PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima kademe sorunu

AykutCelebi
10/11/2015, 19:57
Merhabalar,
Bugün aracımı kullanırken klimayı açtım birden 1 2 3 seviyesi çalışmamaya başladı. 4 E aldığımda çalışmaya başladı. Klimanın ısıtmasında problem yok. Bunun nedeni nedir acaba ?

Birde ikinci sorum 4. Seviye aldığımda arada bir voltaj düşüyor, tavanda ki lamba kısılıp tekrar aydınlanıyor.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Arabayı aldık daha yeni yanı. Böyle şeylerin çıkması canımı çok sıktı..

timbaz
10/11/2015, 21:39
3233232333
Linea da 2 kullanicidia da ayni problem, 5 nolu baglantidanmis.. yanmis.. torpidodaki baglanti... sanirim rezistor yanmis...
Once burayi kontrol etmekte fayda var gibi... linea punto benzer olmasi gerekir..

timbaz
10/11/2015, 21:43
Voltaj dusmesi de, dusuk devirde veya asiri akim cekiminde anlik olabilir...

timbaz
10/11/2015, 22:27
32336
Onceki mesaja eklemeyi unutmusum...

AykutCelebi
11/11/2015, 08:14
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bu göstermiş olduğunuz parçanın yanma ihtimali olabilir. Forumda aynı konuya bir kaç kere denk geldim, bazen soket yerinden çıkıyormuş vs. Ama mantıken rolantideyken araba birden soketin oynaması bana tuhaf geliyor. Rezistörün yanma ihtimali daha ön plana çıkıyor şuan için.. Acaba piyasa fiyatı nedir aşağı yukarı bilginiz var mı?

AykutCelebi
11/11/2015, 08:17
Aşağıda ki sitede 82 TL satılıyor, sanırım piyasası aşağı yukarı budur.

Fiat Kalorifer Rezistansı Rezitörü (https://www.otoerdem.com/fiat-kalorifer-rezistansi-rezitoru-55702407-orjinal)

Birde İstanbul kağıthande ikamet ediyorum, yakınlarımda rahatça puntoma parça temin edebileceğim parçacı bildiğiniz var mı ?

timbaz
11/11/2015, 09:22
Parcayi degistirmeden rezistoru degistirebilirsiniz,
Radyator fani sadece 2.,kademede calistiginda da, rezistorden... aklinizda bulunsun...
Sadece rezistoru degistirmisler.. (fotograflari paylastigim kisiler)
Titresimden zamanla cikabilir ama tirnagi da var...
Yolcunun ayagi da sebep olabilir...

AykutCelebi
11/11/2015, 09:57
Parcayi degistirmeden rezistoru degistirebilirsiniz,
Radyator fani sadece 2.,kademede calistiginda da, rezistorden... aklinizda bulunsun...
Sadece rezistoru degistirmisler.. (fotograflari paylastigim kisiler)
Titresimden zamanla cikabilir ama tirnagi da var...

Teşekkürler. Bakalım ustaya götüreceğim en kısa sürede. İnanılmaz canımı sıktı daha arabayı doğru düzgün kullanamadık sorunlar çıkmaya başladı.

ybabacan
11/11/2015, 11:58
Aynı sorun bende olmuştu 2 sene evvel. 1-2-3 kademe çalışmıyor, sadece 4. Kademe çalışıyordu, Kuşadası Yetkili serviste 100 TL ye rezistörü değiştirmişlerdi. O günden beri çalışıyor. Sorun rezistörden kaynaklanıyor.

Huawei Ascend G7 cihazımdan gönderildi.

AykutCelebi
11/11/2015, 17:34
Aynı sorun bende olmuştu 2 sene evvel. 1-2-3 kademe çalışmıyor, sadece 4. Kademe çalışıyordu, Kuşadası Yetkili serviste 100 TL ye rezistörü değiştirmişlerdi. O günden beri çalışıyor. Sorun rezistörden kaynaklanıyor.

Huawei Ascend G7 cihazımdan gönderildi.

Teşekkürler, bakalım ustaya göstereceğim büyük ihtimal aynı şeyleri söyleyecektir.

SinanT
11/11/2015, 18:45
Ayni sorunu bende yaşiyorum. Forumdaki araştirmalardan sonra, torpido altindaki baglantilrdan kaynakli oldugunu ogrendim.
Oradaki bir gevseme sanirim, oynayinca duzeldi.
Tekrarlamadi henuz.
Ama sonucu pylasirsaniz sevinirim, aynisini yapmam gerekecek sanirim.

LG G3-

ugurturkeli92
12/11/2015, 22:46
Bendede dijital klima var ve bazen üflüyor bazen az üflüyor bazen yolda giderken bağırıp susuyor değişik değişik şeyler oluyor :)

Sent from my iPhone using

suhaakin
13/11/2015, 08:50
Bendede dijital klima var ve bazen üflüyor bazen az üflüyor bazen yolda giderken bağırıp susuyor değişik değişik şeyler oluyor :)

torpido altındaki kablo simsiyah olmuştur muhtemelen yanacak seviyeye gelmiştir. Onu ilk etapta kendiniz kontrol edin, eliniz yatkınsa kesip birleştirin, değil ise bir oto elektrikçiye gitseniz 20-30 tlye halleder diye düşünüyorum. Torpidonun altına yatar şekilde uzanıp bakabilirsiniz kablolara.

ugurturkeli92
13/11/2015, 08:52
Teşekür ederim bugün kontrolünü yapcam

bykacar
13/11/2015, 13:22
hiç bir şey değiştirmeden önce torpito altındaki siyah soketi ve beyaz soketi oynat kalorifer calısıyoken calısacaktır 5 punto da aynı sekilde düzeldi ;)

ugurturkeli92
13/11/2015, 13:38
Bykaçar bana mı cevap verdin ? Tam olarak yerini tarif eder misin

bykacar
13/11/2015, 14:11
evet torpido kapağının altında tersten yukarı bak yani göreceksin iki tane soket var kurcala çalısıcak temassızlık yapıyor ilk 3 kademeyi kesiyor ayak koydugun yerin tavanı

ugurturkeli92
13/11/2015, 14:44
Resim atabilir misin benim punto da mı sıkıntı var oralarda hiç soket göremedim

bykacar
13/11/2015, 17:27
arayın beni pm attım

AykutCelebi
13/11/2015, 17:37
Hazır torpidoyu açmışken, fan rezistörünün fotoğrafını çekip yükleme ihtimaliniz var mı :)

bykacar
13/11/2015, 17:43
Torpido açamam grandem yok artık evo var ikincisi acmalık biryer yok :) torpidonun alştına dogru bakın diplere doğru soketler

ugurturkeli92
13/11/2015, 19:38
Bykacar ın yardımı sayesinde hallettim teşekkür ediyorum kendisine :)

bykacar
16/11/2015, 09:56
Rica ederim ne demek :)

gorillaz
16/11/2015, 10:54
Hayırlı olsun. Halletmenize sevindim. Forum dayanışmasi forever :D

Kadyr
07/06/2017, 07:22
aynı sorun dün de benim başıma geldi. torpidonun altına vurunca çalıştı. siyah söketi görebildim ısınmış baya uçlarıda ufaktan yanmaya başlamış. servise gittiğimde söyleyeceğim bunda sorun var diye garantiden o tesisatı değiştirirler sanırım.o kablo rezistörden mi geliyor

volkan1065
07/06/2017, 09:41
aynı sorun dün de benim başıma geldi. torpidonun altına vurunca çalıştı. siyah söketi görebildim ısınmış baya uçlarıda ufaktan yanmaya başlamış. servise gittiğimde söyleyeceğim bunda sorun var diye garantiden o tesisatı değiştirirler sanırım.o kablo rezistörden mi geliyor

rezistöre takılı. Plastiki soketini içindeki pabuçların ağzı ısı ile acılıyor bu yüzden dahada ısınıp temazsızlık oluşuyor. Pabuçları tornavida ile ağızlarını kapatabilirsin.

Kadyr
07/06/2017, 10:09
rezistöre takılı. Plastiki soketini içindeki pabuçların ağzı ısı ile acılıyor bu yüzden dahada ısınıp temazsızlık oluşuyor. Pabuçları tornavida ile ağızlarını kapatabilirsin.

anladım. video izledim ucunda rezistör varmış bende rezistör sağlam sanırım biraz kontay sprey sıkıp sıkıştırma yapayım bakalım ne kadar dayanacak. problem çıkmazsa boşuna servise gitmemiş olurum. ama kablo demeti aşırı akım çeken kablolar gibi sıcaktı nedense. temassızlıktanmı yoksa yükten dolayımı bilemedim.

volkan1065
07/06/2017, 10:24
anladım. video izledim ucunda rezistör varmış bende rezistör sağlam sanırım biraz kontay sprey sıkıp sıkıştırma yapayım bakalım ne kadar dayanacak. problem çıkmazsa boşuna servise gitmemiş olurum. ama kablo demeti aşırı akım çeken kablolar gibi sıcaktı nedense. temassızlıktanmı yoksa yükten dolayımı bilemedim.

rezistör ısınan bir parça doğal olarakta sokette ısınmıştır.

Kadyr
07/06/2017, 10:48
anladım teşekkür ederim hafta sonu temassızlığı gidereceğim.