PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kapı ve kalkışta tıtreme

bernuda06
26/11/2015, 21:57
arkadaşlar merhaba steye yenı kayıt oldum basarılı bır sıte

benım sorunum kısmen yok eskı sahıbı bıraz hor kullanmıs ıyı masraf yaptım (2000 tl) yuruyenınden mekanıgıne kadar hallettım ancak cozemedıgım bır srun var

bu sorun sağ onden gelen tık sesı on takım yenı degıstı sorun yok dıyrlar enteresan olan ose arabayı lıft e vurduktan snra ses 2 gun kayboluyor sonra yıne aynı

bor srunum da aracın kalkarken tıtremesı ozellıkle de ısınınca sogukken bu problemı yapmıyor

bırde bı konuda dıkkatımı cektı arka kapının acılmadıgı sag arka kapım bıraz sert acılıor dısarıdan

bu knularda yorumlarınızı rıca edıyorum tesekkurler...

khanunl
26/11/2015, 23:41
Aracınız sııkısık trafikte bir süre dur kalk yaptıktan sonra kalkışlarda silkeleme yapıyorsa.Baskı yaylarından yapar.Debriyaj baskı balata bilya seti değişimiyle düzelir.Sağ önden gelen ses fren balata kaliper silindiri tepkiyi geç or olabilir,kaliper civataları gevşek olabilir,Sağ alt salıncak burcunda sıkıntı olabilir,aks istavrozunda boşluk olabilir,viraj demir lastiği aşınmış olabilir gibi sıralanır.Belkide civatalardan biri iyi sıkılmamış olabilir.Biraz sıkıcı ama tek tek kontrol ederek nedenler listesini kontrol etmek lazım arka kapıların açılmaması 2006 dan beri üretilen araçlarda genel sorunlardan biridir.Bunla ilgili oto kilitçisine giderseniz sorununuzu halledecektir.Kolay gelsin.