PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabam Muayeneden Geçmedi Napmalıyım?

Zico
06/10/2015, 23:08
Selam arkadaşlar. Arabamın tavanında bulunan parlak siyah folyo yüzünden muayeneden geçmedi. Şimdi ya sökmem gerek yada ruhsata işletmem gerek.

Sökmek istemiyorum, söksemde tekrar geri yaptırcam bunun maliyeti 100 tl. Ben ise daha ucuz maliyete halletmek istiyorum. Acaba plasti dip boya ile tavanı boyasam muayeneden geçmekte sıkıntı olurmu? Yani ordaki adam biraz kıl gibiydi, renk tonları tutmuyor aynı ton değil veya tavanda plasti dip var falan deyip geçirmemezlik yapabilir mi sizce?

king7
06/10/2015, 23:10
Aslında cok uzun süre kaplama durması pek iyi olmaz diye dusunuyorum 1 yıl 2 yıl gibi söktürüp yenisini taktırmakta mantıklı diye dusunuyorum

sipahi
06/10/2015, 23:13
Ben muayene yaptırırken fabrika çıkışlı siyah tavan bir Astra J SW vardı. Adamı geçirmemişler uğraşıp geri gelmiş. Yani akıl sır ermiyor. Hadi siz sonradan yapmışsınız ama adamın fabrika çıkışlı mesela.

Standart yok bu işlerde ama tonu farklı diye de sıkıntı çıkarmaz aynı rengin yakın tonu olduğu sürece.

cihankarakas
07/10/2015, 01:20
Ruhsata işletilmediği sürece trafikte trafik polislerinden muayene zamanı tüvturk ten sorun çıkıyor en temizi ruhsata işletip paşa paşa kullanmaktır plastidip sıkıntı olabilir söylediğimiz üzere herif kıl

gorillaz
07/10/2015, 11:05
Camda film var plakada pleksi harfler var muayeneden gecti. Ama gel gör ki polis ceza yaziyor. Ancak bu kaplama olaylarını çoğu istasyon gecirmiyor diye biliyorum. Muayene maddelerini bi gözden gecirin isterseniz.

SaLDo
07/10/2015, 16:45
Muayeneye gidince önce renk tespiti yaptıracağınızı söyleyin. Böylece size hem cift renk işlemi hem de muayene işlemi yaparlar. Daha sonra ruhsata işletebilirsiniz. Vaktinde ruhsata işletmezseniz 80-90 TL bir ceza ödersiniz. Direk muayeneye giderseniz kalırsınız. Sökmeye falan gerek yok yani.

Zico
07/10/2015, 19:39
Muayeneye gidince önce renk tespiti yaptıracağınızı söyleyin. Böylece size hem cift renk işlemi hem de muayene işlemi yaparlar. Daha sonra ruhsata işletebilirsiniz. Vaktinde ruhsata işletmezseniz 80-90 TL bir ceza ödersiniz. Direk muayeneye giderseniz kalırsınız. Sökmeye falan gerek yok yani.

Nasıl yani anlamadım? Ben şimdi bu tavana ağır kusur yazdılar 1 ay içinde söküp veya ruhsata işletip tekrar gelmemi söylediler. Ne yapmam gerek tam olarak anlatırmısınız anlamadımda?

celenlee
07/10/2015, 23:39
Hukuki bir dayanak gösteremezler sana.

Üşenmeyin kaporta alanını ölçün.

Bir %30 tanımlaması vardı ilgili yönetmelikte.
Bence üşenmeyin, ölçün biçim.
Yönetmeliğin de ilgili sayfasını çıktı alıp götürün.

Tavan= 1 m2
Toplam Alan Camlar Dahil=7m2
Toplam Kaporta Alanı=5m2

Nereye oranlarsan oranla %30'dan küçük de, sen neye dayanarak benim aracıma çift renk diye iddia ediyorsun vs. vs. Gel birlikte ölçelim de.

Zico
08/10/2015, 02:38
Hukuki bir dayanak gösteremezler sana.

Üşenmeyin kaporta alanını ölçün.

Bir %30 tanımlaması vardı ilgili yönetmelikte.
Bence üşenmeyin, ölçün biçim.
Yönetmeliğin de ilgili sayfasını çıktı alıp götürün.

Tavan= 1 m2
Toplam Alan Camlar Dahil=7m2
Toplam Kaporta Alanı=5m2

Nereye oranlarsan oranla %30'dan küçük de, sen neye dayanarak benim aracıma çift renk diye iddia ediyorsun vs. vs. Gel birlikte ölçelim de.

Bunu nasıl yapabilirim yönetmelik nerde? Tavan %30 dan azmı kalıyor koskoca tavan?

katip onur
08/10/2015, 11:08
Daha önceden ben de aracımın (megane 2) tavanını kaplatıp, arkadaşımın çalıştığı bir muayene istasyonuna gitmiştim. Bana da boşuna çırpınma arkadaşım bu şekilde geçiremeyiz demişti.. durum öyle olunca aracı ruhsata çift renk olarak işlettik. folyonun faturasını çıkarttık bir iki teferruatı daha yerine getirip ruhsata işletmiştik. Ruhsata işletmek çok pahalı bir iş değil zaten (80-90 TL civarı birşeydi 2-3 yıl önce) Bence araca binecekseniz ruhsata işletip geçin.

besyo3454
20/12/2015, 19:20
Ruhsata işletir en mantıklısı daha sonra da sorun yaşamazsın hem

D6603 cihazımdan gönderildi