PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni değişen baskı balatadan ses gelirmi?

punto1414
17/10/2015, 09:25
Arkadaşlar geçen hafta orjinal parça kullanıp baskı balatayı değiştirdim.Dün farkettiğim bi olay;Bin devirde giderken duyulabilen alttan bir ses geliyor sürtme sesi gibi..Sanki teker çamurluğa sürtüyor..Sesi baya dinledim önden motordan falan gelmiyor..Pedalların oradan bir yerden geliyor..Akşam götüreceğim ustayada sizin bi fikriniz varmı?

KG777
17/10/2015, 10:22
Geçmiş olsun öncelikle. Ustanın diyeceği "abi yeni parçalar birbirine uyum sağlayana kadar bu ses olur sonra normale döner"

Başka bir ustaya götür sor ne olabilir bu diye, sonra kendi ustana götür derim.

punto1414
17/10/2015, 11:32
Geçmiş olsun öncelikle. Ustanın diyeceği "abi yeni parçalar birbirine uyum sağlayana kadar bu ses olur sonra normale döner"

Başka bir ustaya götür sor ne olabilir bu diye, sonra kendi ustana götür derim.
şanzımanı veya baskıyı yanlış takma ihtimali olabilirmi ki?vites geçişleri kavraması falan iyi durumda..
benim düşüncem yağı yeteri kadar koymadı veya şanzıman kulağında bir sıkıntı var.

KG777
17/10/2015, 12:11
Bende yeni değiştim. 2.viteste araca yüklenince (ani gaz verince) garip bir ses mevcut. Bende şanzıman takozundan şüpheleniyorum. bugün fırsat bulursam gideceğim bakalım. Bulabilecekler mi? Yanlış takma gibi bir durum olsa çoktan yolda kalırdınız diye düşünüyorum.

ORS15
17/10/2015, 13:33
yanlış takma ihtimali bence çok düşük ya takozlardan veya takerken tam oturmadı.

punto1414
19/10/2015, 09:33
Arkadaşlar hafta sonu gittim ustanın yanına,test sürüşüne falan çıktık..Alttan gelen sürtme sesi sadece 1000 devirde az bir şey geldi..Kaldırdık lifte baktı etti görünen bir şey yok dedi devam et :)
en büyük sorunum bariz belli olmayan sorunları ustaya anlatamamam veya sesi duyuramamam:))

KG777
19/10/2015, 09:41
Malesef bu tarz sesler biz kullanırken avaz avaz çıkar, ustaya gidince, tık ses çıkmaz. Çıldırtır adamı.

Aracımda enjektör bakımından sonra komprosör kaçırıyordu, aradım böyle böyle, komprösör kaçırıyor, gel abi bakalım dedi. Gittim ses kesildi...

punto1414
19/10/2015, 10:21
Malesef bu tarz sesler biz kullanırken avaz avaz çıkar, ustaya gidince, tık ses çıkmaz. Çıldırtır adamı.

Aracımda enjektör bakımından sonra komprosör kaçırıyordu, aradım böyle böyle, komprösör kaçırıyor, gel abi bakalım dedi. Gittim ses kesildi...
aynen öyle oluyor veya biz fazlamı önem veriyoruz bu araçlara anlamıyorum:)
ses dışardan duyulana kadar veya hep yapana kadar ustaya gitmiyim diyorsun..bu seferde diyorki yaa abi bu hale gelene kadar niye getirmedinn:)Erken getirseydin kurtarırdık

KG777
19/10/2015, 11:16
aynen öyle oluyor veya biz fazlamı önem veriyoruz bu araçlara anlamıyorum:)
ses dışardan duyulana kadar veya hep yapana kadar ustaya gitmiyim diyorsun..bu seferde diyorki yaa abi bu hale gelene kadar niye getirmedinn:)Erken getirseydin kurtarırdık

Sen bana geç kaldın, ben sana erken diye bir şarkı var :) o geldi aklıma :)