PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acilllll sorunn varl !!!!!

tuncix
17/11/2015, 12:25
merhaba arkadaşlar. konuyu nerede açacağımı bilemedim kusura bakmayın. aracım 2007 1.3 multijet. aracımda egr sorunu vardı arza ışıgı yanıyordu hafifte çekişten düşmüştü. bakım yapalım dedik tamirci arkadaşlar ilgilendi egr valfi ve emme manifolt söküldü içi çok kötü tıkanmıştı ( foto atmaya çalışacam) bir güzel temizlendi araç ilk gün çok iyiydi. sabah aracı çalıştırınca rolanti dalgalanması oldu sonra da araç hep silkeleme yapmaya ve gaz kesmeye başladı. tamirci kendi yaptığı işten olmadığını savunuyor ama ben de ne yapacağımı bilemiyorum kime gitsem de net bilgi alamadım yardım edebilir misiniz? teşekkürler.

akk0212
17/11/2015, 17:34
fotoğraflarda görünen sanki egzos manifoldu, eğer emme manifoldu düzgün takılmazsa hava kaçağı olabilir buda devirde dalgalanmaya sebep olabilir

tuncix
17/11/2015, 22:34
Bilemedim ki soken ustaya gosterdim bişey yok diyor. Baska birine gidiyorum biri mazot filtresi biri akismetre biri egzoz dolu diyor biride enjektor. Sasirdim kaldim kurcalarmak istemiyorum bide biseyler yapip para koyup olmayinca dahada sinirleniyorum ne yapayim bilemedim :( bu arada aracin seside artti

tuncix
19/11/2015, 23:07
arkadaşlar bu konuda yardım edebilecek yok mu

volkan1065
20/11/2015, 08:56
Monifolt ve egr yi temizletmişsiniz. MAP sensörüde temizlendimi arajınız çok kurcalatamadan enjektör servisine ve elektirikçiye kontrol ettirin. Sökülen parçalar eğer doğru düzgün takıldıysa.

KG777
20/11/2015, 15:50
sökülen parçalardan çıkan contaları yenisiyle değiştirdiniz mi?

Bu tarz parçalar söküldükten sonra contanın yenisiyle değişmesi gerekiyor. Belki hava kaçağı vardır?

osi007
21/11/2015, 10:24
aynı problem bendede var. egr temizliği yaptırmadan önce vardı bende silkeleme ... egr yi ve manifoldu temizlettim senin yaptığın gibi ama yine çözülmedi. şimdi nasıl bir yol izlememiz lazım nereye bakıtmamız lazım .. kimi filtreden diyor kimi enjektorden .. aracım bakımdan cıkalı 500 km bile yapmadı filtreden olma şansı yok ... enjektör temizleyici yakıt katkısıda kullandım 4 çeyrek depoda bir aldım. enjektörden olacağınıda sanmıyorum çünkü herzaman yapmıyor ( 2. vites 1900 devirde minimum gaz ile gitmeye çalışın 4-5 kerede kesin birinde tekleme yapacaktır. Teklemede max. 3 kere yapıyor 4 olmadı hiç beyinden gelen bir komutu uygulayamıyor gibi sanki ). yarın sabah aracı çalıştırıp video ya alıcam rolanti oynamasını göstermek için , araç kameramda var teklemeyi yakalayıp video sunu yükleyeceğim arkadaşlar ..

sökülen parçalardan çıkan contaları yenisiyle değiştirdiniz mi?

Bu tarz parçalar söküldükten sonra contanın yenisiyle değişmesi gerekiyor. Belki hava kaçağı vardır?

Aynı temizliği bende yaptırdım hocam. contalar değişti hava kaçağı kontrol edildi. ama bir sonuç çıkmadı egr temizliğinde.

KG777
21/11/2015, 11:21
Hocam Mazot basınç sensörünü göz önünde bulundurun. Doğru basınç değerini beyne farklı farklı gönderdiği içinde olabilir. Sonuçta 3 kez yapıp düzeltiyor kendini.

Enjektörlerden olacağını sanmıyorum ( olabilir de benim aracımda olacağını sanmıyorum). Ben yeni bakım yaptırdım enjektörlere yine var yine var. Sabahlarıda devirde dalgalanma mevcut. Mazot basınç sensörünü en kısa zamanda değiştirip test edeceğim.

tuncix
27/11/2015, 15:17
map sensörüde temizlendi. ama contaların değiştiğini sanmıyorum ama sıvı conta falan kullandılar hafa kaçağı varsa bu sorunu yapar mı. bu arada hava akışmetreyi değiştirdim silkeleme bitti gibi sadece sabah çalıştırınca rolanti düzensizliği devam ediyor. mazot basınç sensörünü hiç bilmiyorum ona da baktıralım. ilgilenen tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim

osi007
30/11/2015, 17:50
hava akışmetre çözdü mü silkelemeyi ?? birde maliyeti nedir ... bende de silkeleme aşırı sinir etmeye başladı. Aracı sabit düşük bir hızda süremez oldum. o kadar sene araba tık demedi. Bir kere sıkıntı çıkardı onuda bulamadım gitti. Boşa masrafta etmek istemiyorum. Egr dediler temizlettim sonuç çıkmadı.

tuncix
01/12/2015, 13:04
hava akışmetre ciddi anlamda silkelemeyi sonlandırdı ( 130 tl ye 5 taksitle aldım) ama düşük devirde gaz yemede sıkıntı kaldı gibi yakıt içine temizleyici attım faydası olabilir diye deniyorum şimdi. ama devirde dalgalanma devam ediyor çözemedim.