PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 90lık Puntom Sağırlaştı

teo53
01/10/2015, 15:54
Arkadaşlar merhaba aracım 181 binde turbo mazot pompası ve şanzıman revizyon edildi ancak araçta çekiş düşüklüğü var 2500 e devire kadar dip gaz yapıp aracın hızlanmasını bildiğiniz bekliyorum 2500 den sonra da direk koltuğa yapıştırıyor. Bu sorun 1 yıldır var ve gittikçe artıyor hatta aracın stop etmesine kadar gidiyor normalde 2.vitesle çıkabilecek rampada dip gaz yapmama rağmen stop ettiğide oldu.Hatta hızını aldı dıyelim ve 3den 4e geçerken küçük bir gaz yememe sonrasında açılma mevcut Yakıt tüketimin normal seviyede 100km sabit hızla 3.5 3.8 4.2 yolun durumuna göre değişiyor ama şehir içinde çok yakıyor ne yapmam gerekir sizce daha önce başına gelen varmıdır bu olay

KG777
01/10/2015, 16:50
Şanzıman revizyonda baskı balata dahil mi hocam?

Hava filtresinin oralarda bir sensör varmış hava akış sensör mü ne, o temizlendi mi?

teo53
01/10/2015, 17:26
Şanzıman revizyonda baskı balata dahil mi hocam?

Hava filtresinin oralarda bir sensör varmış hava akış sensör mü ne, o temizlendi mi?

Hepsi dahil baskı Balat'a volan ile değişti sensörler temizlendi Bosch servis enjektör diyor ama oda 110 binde ayarlandı temizlendi

KG777
01/10/2015, 17:36
Aynı işlemleri bende yaptıracağım hafta sonu. Bende de olmaz inşallah...
Hocam 1 yıl diyorsunuz olabilir bir gösterin enjektörleri...

EDİT: Benim aracımda 90lık 6 ileri, şehir dışı 130km sabit 6.vites 5.5-5.7 litre yakıyor. Şehir içi 6.5-7.
90lık araçların malesef şehir içi değerleri yüksek. 100km sabit dediğiniz değerleri görüyorm bende.

Aynı şekilde yayla yolu (virajlı ve sürekli eğim) 4 den 3 e çekiyorum devirli araba yğılıp kalıyor. 3ten 4 e çekiyorum ne dürtüyorsun gibi bir hareketler sonra hızlanıyor.

teo53
01/10/2015, 18:08
Aynı işlemleri bende yaptıracağım hafta sonu. Bende de olmaz inşallah...
Hocam 1 yıl diyorsunuz olabilir bir gösterin enjektörleri...

EDİT: Benim aracımda 90lık 6 ileri, şehir dışı 130km sabit 6.vites 5.5-5.7 litre yakıyor. Şehir içi 6.5-7.
90lık araçların malesef şehir içi değerleri yüksek. 100km sabit dediğiniz değerleri görüyorm bende.

Aynı şekilde yayla yolu (virajlı ve sürekli eğim) 4 den 3 e çekiyorum devirli araba yğılıp kalıyor. 3ten 4 e çekiyorum ne dürtüyorsun gibi bir hareketler sonra hızlanıyor.

Aynı dediğiniz gibi 3ten 4 e çekerken yığılıyor Muhtemelen enjektör ama bir sorayım dedim bende belki daha önce yaşayan varsa aynı sorunu çözümü bellimidir diye. Manifold temizliği yaptırsam bir işe yararmı acaba

Mjet
03/10/2015, 11:02
Manifold temizliği yaptır kesinlikle. O km de artık içi dolmuştur. Sorunu çözebilirsin bu şekilde diye düşünüyorum. Yazılım attırırsan ara devirleri güçlendirir. o da çözmezse bu aşamadan sonra devam ederse enjektöre bakarsın.

teo53
08/10/2015, 12:58
Manifold temizliği yaptır kesinlikle. O km de artık içi dolmuştur. Sorunu çözebilirsin bu şekilde diye düşünüyorum. Yazılım attırırsan ara devirleri güçlendirir. o da çözmezse bu aşamadan sonra devam ederse enjektöre bakarsın.

Dün aracımı zincirlikuyu birmota bıraktım. Direksiyon ünitesi ve mili komple değişti. Ünite garanti kapsamında değiştrdiler sorunu ise çok fazla boşluk olmasıydı ve ara sıra direksiyon uyarı ışığı yakması. o sırada çekiş problemimide söyledim manifold temizliğinide yapmışlar araç şuanda kız gibi maşallahı var ustanında söylediği çekişin %80 ni düzeldi geri kalanı için enjektörler ve silindir kapaklarının elden geçmesi gerek dedi hiç kurcalatma böyle bin. ve şuan kız gibi aracım ve servisten inanılmaz memnun kaldım tavsiye ediyorum.

Solitude
11/10/2015, 12:36
Manifold temizliği için ne kadar ücret aldılar acaba ?

teo53
11/10/2015, 20:53
Manifold temizliği için ne kadar ücret aldılar acaba ?

250 lira gibi bir tutar ödedim. Ama verdiğiniz paraya değiyor söyleyebilirim