PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaporta hakkında yardım

ORS15
07/10/2015, 14:56
arkadaşlar aracımı biri çizmişti şimdi onu boyatıyorum ama bügün bir şeyle karşılaştım. Macun sürülen yer ile kazıdıkları boya arasında 2milim boşluk.acaba usta orayı fark etmedi mi acaba çünkü oraya bant çekmiş yama boyası ata bilmek için.. orda sıfır sıfırına macun olması gerekmiyor mu .Bende ustaya söyledim orası öyle olur dedi çıktı anlamadım. sizin fikriniz nedir. fotoğrafta yeri işaretledim .

SaLDo
07/10/2015, 16:57
Hele bir yapsın öyle konuşalım:) Ustanın bir bildiği vardır. Zaten içinize sinmeyen durumu usta olmuş kabul edemez.

timozz
07/10/2015, 17:33
Her yere macun sürmeyebilir ama oraya mutlaka astar atıp tekrar zıpmaralaması gerekir ki resimde pek billi olmuyor astarı atılmış halde. Sonra astara belirgin renkte (genelde siyah) pötür şeklinde boya atılır. yoklama macunu çekilir son boya öncesi zımparası yapılır.sonra nihai boya vernik varsa sedef katları atılır ve pasta cila işlemi yapılır. Benim bütün araçlarım hep bu şekilde boyandı.

ORS15
08/10/2015, 09:35
ok anladım bu halde direk boyanmıyor. Daha zımpara olacak ,yoklama macunu çekilecek işlemleri var yani.