PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto city (eps) bozuk yolda takırtı yaparmı?

ORS15
03/11/2015, 13:09
arkadaşlar aracımda bir sorun var, ön taraftan ses geliyor aradılar bulmadılar, şimdide city direksiyonu değiştirecekler yani esp ni ,sizce buradan ses yapar mı. sanki bir şey yerinden çıkmışta hafif çukurlarda ses yapıyor ama demir demire vuruyor ona eminim. Direksiyon yukarı doğru uzuyorsa oradaki bir yerden geliyor olabilir mi?

Gorky
03/11/2015, 19:23
karter koruma demiri yamulmuş olabilir eğilip bakarsanız bile görürsünüz. yada egsoz çarpıyordur

khanunl
04/11/2015, 01:00
Viraj demiri lastik takozlarına ve z rotlara baktırın ! Kolay gelsin.

dincsoy16
04/11/2015, 08:58
z rotlar amortisör takozları direksiyon mafsalı yada direksiyon kutusundan yapabilir

Sent from my iPhone using

ORS15
04/11/2015, 09:23
sol z rotu test edildi, amortisör test edildi, amortisör takozu test edildi, direksiyon kutusu test edildi, direksiyon mili test edildi, fren balataları değişti ,kalorifer radyatörü kontrol edildi, klima boruları izole edildi, ön düzen kontrol edildi, aracın altı kontrol edildi, koruma demiri kontrol edildi, ön tampon demiri kontrol edildi,(egzoz kontrol edildi test edildi derken yenisi takılıp test edildi) bu arada beni de delirt ti.

ugurturkeli92
25/01/2016, 15:11
sol z rotu test edildi, amortisör test edildi, amortisör takozu test edildi, direksiyon kutusu test edildi, direksiyon mili test edildi, fren balataları değişti ,kalorifer radyatörü kontrol edildi, klima boruları izole edildi, ön düzen kontrol edildi, aracın altı kontrol edildi, koruma demiri kontrol edildi, ön tampon demiri kontrol edildi,(egzoz kontrol edildi test edildi derken yenisi takılıp test edildi) bu arada beni de delirt ti.

Sorun çözüldü mü ?

ORS15
25/01/2016, 15:33
çözüldü sayılır..

ugurturkeli92
25/01/2016, 17:39
çözüldü sayılır..

Bendede direksiyon kutusunda arıza varmış tak tak tapıyor yollarda ve sağ sol yapınca direksiyonu

ORS15
25/01/2016, 18:39
Evet sağ sol yapınca tak tak ses gelirse ve direksiyonu sağ sol yapınca boşluk varsa direksiyon kutusunda boşluk var.bunu bir direksiyoncuda revize yaptıra bilirsin.yada degişimini yaparsın.ama sıkıntı cıkarmaz sadece biraz canını sıkar.benim eps değişti. O rahatsız oldugum ses gitti şimdi de direksiyonu sağa veya sola cevirirken vıvvvv vıvvv diye ses yapıyor.anlayamadım ben direksiyon pompasından süpeleniyordum ama bizde direksiyon pompası yokmuş.kuru direksiyon kutusu ve eps varmış.servis şahinlerle nerdeyse aynı direksiyon kutusu var dedi.anlayamadım şimdi bu ses nerden geliyor

ugurturkeli92
25/01/2016, 18:53
Evet sağ sol yapınca tak tak ses gelirse ve direksiyonu sağ sol yapınca boşluk varsa direksiyon kutusunda boşluk var.bunu bir direksiyoncuda revize yaptıra bilirsin.yada degişimini yaparsın.ama sıkıntı cıkarmaz sadece biraz canını sıkar.benim eps değişti. O rahatsız oldugum ses gitti şimdi de direksiyonu sağa veya sola cevirirken vıvvvv vıvvv diye ses yapıyor.anlayamadım ben direksiyon pompasından süpeleniyordum ama bizde direksiyon pompası yokmuş.kuru direksiyon kutusu ve eps varmış.servis şahinlerle nerdeyse aynı direksiyon kutusu var dedi.anlayamadım şimdi bu ses nerden geliyor

Teşekkür ederim direksiyon kutusunu revize ettirecez herhalde ama benim city mod değişecek servisten çağırdılar city değiştikten sonra bakacağım belki gerek kalmaz city esnasında kutu değişmiyordur galiba ama değişimden sonra yaptırmam daha mantıklı . O ses pompadan olabilir varsa tabi araçlarımızda rot başlarından geliyo olabilir mi ya da

SinanTR
25/01/2016, 21:29
çözüldü sayılır..

abi çözüldü sayılır ne demek arabayı kıtlamışsınız resmen :)

suhaakin
25/01/2016, 23:58
abi çözüldü sayılır ne demek arabayı kıtlamışsınız resmen :)

hehehe aynen neredeyse araba yenilenmiş :)

ORS15
26/01/2016, 08:34
yok ya saydığım parçalar için de amortisörler , amortisör takozları birde eps değişti diğerleri , yenileri takılmak üslüyle test edildi. Gecen hafta başka bir serviste çalışan bir arkadaşla görüştüm sesi ona sordum evet var dedi, ama şimdiye kadar gördüğüm en sesiz puntolardan biri dedi:). şu benim için iyi oldu, daha önce eps nin çıkardığı sesi ararken, araçta kronik ses yapan yerlerin hepsi giderildi. Şimdi tek bir ses var,şimdi bu ses için de eps değişecek galiba..