PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gp den ses geliyor :/

Crazykose
01/10/2015, 16:49
Arkadaşlar merhaba,

Grande puntomu yeni aldım. 78 binde ve 2009 model granit rengi. Bugün antalyadan konyaya memleketime geldim. Antalyaya git eden önce sağ ön tekerden gelen sesi o kadar aldırış etmemiştim. Fakat bugun döndüğümde cukurlara ve engebeli yollara girince lıkırt lıkırt ses geliyor. Normal yolda düz yolda sıkıntı yok ama bozuk yolda lıkırt lıkırt ses geliyor. Kilitli taş yollara girince u ses sürekliliğine devam ediyor. Rot balanscı 2 ustaya gittim. Biri rot T kolunda sıkıntı var değiştirelim dedi. Diğeri aldı arabayı sürdü baktı etti bu sesin nereden geldiğini çözemedi servise götür dedi. Acaba böyle bir olay başınıza geldimi ? Yarın istanbula gidicem orada baktırmayı düşünüyorum.

Cevaplarınızı bekliyor tsk ediyorum.

sipahi
01/10/2015, 19:49
Z rot direk tarife uygun ama 2 "usta" böyle ufak bi sorunu bulamayacak değil diye düşünüp şüpheye düştüm. Ancak fikrim z rot.

emekilker
01/10/2015, 20:34
bana da z rot gibi geldi.

Bende de aynı tarifinize uygun ses geliyodu, sanki alt tarafta korumanın bi köşesi kurtulmuş da hafif engebeli yolda dahi tık -tık tık hatta tık tık tık çarpıyo gibi lıkırtı vardı. Altta bi parça kurtulmuş ve sallanıp çarpıyo gibiydi.

100-120 tl gibi bi ücretle z rotlar değişti ve sorun çözüldü.

Crazykose
01/10/2015, 20:41
İnşallah sorun oradadır. Değiştirdikten sonra hala devam ederse sıkıntı. Yarın o ilk ustaya götürüp değişiyim bakalım. O da öyle demişti Z rot kolunda sıkıntı var dedi. Bakalım.. Cevaplarınız için teşekkürler.. Değiştirdikten sonra durumu yazarım...