PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baskı-Balata değişimi.

varpalavas
31/10/2015, 16:23
Arkadaşlar herkese merhaba.

2009 model 1.3 MJ Fiat Grande Punto sahibiyim. Küçük bir kaza sonucu aracımı kaskonun anlaşmalı olduğu sanayide bulunan özel servise götürdüm. Bir kaç gün içinde servisten arayarak aracın debriyaj baskı balata setinin kötü durumda olduğunu, değişmesi gerektiğini bunun yanında bir kaç ufak tefek problem de olduğunu söylediler. Fiyat olarak da 600-650 civarı bi fiyat söylediler. Daha sonra ben kendi sanayideki kendi ustamı aradığımda ise 350 TL gibi bir rakam söyledi. Bu durum da doğal olarak bende kafa karışıklığına yol açtı. Çünkü arada uçurum var. Yakın tarihte baskı balata değişimi yaptıran forumdaşlar varsa fiyat verebilir mi? Bir de tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Çok teşekkürler.

cdogu
31/10/2015, 16:46
Sanayideki usta ile yetkili servis arasındaki uçurum gayet normal. Çünkü sanayideki ustalar işçiliği daha düşük ücretlerle yaparlar. Bunun tam tersine yetkili servislerdeki işçilik fiyatları pahalıdır. Benim size tavsiyem aracınızın kaporta ve bilimum hasarları onarıldıktan ve teslim alındıktan sonra sanayide güvendiğiniz ustanıza orjinal yedek parça ile yaptırmanızdır. Bu sayede ekonomik bir şekilde aracınızın baskı balatasını değiştirebilirsiniz. Hatta bazen parçayı kendiniz alıp ustaya götürdüğünüzde daha uyguna gelebiliyor.

arenas
31/10/2015, 16:47
Setin fiyati 150 lira,sanayide ustalar genelde 200 lira işcilik aliyorlar.servisin fiyati her zamanki gibi yüksek.
Ama "birkaç ufak tefek problem" nedir onlari ögrenmek lazim.

Lenovo P70-A cihazımdan gönderildi

ozkancavus5916
31/10/2015, 17:16
Carsamba gunu sanayide sol on amortisor takozu degistirdim .parca 60tl iscilik 30servisi aradim 180tl dediler servistw yedek parcayi arafim sadece parcaya 125tl fiyat istedi .parca oparmi lanciami dedim dedigi cvp ithal deyince sanayide ustays degistirtttim ..normalde aracim servis bakimli

varpalavas
31/10/2015, 18:24
Sanayideki usta ile yetkili servis arasındaki uçurum gayet normal. Çünkü sanayideki ustalar işçiliği daha düşük ücretlerle yaparlar. Bunun tam tersine yetkili servislerdeki işçilik fiyatları pahalıdır. Benim size tavsiyem aracınızın kaporta ve bilimum hasarları onarıldıktan ve teslim alındıktan sonra sanayide güvendiğiniz ustanıza orjinal yedek parça ile yaptırmanızdır. Bu sayede ekonomik bir şekilde aracınızın baskı balatasını değiştirebilirsiniz. Hatta bazen parçayı kendiniz alıp ustaya götürdüğünüzde daha uyguna gelebiliyor.

hocam servis de yetkili servis değil ki.. kaskomun anlaşmalı olduğu özel servis. Yetkili servis bu fiyatı verse dediğiniz gibi normal diyeceğim de, özel servisler de mi fırsatçı oldular.. :( Ben arayıp ustamı sorayım bi kullandığı parça orjinal mi?

varpalavas
31/10/2015, 18:36
Setin fiyati 150 lira,sanayide ustalar genelde 200 lira işcilik aliyorlar.servisin fiyati her zamanki gibi yüksek.
Ama "birkaç ufak tefek problem" nedir onlari ögrenmek lazim.

Evet bir de o var.. :( Neyse artık bizim ustaya aynen anlatayım ben durumu..

SinanTR
31/10/2015, 19:21
parçanın kendisi 150 lira arenasın dediği gibi diğer problemleri ne bilmiyorum ama mekanik arızaları kendi ustanıza götürün yaptırmayın piyasa çakal dolu

punto1414
02/11/2015, 09:22
Orjinal opar 145 TL parçayı kendim aldım,işçilik de 150 TL verdim 1 ay önce değiştirdim..Seninde işçiliğe vereceğin para max 200 TL olması gerekiyor..

fluminense
15/07/2016, 18:36
1.4 FİRE motor için yakın zamanda baskı balata değişimi yapan arkadaşlar fikir vermesi açısından fiyat belirtebilir mi?
bir de baskı balata değişirken şanzuman yağı da komple değişiyor mu?

fotobelit
16/07/2016, 14:03
1,3 aracıma yaptırdım..Sizin baskı balata fiyatlarını bilmiyorum ama şanzıman yağı evet komple değişiyor..