PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Blaupunkt Oto Teybi Hakkında Sıkıntım.

emretepelioglu
23/10/2015, 08:53
Herkese merhaba arkadaşlar.

Şimdi benim sıkıntım 1 hafta önce başladı. Bir gün arabaya bindim, bir baktım benim teyp çalışmıyor.Neyse ertesi gün şirkete götürür bakarım dedim, ertesi gün arabaya bindiğimde teyp çalışmaya başladı. Yazılımsal sıkıntıdır herhalde olur arada böyle şeyler diye pek önemsemedim. Devam ettim. İki üç gün sonra tekrar başıma geldi. Teybim kafayı yedi gibi birşey arada bir çalışıyor arada çalışmıyor.( Çalışmamaktan kastım herhangi bir elektrik 12v gelmiyor gibi, ışıkları yanmıyor vs. Şu son zamanlardada hiç çalışmamaya başladı gibi birşey.

Bende söktüm teybi getirdim şase ve Ub girişlerinden 12 volta bağladım. ( Normal olarak herhangi birşeyle haberleşmediği için chancheck yazımıdır nedir o çıktı. Yani teypte bir sıkıntı yok gibi geldi sonuçta 12v bağlayınca elektrik geliyor ) şimdi yarın tekrardan arabanın voltaj girişlerinden ölçüm yapacağım.

Not : İki hafta önce filan araban çalışmıyor halde iken, farları açık kaldığından akü bitmişti, arabayı vurdurduk çalıştırdık. Arabanın marş almasında herhangi bir sıkıntı yok direk alıyor. Sigortalar sağlam. Aksi herhangi birşey göremedim. Başına gelen, duyan eden, bilgisi olan varmıdır acaba.

Saygılarımı iletir, cevap veren herkese teşekkür ederim.
Kazasız belasız yolculuklar.

https://i.hizliresim.com/RB1Vr7.jpg
https://i.hizliresim.com/LEZ4v0.jpg

CanGo48
23/10/2015, 11:11
valla bende de bant bulamıyordu radyo hemen hemen hiç yoktu açma kapama ses düğmeside bozulmuştu hiç uğraşmadım bir teyp alayım diye gittim ses sistemi döşettirip çıktım :siritma:

feyzullah
23/10/2015, 12:52
valla bende de bant bulamıyordu radyo hemen hemen hiç yoktu açma kapama ses düğmeside bozulmuştu hiç uğraşmadım bir teyp alayım diye gittim ses sistemi döşettirip çıktım :siritma:

Bende de aynı durum vardı. Menuye girip Traffic Info seçeneğini off konumuna getirdim sorun çözüldü. On konumunda olduğu zaman yalnızca trafik durumu ile ilgili bilgi veren radio istasyonlarını buluyor. Ama ses sistemi daha güzel olmuş hayırlı olsun.

emretepelioglu
24/10/2015, 09:13
Arkadaşlar benim ki öyle birşey değil. Teypten kaynaklı birşey yok. Dün taktım çalıştı. 12V direk bağlayınca zaten sıkıntısız çalışıyor. Benim araç teypbe besleme voltajını canı isteyince gönderiyor. Böyle birşeyin olması saçma değilmi.? Neden sadece teyp.? Bir türlü bulamadım bilmiyorum ne yapacağım. Beyinden kaynaklı birşey olmasa bari.

SinanTR
24/10/2015, 11:58
abi anlamadığım kontak kapalıyken farlar nası açık kalmış ki ben denedim olmuyo bende

feyzullah
24/10/2015, 13:11
Teyp bağlantılarında temassızlık vardır belki iyi bir elektrikçiniz varsa ondan fikir almanız faydalı olabilir.