PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Starjet 1.4 Emotion aracımdaki takırtılar ve sorunlar

ugurturkeli92
05/11/2015, 23:04
1. Sorunum Aracımı alalı yaklaşık 1 ay oldu ve şuan sol ön teker hafif bi çukura girse takırtı yapıyor bu sorun ilk aldığımda da vardı o zaman baya bi ses geliyordu z rotu değişti takırtı yarıya düştü şuan o ses var . 2. Sorunum aks keçesi yağ kaçırıyor dediler bunun parçası ucuzmuş ama bana maliyeti ne olur tabi bu arada yağ bastırdım şanzımana 1.5 lt . 3. Sorunum direksiyonu hafif sağ sol yapınca araç dururken özellikle tak tak diye bir ses geliyor çok aşırı rahatsız edici değil ama yinede o sesin gelmesi canımı sıkıyor . 4. Sorunum aracı çalıştırırken hill holder not unaviable gibi birşey yazıyor ve bu ara yokuş kalkış desteğim çalışmaz oldu . 5. Sorunum araç çok çok nadir de olsa stop ediyor benden kaynaklandığını düşünmüştüm ama debriyaj ayarı oldukça yukarda zaten kendi hatamın olması zor gibi duruyor . 6. Sorunum araç özellikle 2. Viteste iken bu da ara sıra oluyor araba silkelenerek gidiyor . Düşünceleri olan yardımcı olabilcek arkadaşlardan yorum bekliyorum teşekkür ederim .

Sent from my iPhone using

ugurturkeli92
06/11/2015, 22:41
Bi fikri olan yok mu arkadaşlar ?

metinglc
07/11/2015, 12:34
Selamlar,

Takırtı, lokurtu vs sesler benimde muzdarip olduğum konular birtürlü kesemedim. Ne değiştirdiysem olmadı çok azda olsa mutlaka lokurtu lakırtı sesleri geliyor alt takımdan. Aşırı değilse bence kafanıza takmayın. Ses yapan parçalar genelde ustaların söylemesine göre ön amortisör, salıncak, z-rot ve ön amortisör üst takozu oluyormuş. Direksiyondan gelen sesin sebebi kesin üst amortisor takozudur. Bendende sesler geliyordu usta sıvı gress ile yağladı şimdi tık yok oldukçada yumuşadı. Diğer sorunlarınız hakkında herhangi bir fikrim yok.

ugurturkeli92
07/11/2015, 22:47
Bugün götürdüm aks keçesi yağ kaçağını hallettim sağ ön amortisör üst takozunu yağladı fakat birşey değişmedi çukurlarda yine lak luk ve direksiyondaki aynı ses devam ediyor . Puntolarda kronik bu sesler diyince adam bende artık ümidi kestim triger setini değiştirme zamanım gelmiş onu halletmem gerekiyor bakımla beraber . Seslere birdahaki bahar bakacağız artık

ugurturkeli92
08/11/2015, 21:58
Şuanda özellikle yokuş aşağı giderken orta sertlikte fren yapınca bir takırtı arkasından yay sesi ve titremesi hissediyorum nedeni ne olabilir acaba ? Amortisör takozunu yağlatmıştım sanki yayı yerinden çıkmış gibi ses geliyor resmen BOİNG diye bir ses ve titreme geliyor 2 3 saniye