PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lokal boyalı araca pasta ve polish işlemi yapılır mı?

ORS15
19/11/2015, 13:59
arkadaşlar aracımda lokal boya var ancak pasta ve polis yapmak istiyorum ama bazı arkadaşlar sıkıntı olur boyanın altı çıkar gibi bir şeyler söylediler doğru mudur.

cdogu
19/11/2015, 14:33
Lokal boya hangi bölgede? Boya kalinligini olcerek girerseniz eger problem olmayacaktir.

Uygulama makina ile mi elle mi yapilacak?

Makinayla da problem olmaz ama elle yapilacaksa zaten hic korkmaniza gerek yok. Hatta el ile yapsaniz sonuc dahi almayabilirsiniz

LG-D802 cihazımdan gönderildi

ORS15
19/11/2015, 15:05
Lokal boya hangi bölgede? Boya kalinligini olcerek girerseniz eger problem olmayacaktir.

Uygulama makina ile mi elle mi yapilacak?

Makinayla da problem olmaz ama elle yapilacaksa zaten hic korkmaniza gerek yok. Hatta el ile yapsaniz sonuc dahi almayabilirsiniz

lokal boya ön ve arka kapıda, boyanın kalınlığını biliyorum. Biraz çekindiğim için el ile yapayım diyorum daha önce aracıma yapmıştım el ile güzel olmuştu ancak iki gün sağ kolum felç olmuştu:)) düşük devirli polisaj makinası alsam olur mu acaba?

cdogu
19/11/2015, 15:06
lokal boya ön ve arka kapıda, boyanın kalınlığını biliyorum. Biraz çekindiğim için el ile yapayım diyorum daha önce aracıma yapmıştım el ile güzel olmuştu ancak iki gün sağ kolum felç olmuştu:)) düşük devirli polisaj makinası alsam olur mu acaba?
Amatör bantta Skill tavsiye ederim.Bosch alt markası bir ürün.

Düşük devirde çizik alamazsınız. Ek olarak kullanacağınız pedlere dikkat ederek problemsiz sonuç alırsınız.Boya kalınlığı çok ince değilse hiç bir problem yaşamazsınız.

ORS15
19/11/2015, 15:37
peki daha önce boyanan bir bölge daha sonra lokal boya olur mu? birde lokal boya yapılınca lokal boya yapılan parçaya komple vernik atılır mı? orijinal boya ile sonradan boyama arasında kalite farkı mı var neden daha az dayanıklı olur? baya karışık zor oldu galiba.

celenlee
22/11/2015, 17:00
Lokal boyada bir şey olmaz.

**Asıl sıkıntı olan RÖTÜŞ yapılan yerlerdir..
Çok küçük nokta ya da çiziklere fırça/zımpara ve cila ile uygulanan rötüşlar, ağır aşındırıcı pasta sonrası açılabilir.
Yeniden rötüş yapmak gerekbilir.

Ama lokal boyada ciddi bir alana vernik falan da atıldığı için sıkıntı olmaz.