PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapı ve motordan gelen ses

pasali3418
12/11/2015, 12:13
değerli arkadaslar merhaba,puntomda son zamanda bazı sesler türedi sürüş zevkimi aşırı derecede düşüryo.şöyle ki;

1-kapıdan,ayna kısmından gıcır,tıkır tarzı sesler geliyo.kapıda aynının arkasında kalan kısma bastırdığım zaman geçiyo yada azalıyo gibi oluyo.sağ kapı özeliilkle olmak üzere ön iki kapımdada bu ses mevcut.

2-motorda,zırrr lama gibi bir ses mevcut özellikle rölantide çalışırken gaza basınca kesiyo,bazen fena artıyor.filtrenin olduğu mutijet yazan bloga bastırınca ses olmuyo,çekince zırrr diye vuruyo.

bunlar neden kaynaklanır,basına gelen oldumu ? saygılar,kazasız günler.

volkan1065
12/11/2015, 14:10
Moror üstündeki plastğin arka tarafına bakın orda yuvarlak bir yer var oraya üst filtre kutusunun ayağı giriyor onun lastiği eskiyip boşluk yapmıştır.Etrafına bant sarıp yada o kagucuğu yenıden alıp sesi kesebilirsiniz.

Kapılardaki tıkıtılarda havanın soğuması nedeni ile plastiklerin sertleşmesinden oluşuyor o kısımları söküp altlarına yumusak parçalar yada araç içi izalasyon malzemleri ile sesi kesebilirsin.

halilimo
12/11/2015, 14:59
Aynadan tarafindan dediginiz aynanin arka kapagina basinca mi geciyor. Benim ayna kapaklari dediginiz gibi tirlardi kapaklari sokup icine sunger bastim tik ses yok

pasali3418
12/11/2015, 15:09
yok,aynanın kapıya bağlandığı yeri düşün o hizanın iç kısmı.içerde kapı tarafında.bastırınca kesiyor.

pasali3418
12/11/2015, 15:10
saolsn kardes,deniycem.

halilimo
12/11/2015, 16:58
O zaman kapi dosemesini sokup bakmaniz gerekiyor aynanin kapi baglanti yrindeki kapagida sokup icine kontrol edin

halilimo
13/11/2015, 16:52
değerli arkadaslar merhaba,puntomda son zamanda bazı sesler türedi sürüş zevkimi aşırı derecede düşüryo.şöyle ki;

1-kapıdan,ayna kısmından gıcır,tıkır tarzı sesler geliyo.kapıda aynının arkasında kalan kısma bastırdığım zaman geçiyo yada azalıyo gibi oluyo.sağ kapı özeliilkle olmak üzere ön iki kapımdada bu ses mevcut.

2-motorda,zırrr lama gibi bir ses mevcut özellikle rölantide çalışırken gaza basınca kesiyo,bazen fena artıyor.filtrenin olduğu mutijet yazan bloga bastırınca ses olmuyo,çekince zırrr diye vuruyo.

bunlar neden kaynaklanır,basına gelen oldumu ? saygılar,kazasız günler.

Motordaki zirlamayi kesmek isin hava filtresinin ust kapaginin tirnagi girdigi yerden plastik cirt kelepcesi gecirip alttan baglattirirsaniz bir daha ses gelmez

pasali3418
16/11/2015, 11:11
arkadaslar hepinize merhaba,aracımı h.snu tepeli oto ya götürdüm.bahsettiğimiz zırıltıyı çok şükür çözdük,motor da multijet yazan bloğun altında 3tane plastik var ikisi zamanla laçkalaşıp açılmış demir demire vurmasıyla o ses yapıyomus onları değiştirdk halloldu.kapıdaki sese gelince;kilitçi başka bi ustaya gittik,maalesep puntoların iç aksamındaki plastik kalitesinden ötürü özellikle soğuk havalarda daha çok yapacağını belirtti,klasik:o zmanlarda müziğin sesini aç dedi,bizde öyle yapıcaz artık.

dip not:sileceklerim bitikti onları değiştirdim,servis ve bi çok yer arkanın tek satılmadığını ekipman olarak değiştini belirtmişti aklınızda olsun,önler gibi arkada sadece ucu değişebiliyor.saygılar.

halilimo
16/11/2015, 12:39
Peki motor sesi icin yapilanin maliyeti nedir. Kapilar icin yalitim yaptirirsaniz yada yaparsaniz buyuk oranla sesi kesersiniz. Arka silecegi parcacidan kestirip kndiniz takabilirsiniz yeni degistirdim 2.5 tl ye aldim :)

pasali3418
16/11/2015, 14:54
Peki motor sesi icin yapilanin maliyeti nedir. Kapilar icin yalitim yaptirirsaniz yada yaparsaniz buyuk oranla sesi kesersiniz. Arka silecegi parcacidan kestirip kndiniz takabilirsiniz yeni degistirdim 2.5 tl ye aldim :)

-2 plastik parca 2*4tl=8tl+20tl işçilik:28tl =))

-siz yaptırdınız mı hocam,maliyeti nedir ? sonucta devamlı yapmıyo,büyük paralar vermeyelim.

-sileceğide 125tl verip komple değiştircektik,parçacı puntolara uç olarak değişiyo dedi,iyiymiş abi dedim 15tl ya sadece ucu taktırdık =))

halilimo
16/11/2015, 18:47
-2 plastik parca 2*4tl=8tl+20tl işçilik:28tl =))

-siz yaptırdınız mı hocam,maliyeti nedir ? sonucta devamlı yapmıyo,büyük paralar vermeyelim.

-sileceğide 125tl verip komple değiştircektik,parçacı puntolara uç olarak değişiyo dedi,iyiymiş abi dedim 15tl ya sadece ucu taktırdık =))

Sanirsam uctaki plastigide degistirmis dikkat ettiyseniz sadece silecegi cikartabiliyorsunuz zaten ince tel gibi asildiginizda esner sadece orasini degistirin bidakine 2.5 tlye aldim ben mesela yalitim icinde isciligi kendiniz yaparsaniz malzemeler max 150 tl tutar bituself ve forex sunger alirsaniz. Forumda uygulayan fotograflar anlatan konular var arastirirsaniz detayli ogrenirsiniz

pasali3418
17/11/2015, 09:18
125 tl'lik şeye 15tl'ye yaptırınca zaten hiç sorgulamadım ama dediğiniz daha iyiymiş =)) kapı izole konusuna gelincede,pek becerikli değilim hocam okadar açıp yapıcağımı sanmıyorum kesin daha kötü yaparım o yüzden şimdilik böyle takılıyım =)