PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soğutma suyu boşaltma

usermm1
12/10/2015, 15:54
Selam,

Bayramdan sonra marmarise gittim geldim. marmariste baktığımda sorun yoktu fakat istanbula gelince soğutma suyu bidonunun kahverengi olduğunu farkettim. dönüşte kaloriferi açmıştım. kalorifer peteğindeki pas mıdır emin olmak zor fakat suyu değiştirmek istiyorum. sistemdeki suyu tamamen nasıl boşaltabilirim?

acemi
12/10/2015, 18:04
yalnız bu suyu kanalizasyona ya da çevreye dökmek çok zararlıymış.

timbaz
12/10/2015, 23:40
Radyator alt baglantisindan, kelepceyi gevseterek hortumu cikarabilirsiniz...
Uzun zaman antifriz kullanmadiysaniz... kullanmak isterseniz de belki zarar verebilir...durumu bilmiyorum ama....

ozkancavus5916
13/10/2015, 08:19
yagcıya git ortalama 3 lt kırmızı antifiriz 40 tl . bosalttır . birkere su ile devir daim yapsın boşaltsın sonra antifirizin tamamını eklesin .

CanGo48
13/10/2015, 08:47
bir süre önce yağ pompasında sorun olmuştu bidonun içinde kahverengi lekeler oluşmuştu bidonu söküp temizlemişlerdi. servisteki arkadaş( fiat servis değil bosch car servis) havaların iyi olduğunu şuan sadece normal su koyduğunu biraz daha sür içerdeki kalanlarıda buraya attığında bidaha temizleyip turuncu antifirizle dolduruz demişti.ara ara bakıyorum çok fazla yok ama kış bakımı için gittiğimde yeniden temizletip antifirizle doldurtcam.