denemedim.

SinanTR
29/11/2015, 23:21
:D

khanunl
30/11/2015, 00:09
Sorun cozuldu, ampulleri takmaya ugrasirken arabanin kapisini acik birakmistim akuyu yemisiz. Takviye yaptik halloldu.

Bu arada Osram almayi dusunenlere tavsiye ederim guzel aydinlatiyor, ama henuz yagmurda denemedim.

Arabanın kapısının açık kalmasıyla tavan lambası dışında enerji tüketen birşey yok diye biliyorum.Bu sebepten akünüz boşalmışssa.Kışın akü hususunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.Tedbir açısından akünüzün ve aracınızın şarj durumunu kontrol ettirmeniz menfaatiniz icabıdır.

Arkheon
30/11/2015, 01:25
Aslında zaten akünün şarj durumu pek iyi değildi, bu arada kapıların yanında bir de bagaj da açıktı; dolayısıyla bagaj aydınlatması da sürekli yanık kaldı. Tabi ampulleri değiştirirken arada farları da kontrol için yakıp söndürdüm. Yani işin özü zaten zayıf olan aküyü sürekli boşaltmış olduk. Hafta içi aküyü yenilemek şart oldu. Teşekkür ederim öneriniz için :)