PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyatör suyu hakkında

mertvural90
20/10/2015, 11:07
Arkadaşlar selam;

Bu aralar araba ile ilgili ilginç durumlar geliyor başıma :)

Şöyleki geçen servise bir sorun hakkında uğramıştım uğramışken radyatör suyunuda değiştirteyim dedim. Adam radyatör ün içi bayağı pas tutmuş falan dedi. Tamam dedim alt tarafı o radyatörü söker içini pas sökücü ile temizler sonra su-antifiriz ile tamamlar diye düşündüm(max 100tl dedim). Adam bu işlemler için benden 250 TL istedi. Ayrıca pas sökücünün başka kısımlarında paslarını alıp götüreceğinden aracı kontrol etmek lazım sorunlar çıkabilir dedi. Şu an için 250TL dedi. Bende fazla geldiğinden ve riskli olduğundan yaptırmadım.

Bu konularda acemiyim açıkçası bu radyatör suyunu sanayide değiştirsem nasıl olur? tavsiye edeceğiniz radyatörcü var mı İstanbul avrupada?

teşekkürler.

suhaakin
20/10/2015, 11:17
radyator suyunu değiştirirse klima gazınıda boşaltıp tekrar gaz basması lazım diye biliyorum. bu işlem için en az 100 TL alırlar.

KG777
20/10/2015, 11:18
Kullanılan pas sökücü çok etkiliyse, radyatörün çürümeye yüz tutmuş yerleri var ise... Sıkıntılı. O işlem yerini sadece suyunu değiştirin, kaliteli bir antifriz koyun daha mantıklı olur bence.

KG777
20/10/2015, 11:20
radyator suyunu değiştirirse klima gazınıda boşaltıp tekrar gaz basması lazım diye biliyorum. bu işlem için en az 100 TL alırlar.

İlk defa duydum. Açıklaması varmı aceba? Merak ettim:g0000000:

suhaakin
20/10/2015, 13:25
İlk defa duydum. Açıklaması varmı aceba? Merak ettim:g0000000:

ya da radyatörün kendisi değişirse yapılıyor sanırım. Sadece su değişiminde yapılmıyor olabilir. Tam emin değilim. İyi bilen birisi cevap verecektir.

GoodGun
20/10/2015, 14:03
Sorduğun işlemi geçen gün carbon clean le beraber yaptırdım. Würth ün ürününü kullandım. Benim arabanında deposundan da belli oluyordu pas. İşlem sonucu su tahliye edilirken neredeyse kırmızı renkte bi su cıktı. içini komple temizlemek için temiz suyla bu işlemi 3 kere daha tekrarladık. En son olarakta antifiriz koyup işlemi tamamladık. bir sıkıntı çıkmadı şu zamana kadar. Maliyet olarakta. Usta tanıdık olduğu için sadece Carbon Clean in parası ve antifiriz parası verdim o kadar.

ozkancavus5916
20/10/2015, 14:23
radyatörün alt tırnakları kırılırsa tamiri mümkünmü . yoksa yenidenmi degişmesi lazım . alt tırnakları kırık üstü saglam