PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mar pozisyonunda direksiyon arıza ışığın yanıp sönüyor

cihanin
04/11/2015, 11:17
Merhabalar.
Arabayı çalıştırmadan önce kontağı açtığımda direksiyon arıza ışığı yanıyor diğer ışıklarla birlikte sönüyor.
Daha önce yanmıyordu gibi geliyor.
Yazın da bir iki defa mar pozisyonunda yanıp sönmüştü ama direksiyonda bir problem yok. Yakın zamanda rot-balans yaptırdım onunla alakalı olabilir mi?

Normal bir durum mudur yoksa city arızası başlamak üzeremidir?

Discovery cihazımdan gönderildi

Scottie
04/11/2015, 11:56
mar pozisyonunda tüm ışıklar yanar sonra söner... arabayı alırken serviste tüm ışıkların yandığını söndükten sonra çalıştırman gerekir diye söylemişlerdi...

asıl sönmüyorsa o zaman sıkıntı var demektir...

slmgns
04/11/2015, 12:16
Maalesef benim dün başıma geldi direksiyon çok sert sağa sola zor dönüyor kırmızı direksiyon arıza ışığı yanıyor dün durduk yere araç stop etti ve çalıştıramadım aracın motor kısmında bulunan 70 amperlik sigortası zamanında gitmiş bakır tel bağlamışlar oda can çeke çeke düne kadar dayanmış neyse altına üstüne yattım sonunda sorunu bulup sigortayı değiştirdim arabayı çalıştırdım ama direksiyon arızası verdi inşallah PC'ye bağlanıp arızayı sildirdiğimde düzelir araç 2010 evo

Scottie
04/11/2015, 12:19
2010 modellerde sanki city sorunu yok diye hatırlıyorum ama yanlış da hatırlıyor olabilirim...

slmgns
04/11/2015, 12:21
Eser hocam city modu olduğunu düşünmüyorum çünkü aracı ilk aldığımda direksiyon tuşları çalışmıyordu 350 lira verip cc'li kol aldım yenilettim şuan kollarda zaten sıkıntı yok tuşlar çalışıyor dünkü elektrik arızasından kaynaklı olabileceğini düşünüyorum yani öyle olması temennim inşallah büyük bir sorun yoktur. Belki sistem hatayı kaydedip direksiyonun elektronik sistemini uyarı olduğu için devre dışı bırakıyor olabilir bilemiyorum

Scottie
04/11/2015, 12:24
olabilir... inşallah büyük bir problem yoktur...

slmgns
05/11/2015, 09:09
Benim sorun sigorta ile ilgiliymiş sigorta patlamış serviste 2 dakika da değiştirdiler.

cihanin
08/11/2015, 00:29
mar pozisyonunda tüm ışıklar yanar sonra söner... arabayı alırken serviste tüm ışıkların yandığını söndükten sonra çalıştırman gerekir diye söylemişlerdi...

asıl sönmüyorsa o zaman sıkıntı var demektir...
Direksiyon ışığı sizde de yanıyor mu mar pozisyonunda?
Ben önceden yanmıyordu diye hatırlıyorum. Hatta bazen marda direksiyon ışığının yanmadığı da oluyor.

Discovery cihazımdan gönderildi