PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Starjet 1.4 Emotion LPG öneriniz

ugurturkeli92
02/11/2015, 13:46
Çocukluğumun hayali olan GP yi sonunda almayı başardım fakat öğrenci olduğum için yakıtla ileri derecede sorunum var Km de 41 42 kuruş yakıyor ve aracıma çoğu zaman binmek istediğimde binemiyorum elim gitmiyor marşa :) . Uygun fiyatlı ve uyumlu lpg taktıranlar sorun yaşamayanlar hangi marka önerirsiniz . Ve subap değişimim ortalama kaç km sonra gerekir aracım 109 binde magnezyum alaşım mıdır subaplar onu dahi bilmiyorum 2008 model ?

Sent from my iPhone using

hknbrn
02/11/2015, 14:06
2010 Model Starjet Dynamic aracım 93000 km'de ve yaklaşık olarak 60.000 km'dir LPG'li kullanıyorum. Araçta Landirenzo marka (Omegas model olsa gerek emin değilim) LPG sistemi var. Bugüne kadar herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Arıza lambası vs de yanmıyor. LPG montajı yapılırken Çelik subap takıldı ve motor sesi de bu yüzden farklı (Çelik olduğu söylendi emin değilim). Tavsiye ederim.

feyzullah
02/11/2015, 14:06
Bu konuda merak ettiğiniz birçok şeyi aşağıda linkini paylaştığım başlıkta bulabilirsiniz. Aracınız hayırlı olsun magnezyum alaşım sibaplar Euro V standardındaki motorlarda olmalı. Sizin aracınızın Euro V olacağını sanmıyorum.

https://forum.grandepuntotr.com/lpg/10315-starjet-motor-icin-lpg-sistemleri-genel-basligi.html

ugurturkeli92
02/11/2015, 14:14
Haydi inşallah euro V değildir :) Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için

ugurturkeli92
02/11/2015, 14:46
Gönderdiğiniz konuyu okudum herkes farklı birşey istiyo ben burda sadece taktırıp sorun yaşamayan birinden bilgi istiyorum . Konunuzda her marka takılmış neredeyse kimin sorun yaşayıp yaşamadığını hangi markanın iyi olduğunu çözemedim henüz

feyzullah
02/11/2015, 15:25
LPG'de usta ve şans faktörü %50 belirleyici. Sizin yapmanız gereken önce iyi bir usta bulmak. İşinde uzmanlaşmış olan bir lpg montajcısı piyasa da pek bilinmeyen bir marka dahi olsa size harikalar yaratabilir. Markadan ziyade usta faktörü önemli. Lpg montajı yapıldıktan sonra bakımlarını ve sistemin işleyişi ile ilgili kontrolleri zamanında yaptırırsanız uzun yıllar sorunsuz bir şekilde aracınızı kullanabilirsiniz.

feyzullah
02/11/2015, 15:28
Bu arada benim aracım fire. 10.000 km'yi devirdim lpg ile Maşallahı var ilk günkü gibi tıkır tıkır işliyor makina. Yakıtta oldukça ekonomik. Starjet, t-jet vs. Fiat motorlarında lpg uyum problemi yok. Uygunsuz montaj ve kullanım problemleri var.

ugurturkeli92
02/11/2015, 17:47
Bu hafta taktırcam ilk defa böyle bi işlem yapcam ne yapmam gerekiyor muayeneye mi girecek araç ruhsata işletme nasıldır ?

feyzullah
02/11/2015, 21:04
Lpg montajı tamamlandıktan sonra projeyi alıp mühendisler odasında sızdırmazlık için ölçüm yaptıracaksınız. Şoförler cemyetinden ek-1 belgesi alacaksınız. Muayeneden geçtikten sonra da muayene evrakı, ek-1 belgesi ve yanlış hatırlamıyorsam lpg projesi ile emniyete gidip ruhsata işleteceksiniz. Referanslı, piyasada tanınan ve kendini ispatlamış olan bir ustaya montaj yaptırın. Değilse başınız ağrıyabilir.

Castell
04/11/2015, 13:50
Lpgde markadan önce iyi işçilik ve iyi usta ayarı önemli 500tl ye atiker taktırıp çok memnun olanda var 200*tlye prins taktırıp tekleme sorunu yaşayanda var...........

ugurturkeli92
05/11/2015, 01:41
O zaman sağlam bi usta bulcaz önce

ugurturkeli92
05/11/2015, 01:41
Korkum da bu o ustalar acaba bu kadar tehlikeli bi konuda son derece özveriyle çalışıyor mu ? Bütün herşeyi gaz kaçırmayacak şekilde 4 4 lük yapıyolar mı yoksa bitse de göndersem mi diyolar

feyzullah
05/11/2015, 09:46
Korkum da bu o ustalar acaba bu kadar tehlikeli bi konuda son derece özveriyle çalışıyor mu ? Bütün herşeyi gaz kaçırmayacak şekilde 4 4 lük yapıyolar mı yoksa bitse de göndersem mi diyolar

Eğer gaz kaçağı olursa mühendisler odası size sızdırmazlık raporu vermez, muayeneye gidemezsiniz. Siz de montaj yaptırdığınız yere gider düzelttirirsiniz. LPG montajının ülkemizde belli standartları ve kuralları var. LPG ustaları bu kuralları iyi bilirler bundan dolayı sızdırmazlık konusunda aceleci davranarak ihmalkarlık göstereceklerini sanmıyorum. Zaten önüne gelen yerde lpg montajı yaptırılmamalı. Çevreden, eşten, dosttan, internetten montaj yapılacak yer güzelce araştırılmalı referanslı bir yerde üç aşağısına beş yukarısına çok fazla bakmadan lpg'ye geçiş yapılmalı.

ugurturkeli92
05/11/2015, 22:57
Lpg taktırma kararı aldım ama aracımda ufak tefek sorunlar var ilk önce bunları yaptırmalıyım sanırım konu açıcam bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim