PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 150km' de Frene basınca gelen uğultu

teo53
04/11/2015, 18:23
Arkadaşlar merhaba dün edirneye gidip geldim istanbuldan. Otobanda 150km hızla giderken yavaşlamak için frene bastım araçda inanılmaz bir uğultu sanırsınız uçak kalkışa hazırlanıyor. 100Km de yapınca ses yok ama 120 yi geçtikten sonra ki tüm frenlemede geliyor bu ses. Disk balatayı daha yeni değiştim sayılır 158 binde değişti Birmotta suan araç 183 binde 25.000km olmuş Edirnede servise girdim. Disk salgı yapmış değişmesi gerekiyor dediler. Daha önce başına bu olay gelen varmı ? Garantiden halledilirmi bu sonuçta 25000 km de diskin bitmemesi yada bir hasar almaması gerekiyor ki daha balatalar duruyor durumlarıda baya iyi (Balata Lancia )

timozz
04/11/2015, 20:55
Merhaba disk yalpa yaparsa petal sanki ABS devreye giriyor gibi titrer. Yüksek hızda firenle beraber aracınızda sarsılıyorsa teşhis doğru olabilir.

Eğer diskte balans varsa şayet oda garantiye girmeyebilir. Döküm kaynaklı olmayabilir. Kaliper sisteminde piston be keçesinde problem yüzünden diskte balans oluşmuş olabilir. Diskin ve kaliperin durumunu görmeden buna karar vermek zor. Eğer yalpalama varsa fren balatanızda düzensiz aşınmada görülebilir.
Fakat bunlar için balataları sökmeniz gerekir.

Scottie
04/11/2015, 21:18
bir an önce hallettirin yada yüksek hızlara çıkmayın Allah muhafaza....

parola1818
04/11/2015, 22:14
geçen hafta benimde buna benzer bir sorunla başım dertteydi.
araç 100 km üstünde hızla giderken frene bastığımda inanılmaz bir uğultu vardı. araç yavaşladıkça ses dahada çoğalıyordu. ilk otobanda giderken peydah oldu.
ayrıca sürekli ıslık çalıyordu. bende disklerden şüpheleniyordum usta söktü balatalar bitmiş. 6 ay önce değiştirmiştim halbuki. 7000 km filan yapmışımdır.
biten balatalar opar markaydı. şimdikiler hitec diye bir marka. alırken sordum ne ayak diye, herif tüm taksiciler bunu kullanır abi en iyisi bu filan dedi.