PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç çalışmıyor yardım

silverback
29/10/2015, 20:13
İyi forumlar. Bugün 10 km arabayı kullandıktan sonra park ettim. Sonra park yerimi begenmedim yer değiştirmek için motoru çalıştırmak istedim. Marş almadı. Akü bitmiştir diye takviye yaptık. Gösterge geldi ama yine marş almadı. Vurdurduk aracı çalıştı ama gösterge de akü lambası yanıyor ve direksiyon aşırı sert durumda. Arabayı orada bıraktım yarın kasko dan çekiciyle alacagim.

Araba 2011 model evo 1.4 28.000 km de. Araca ne olmuş olabilir. Daha 2.000 km önce kavaklıdere de bakıma girdi tamir için kavaklıdere ye mi götüreyim sanayide ki ustama mi?

evren iskent
29/10/2015, 20:48
İyi forumlar. Bugün 10 km arabayı kullandıktan sonra park ettim. Sonra park yerimi begenmedim yer değiştirmek için motoru çalıştırmak istedim. Marş almadı. Akü bitmiştir diye takviye yaptık. Gösterge geldi ama yine marş almadı. Vurdurduk aracı çalıştı ama gösterge de akü lambası yanıyor ve direksiyon aşırı sert durumda. Arabayı orada bıraktım yarın kasko dan çekiciyle alacagim.

Araba 2011 model evo 1.4 28.000 km de. Araca ne olmuş olabilir. Daha 2.000 km önce kavaklıdere de bakıma girdi tamir için kavaklıdere ye mi götüreyim sanayide ki ustama mi?
Sarj dinamonuzda sorun olabilir. Aku isigi dinamo arizasinda yanar. Araciniz calisirken elektrik uretemedigi icin akuyu kullaniyor. Aku eger hic degismediyse muhtemelen sarj tutmasi zorlasacaktir bu asamadan sonra. Olculunce durumu anlasilir.

Saygilarimla.

SM-N910C cihazımdan gönderildi

SinanTR
29/10/2015, 21:47
akü kutuplarına bakın oksit olabilir araç çalışıyo direksiyon sert ise farklı bi durumda olabilir benim ustam vurdurma demişti bana bence arıza elektiriksel aklıma gelen ilk şey ya beyne giden kablolar sıkıntılı yada aküyle alakalı biraz tuzluya çıkabilir ama bence servise götürün garantili yapılsın yarın bigün sıkıntı olursa servis ilgilenir

silverback
29/10/2015, 22:18
Hocam ogrenciyim tuzlu çıkmaması gerekiyor. 28.000 de bi arabanın altarnatorunde sıkıntı çıkması normal mi? Garanti bitti ama bakıma yetkili servise goturuyorum. İyi niyet kapsamında ücretsiz yaparlar mi?

feyzullah
29/10/2015, 22:46
Arabanızı vurdurmayın. Beyinle ilgili çok daha ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz.

silverback
29/10/2015, 23:01
Arabanızı vurdurmayın. Beyinle ilgili çok daha ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Ustam vurdur deyince vurdurdum. Ama haklisiniz ilk yolda kalisim tecrübesizliği geldi

timbaz
29/10/2015, 23:53
Direksiyon sert ise dirsksiyon kayisindan ama..
Alternatorun kayisi da baska.. ayni anda 2 sorun..

On camdan gelen su, sag tahliyesi alternatorun uzerine denk geliyor..
Sorun yasayanlar ek yaparak uzatmis veya parcayi baska modelle degistirmis...
Forumda paylasmistim daha once...

ozkancavus5916
30/10/2015, 08:05
serviste vurdurdum deme kredi kartın varsa eger senede 2 sefer ücretsiz cekici hakkın var . çekiciyle götür . sarz ve mars dinomalarında ufak bir kömürü bitmiş olsa bile servis söküp sıfır takıyor . oda maliyeti isçilik dahil 600-750 tl arası dışarda ustaya söktürüp kömür degişimi ve bakımını yaptırsan 200-250 tl işçilik alır . her haliyle cebinden para çıkıcak . alternatör sorununu bende yasadım . kapıları bile açıcak elektrik kalmıyor . sorunun akü kaynaklı olabilr . 7-8 ay önce bir tane mutlu akü yedim . bakıma gönderdim akü garanti kapsamındaydı . firma geri iade etti saglam diye . bende aracıma sıfır aku taktım sorunsuz çalısıyor dedim . sonra firma kabül etti . sorun belki aküdede olabalıir . çünkü vurdurunca çalışmış . alternatörde soru olunca hiç elektrik almıyor . direksiyonun sert olması araç mars almadıgı için sert konumda mars olunca direksiyon rahatlıyor . bakalım servis nediyecek . bakımı serviste yaptırmıssınız 2000 km olmuş . masrafı servise yıkın . .örnek yag degişiminden artı 10-20-30.000 bakım ücreti alıyolar . bu parayı alıyolarsa nereyi kontrol ediyolar .

silverback
30/10/2015, 12:44
Sanayi ustama goturdum başka bir akü taktı. Akü zaten 5 yıllık yenisini alman gerek dedi. Neyseki başka bi problem yokmuş. Teşekkürler.