PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites değiştirirken sarsma

besyo3454
25/11/2015, 21:52
selamın aleyküm herkese iyi akşamlar aracımda 2 gun once fıat servısınde baskı balata degıstı. Değiştikten sonra araçta vites değiştirirken çok fazla hissedilir sarsmalar mevcut. debrıyaj degısmeden once daha konforluydu. Nedenı konusunda bır bılgısı olan var mı acaba ?

cavalier79
26/11/2015, 12:16
Acaba yanlış montaj olabilir mi ,

Normalde yapmaması lasım , belki bir kulak yada vir vida yanlış yada tam yerine oturmamıştır.

besyo3454
26/11/2015, 12:25
servisle konuştum tekrar bakıcaklar arabaya. vites geçişleri eskiden daha iyiydi şuan daha berbat daha 2 gün oldu debriyaj setini değiştireli.

SinanTR
27/11/2015, 22:54
bende çok olmadı değişeli ama sorun yok merak ettim sorun çözülürse yazın buraya isterseniz

evren iskent
28/11/2015, 09:21
selamın aleyküm herkese iyi akşamlar aracımda 2 gun once fıat servısınde baskı balata degıstı. Değiştikten sonra araçta vites değiştirirken çok fazla hissedilir sarsmalar mevcut. debrıyaj degısmeden once daha konforluydu. Nedenı konusunda bır bılgısı olan var mı acaba ?
Aleykum selam. Baski balata degistikten sonra bu problemi yasadiginiz icin iki ihtimal var. Ilki servisin yaptigi bir hata. Ikikncisi ise eski balataya gore kavrama noktasi degistigi icin sizin kullanim tarziniz yeni balatada problem varmis hissine neden oluyor. Hidrolik debriyajlarda her ne kadar pedal yuksekligi degismese de balata su anda cok yeni oldugu icin muhtemelen pedalin tepkimeleri de farklidir.

Saygilarimla.

SM-N910C cihazımdan gönderildi

besyo3454
28/11/2015, 09:48
Servise götürdüm tekrar, usta ile yola çıktık bana dediği şey arabanın herşeyi çok iyi sen biraz fazla Takıntılısın Erkan dedi :-) bu araba gitmiyor dedim araba koltuğa yapıştırıyo dedi :-) galiba problem bende o da hergün şirkette farklı araba kullanıyorum farklılıklar bana göre değil demek ki :-)

D6603 cihazımdan gönderildi

punto1414
28/11/2015, 14:07
klasik usta cevapları:)Bariz ses ve sorun olana kadar ustalar genelde kurcalamak istemiyor.Bende baskıyı 2 ay önce falan değiştrmiştim,değiştirdikten sonra alttan az bi şey sürtme sesi gelmeye başladı..götürdüm tekrar ustama baktı etti yok bunda bir şey yaa paranmı çok senin dedi:)

besyo3454
28/11/2015, 17:29
serviste yaptım ben eğer bişey olursa benı az cok bılıyorlar yıkarım orayı :)