PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksyon toplamama problemi?

Aytekgp2006
11/11/2015, 22:33
Sa iyi aksamlar aracim.2006 1.3 100binde
Direksyonu tam sol yapip donus yaptigimda direksyon kendini tam duz yapmiyo sola cekerek gidiyo.durup tam sag yapip duzeltip devam ettigimde duzeliyo.
Tam sag yapip denedigimde bpyle bi olay yasanmiyo
1 ay once rotbalans yaptirdigimda sol on amortisor bilyasi degismesi gerek demislerdi
Bu anlattigim bi sorunmu sorunsa ne olabilir cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

ugurturkeli92
11/11/2015, 22:39
Bendede aynı sorun var ama tam sağ yapıp düzeltmeyi denemedim hiç hep çekiyor sola

Sent from my iPhone using

Aytekgp2006
11/11/2015, 22:41
Bi dene sende tam sag yapip duz hale getir duzeliyo hafta sonu ustamla bi yetkili servisle goruseyim diyorum gelisme olursa buradan haber veririm

hellACURA
23/11/2015, 14:34
Eğer sorununuz rot yada balans ayarlarından değil ise, direksiyon kalibrasyonunuzdan olabilir. Elektronik bir sorundur, makineye bağlanıp direksiyon bölümüne girildiğinde direksiyon açısı görünür, görünen ile direksiyonun duruşu aynı değil ise kalibrasyon yapılır.

ugurturkeli92
24/11/2015, 03:17
Rot balans daha yeni yaptırdım araba hep çekiyor arkadaşın dediği gibi oluyor benimde

Sent from my iPhone using

hellACURA
26/11/2015, 12:11
aracınızın gönyesi düzgün ise ve direksiyon kalibrasyonu (elektronik olarak ayarlanan) düzgün ise aklıma tek gelen direksiyon kutusu. Bunlar sağlam ise arızalı olabilecek olan direksiyon kutusudur ki umarım o arızalanmamıştır.

timozz
26/11/2015, 12:50
bende de sağa çekme var. Önce rot balansa gittim. Biraz düzeldi ama direksiyonu bırakacak konuma gelemedim. kalibrasyonu herhangibir tamirci yapabilir mi yoksa servisemi gitmeliyim?

hellACURA
26/11/2015, 15:45
bende de sağa çekme var. Önce rot balansa gittim. Biraz düzeldi ama direksiyonu bırakacak konuma gelemedim. kalibrasyonu herhangibir tamirci yapabilir mi yoksa servisemi gitmeliyim?

Oto ELEKTRONİK bölümü olan yada sadece bu işi yapan bir yere gitmen gerekiyor. Bilgisayar ve bir ara aparat bağlantısı ile araç beynine bağlanıp, direksiyonun gerçekteki konumu ile beynin algıladığı konumu denetliyor ve kalibre ederek düzeltebiliyorlar. Kolay iş, çok para vermeyin. İstanbul'da olanlara bir elektronikçi önerebilirim.