PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bosch Filtre Seti Hakkında.

AykutCelebi
02/11/2015, 00:15
Merhabalar,
Aracımı yeni aldığımdan dolayı filtrelerini yenilemek istiyorum. N11 de bir satıcı irtibata geçtim 2008 Grande Punto (75 beygir) uygun olduğunu söyledi.
Her ne hikmetse ben iletişime geçmeden önce yakıt filtresi dahil 180 TL yazıyordu ilanda. Ben soru sorduktan sonra 220 TL yükseltti. Herneyse benim sormak istediğim aşağıda linkini bırakacağım ürünleri almam sizce mantıklı mı ? Yani bu filtreler değiştiğinde (özellikle yakıt filtresi) bana problem çıkarır mı ?

Bosch Filtre Seti Grande Punto 1.3 Mjtd 2005-2012 394 - n11.com (https://urun.n11.com/filtre-setleri/bosch-filtre-seti-grande-punto-13-mjtd-2005-2012-P43069544)

Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
Herkese iyi yolculuklar.

AykutCelebi
02/11/2015, 00:56
Güncelleme : Satıcı ile görüşüp, kendisi indirimli fiyata geri çekti.

besyo3454
02/11/2015, 01:13
bence bulaşma servisten al derim ben. haftaya bende aracımı bakıma sokucam yenı aldım aracı servısten şaşma derım.

AykutCelebi
02/11/2015, 08:02
Cevabınız için teşekkür ederim. Haklısınız servise gitmek daha mantıklı fakat forumda okuduğum genel yorumlara bakılırsa, servislerin çektiği fahiş fiyatlar yüzünden ben şahsen servislere sıcak bakamıyorum.

suhaakin
02/11/2015, 08:38
servise gitmiyorsan bile sanayiye git oradaki parçacılardan orjinal olarak al bence daha mantıklı.

AykutCelebi
02/11/2015, 08:43
Fiyat olarak pahalı mı geldi size 180 TL ? Ürünlerin orjinal bosch olduğunu düşünüyorum. Satıcının %99 pozitif geri dönüşü var müşterilerinden.

sipahi
02/11/2015, 10:08
Bana kalırsa Opar ile Bosch'tan ucuza gelir ama illa Bosch diyorsanız 180'e o filtre üçlüsü 3 kere alınır. Zaten linkte şu an 60TL sadece.

Sent from my iPhone using

SinanTR
02/11/2015, 12:25
bence hava ve polen filtresi bosch veya x bi marka olması çok önemli değil ama hepsinden ötesi piyasada bosch un mazot filtresi çok pahalı yanılmıyosam 300 liraya yakındı burda nası hepsini o paraya veriyolar bunu anlamadım ben şahsen almam piyasada hertürlü dümenler var servis parça satıyor bence servisten alınabilir parçacılardada bosch diye satılan çok çakma ürün var eski aracıma parçacıdan 4 tane bosch buji alıp 3 ünün çalışmamıştı parçacı çakma bosch olduğunu söylemişti almanyadan gelen arkadaşıma 4 tane vakumlu ambalajda buji getirtmiştim pakedinden bile nası bi ürün aldığımı anlamıştım

AykutCelebi
02/11/2015, 14:15
İşte hepsi beraber 187 TL tutuyor. Çakma bir ürün olsa bu satıcı 38 sayfa ürün geçmişi var ve çoğu ürünü bosch marka satıyor, dediğim gibi yan sanayi bir ürün olsaydı sanırım birileri çıkar şikayet ederdi diye düşünüyorum.
Bakalım hayırlısı. Ustaya götürünce göstericem büyük ihtmal anlar çakma mı orjinal mi diye. Diğer türlü iadesini kolaylıkla yaparım n11 üzerinden.

halilimo
02/11/2015, 14:36
HAVA FİLTRESİ 1.3 MULTİJET FİAT DOBLO , ALBEA , PALİO , PANDA , İDEA ,PUNTO , GRANDE PUNTO,LİNEA , FİORİNO ORJINAL OPAR (https://www.fiatparcacim.com/index.php?route=product/product&product_id=120)
YAĞ FİLTRESİ 1.3 ALBEA , PUNTO , DOBLO , GRANDE PUNTO , LİNEA , PALİO , İDEA ,PANDA , FİORİNO ORJINAL OPAR (https://www.fiatparcacim.com/index.php?route=product/product&product_id=233)

POLEN FİLTRESİ FİAT PUNTO , FİAT DOBLO ORJINAL (https://www.fiatparcacim.com/index.php?route=product/product&path=36_272&product_id=250)
Kendi ustama yaptiririm bakimlarini parcalarida hep kendim orjinalini alir giderim.

besyo3454
02/11/2015, 17:05
Cevabınız için teşekkür ederim. Haklısınız servise gitmek daha mantıklı fakat forumda okuduğum genel yorumlara bakılırsa, servislerin çektiği fahiş fiyatlar yüzünden ben şahsen servislere sıcak bakamıyorum.

hava filtresi,yağ filtresi,polen filtresi, yağ değişimi,yakıt filtresi, carbon clean hepsine serviste 700 tl cektıler

AykutCelebi
02/11/2015, 17:30
hava filtresi,yağ filtresi,polen filtresi, yağ değişimi,yakıt filtresi, carbon clean hepsine serviste 700 tl cektıler

Aynen baya fazlaymış bence.

SinanTR
02/11/2015, 21:15
kızmayın bana ama ustanında pek bilinçli bilgili olanına ben denk gelmedim siz bilirsiniz yinede hayırlısı olsun

feyzullah
02/11/2015, 21:34
İnternete ben de pek güvenemiyorum konularda. Sanayide ustamla birlikte gider kendim alırım görerek.

AykutCelebi
03/11/2015, 08:13
kızmayın bana ama ustanında pek bilinçli bilgili olanına ben denk gelmedim siz bilirsiniz yinede hayırlısı olsun

Yok hocam neden kızayım, sizde haklısınız. Bakalım ürünler gelince fotoğrafını çekip konuya yükleyeceğim. :)

timozz
03/11/2015, 08:52
Bende zamanında çok filtre konusunda araştırma yapmıştım multijet için. Açıkçası ben Oparada pek güvenmiyorum. İçinden iki tip filtre çıkabiliyormuş. Biri Fil filtre diğeride uzakdoğıymuş. Fil filtre türkiye için iyi bir marka sayılır. Diğerini hiç bilmiyorum. Ama Opar yerine Fil filtre alabilirsiniz. Fakat üst düzey filtrasyon için Mann mahle mahle knecht Fleet guard bosch gibi marklar var. Bunarında bakım kitleri yaklaşık olarak 400tl civarı tutuyor. Mann için yakıt filtresi 280tl yağ filtresi 30 polen 30 hava filtresi 45tl idi. Ben ne yalovada ne bursada bulamadım.(ki baktığım yerler bunların yetkili satıcıları) Bu tip ürünlerin çok fazla taklidi oluyor ve bizler bunu dış görünüşünden pekte anlamamız mümkün değil. Bir dönem Mahle piston fabrikasında çalışmıştım. O dönemde aftermarket satış sonrası ekibi etiketine kadar orjinal bir şekilde yapılmış neredeyse fabrikanın elinde olan stok kadar kaçak filtre grubu yakalamıştı. tabi bir okadar da motor grubu. Parça alırken çok dikkat etmeliyiz. Şunu da belirtiyim en çok kaçak yapılan grupta filtrasyon grubudur. Çünkü bu filtreleri 2-3 dolara mal edip reçinesini az koyup kanatçık sayısını ve kağıdın kalitesiyle oynayarak maliyetleri düşürebiliyorlar. Bunlarıda profosyonel olmayan birinin anlaması çok zor. Kapalı kaplı filtrelerde ise imkansız. Bence filtreyide yağdan ayrı görmemeliyiz. Sonuçta motoru koruyan en ucuz parça. İnsallah ürünleriniz orjinal çıkması temennisiyle.

AykutCelebi
03/11/2015, 09:02
Bende zamanında çok filtre konusunda araştırma yapmıştım multijet için. Açıkçası ben Oparada pek güvenmiyorum. İçinden iki tip filtre çıkabiliyormuş. Biri Fil filtre diğeride uzakdoğıymuş. Fil filtre türkiye için iyi bir marka sayılır. Diğerini hiç bilmiyorum. Ama Opar yerine Fil filtre alabilirsiniz. Fakat üst düzey filtrasyon için Mann mahle mahle knecht Fleet guard bosch gibi marklar var. Bunarında bakım kitleri yaklaşık olarak 400tl civarı tutuyor. Mann için yakıt filtresi 280tl yağ filtresi 30 polen 30 hava filtresi 45tl idi. Ben ne yalovada ne bursada bulamadım.(ki baktığım yerler bunların yetkili satıcıları) Bu tip ürünlerin çok fazla taklidi oluyor ve bizler bunu dış görünüşünden pekte anlamamız mümkün değil. Bir dönem Mahle piston fabrikasında çalışmıştım. O dönemde aftermarket satış sonrası ekibi etiketine kadar orjinal bir şekilde yapılmış neredeyse fabrikanın elinde olan stok kadar kaçak filtre grubu yakalamıştı. tabi bir okadar da motor grubu. Parça alırken çok dikkat etmeliyiz. Şunu da belirtiyim en çok kaçak yapılan grupta filtrasyon grubudur. Çünkü bu filtreleri 2-3 dolara mal edip reçinesini az koyup kanatçık sayısını ve kağıdın kalitesiyle oynayarak maliyetleri düşürebiliyorlar. Bunlarıda profosyonel olmayan birinin anlaması çok zor. Kapalı kaplı filtrelerde ise imkansız. Bence filtreyide yağdan ayrı görmemeliyiz. Sonuçta motoru koruyan en ucuz parça. İnsallah ürünleriniz orjinal çıkması temennisiyle.

Zaman ayırıp uzun bir açıklama yaptığınız için teşekkür ederim. Tecrübelerinizi iyice okudum. Orjinal olmama ihtimaline gelirsek haklı olabilirsiniz. Ama düz bir mantık kuruyorum, 797 e yakın satış yapmış bir satıcı ve %99 oranında olumlu geri dönüş almış. Bu 797 kişi çıkıp da dememiş kardeşim sahte bosch ürünleri satıyorsun diye. Yada dediğiniz gibi çok profesyonel bir şekilde orjinale benziyen çakmasını satıyor da olabilirler.
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, hayırlı yolculuklar.