PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.3 Multijet Turbodan Kesiliyor

Pardeleus
06/11/2015, 15:59
Arkadaşlar Merhaba,

Birkaç haftadır yaşadığım bir sorun var şöyle ki;
Araba 1. vites ve 2. vites de Gaza yüklendiğimde 3000 deviri rahatlıkla geçiyor fakat 3 ve üzeri viteslerde tam 2700 - 3000 arası hızlanır gibi oluyor fakat bir anda turbo devreden çıkıyor ve sonrasında istediğiniz kadar gaza yüklenin 3000 deviri geçmiyor rolantide boşta dahi 3000 deviri geçmiyor ve motor ışığı yanıyor. Kontağı kapatıp açtığımda tekrar düzeliyor fakat aynı şekilde arıza tekrarlıyor.
Map sensörünü söküp temizledik tekrar taktık problem hakkında bilgisi olan veya problemi yaşayıp düzeltebilen varmı. Şimdiden teşekkürler.

İyi Günler

tosturuk
06/11/2015, 18:27
Hocam istanbulda iseniz bostancı oto sanayide rese oto ya gitmenizi tavsiye ederim bu sorunu yaşayan bi ticaride sorunu hemen çözmüşlerdi 20 yılı aşkın fiat yetkili serviste calismisliklari var ve işlerinde çok iyiler benim aracın sorurunu 4 usta bulamadı rese oto 15 dkkada buldu para bile istemedi hatta kesinlikle gitmenizi tavsiye ederim orjinal parça harici parça kullanmazlar bu arada bu konuda biraz titizler

arenas
06/11/2015, 18:49
Garanti bittiğinden beri Rese otodayım,geç keşfettiğime pişmanım.nokta atışı arıza tespitleri var.ancak gidecek arkadaşlara sabah 7:30-8:00 gibi gitmelerini tavisye ederim sonra ticari taksilerden sıra gelmiyor.

Sent from my iPad using

Pardeleus
10/11/2015, 13:12
Arkadaşlar tavsiyeniz üzere yönlendirdiğiniz. Servise gittim turbo nın sökülüp kontrol edilmesi gerektiğini güzel bir şekilde anlattı gayet iyi. Bakalım cumartesi inş. yapacak. Yaklaşık bir 500-700 arası bir masraf olacak yine bağladık maaşı :)

Pardeleus
12/11/2015, 10:41
Turbo sökülüp tamir görecek birde yağ soğutucu değişecek 500-700 arası bir fiyat olacak fiyat sizce nasıl arkadaşlar

timozz
12/11/2015, 13:16
Ben şirkette kullandığımız dacia aracın turbo milini komple değiştirttim. turbocu 300tl tamirci 100tl almıştı. Sizinde sadece kanatcık değil mil komple değişecekse normal. Ama araç mil kesmişti bende. fakat bazı durumlarda kanatçık değiştirerek durumdan kurtulunabiliyormuş. Bu tabi daha uygun olur. Siz bir turbocu ile konuşun ne yapacağını daha iyi söyler. Ben turbo problemlerinde genelde önce turbocudan turbo basıncı durumu hakkında bilgi alıp ondan sonra tamirciye gidiyorum. (izmirde olsaydınız size ege turboyu tavsiye edebilirdim.)