PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şanzımandan gelen hırıltı sesi

bolero2007
30/10/2015, 13:25
öncelikle selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım.sorunuma gelince 2007 model dualogic şanzımanlı punto aracımdaki sesten bahsedeceğim,araç özellikle vitesi 3 den 2 ye 2 den 1 inci
vitese düşürürken hafif sarsıntıyla beraber araçta bi hırlama sesi oluyor.vitesleri yükseltirken ve normal hareket halindeyken bahsettiğim bu ses yok.mesela durmaya yakın araç vites küçültürken bu ses bariz duyuluyor.şanzımancıya sesi dinlettim şanzıman bilyesinden olabileceğini belirtti.bu konuda fikir olan daha önce bu tarz bi ses başına gelen varmı.şimdiden herkese teşekkür ederim.

mekoker
03/11/2015, 00:30
Bu ses sadece vites değiştirirken geliyorsa... Debriyaja basıldığında hidroliği yüksek basınç ile gönderen DEBRIYAJ ÜST bilmemnesi var. Yeri debriyaj pedalının hemen altında. Tamir seti ile becerebilirseniz 100 TL cıvarında, komple değiştirirseniz yenisete 95 tl birazda işciliğe verirsiniz.

bolero2007
09/11/2015, 22:36
Cvp için teşekkürler ama araç manuel değil otomatik.anlaşılan kimsenin konu hakkında bilgisi yok.yarın farklı bir ustaya daha göstermeyi düşünüyorum sonucu yazarım.

haruncoban
10/11/2015, 11:57
benim bildiğim otomatik ile manuel aynı şanzuman. otomatikte robot ilave oluyor. yanlış biliyorsam özür dilerim. benim eski aracımda vites değiştiriken benzer bir ses gelmişti. özellikle boşta debriyaja basarken çok belliydi. şanzuman yağı eksikmiş. tamamladığımızda ses kesildi.

bolero2007
13/11/2015, 12:14
Dün sanayide toplam 2000 maliyetle sorunu çözdük ((şanzıman söküldü dağıtıldı içerisindeki 6adet bilye değişti artı 2 tane daha var onlar diferansiyel bölümünde onlara dokunulmadı ayrıca baskı balata volant ve hidrolik debriyaj bilyesi değişti.kalibrasyonu kendim yaptım ve şu an sen kesildi.

SinanT
13/11/2015, 18:58
2000 TL..
Baya ağir olmus dostum, bende de dualogic var, korkuyorum.
Kazasiz belasiz kullanman dilegiyle.

LG G3-