PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garip ses

KG777
28/09/2015, 16:09
Tüm aileye selamlar.
Arkadaşlar geçenlerde adana da yoğun yağmur yaşı vardı ve malesef trafikteydim. Her yer göle döndü. Bir su birikintisinden geçerken ( teker yarıya kadar hatta daha biraz daha fazlası suya batmıştı) aracın altını birşeye vurdum ama ne olduğunu malesef bilmiyorum. 15-20 dk sonra araçtan küçük çıtlamalar gelmeye başladı, hemen bir oto tamircisine girdim, abi kayış ıslanırsa yapıyor dedi o sesi, ( tamirciye gidene kadar zaten gitmişti) Bu günlerde araçtan daha farklı bir ses gelmeye başladı ne olduğunu bir türlü çözemedim. Video çektim sesi sizede dinletmek için. Hafif gaza basınca ses kesiliyor. Aceba daha önce başına böyle bir olay gelen ve böyle bir sesle karşılaşan oldu mu?

Aracı duvara yanaştıdım ki ses daha çok farkedilsin diye.

https://www.youtube.com/watch?v=tCNq5PM73dI

volkan1065
28/09/2015, 16:38
Araç soğukken kaputu aç solda klima kasnağı ve kayışı görürsün o noktayı oaklan maraşa bastır ama gaz verdirmeyin bir sure sesi dinleyin sonra gaz verdirin yüksek ihtimal ordan gelebilir. Kasnak bilyası zarar görmüş olabilir.

KG777
28/09/2015, 16:43
Vidoe nedense bende açılmadı linkini tekrar atıyorum arkadaşlar.

https://www.youtube.com/watch?v=tCNq5PM73dI

KG777
28/09/2015, 16:44
Araç soğukken kaputu aç solda klima kasnağı ve kayışı görürsün o noktayı oaklan maraşa bastır ama gaz verdirmeyin bir sure sesi dinleyin sonra gaz verdirin yüksek ihtimal ordan gelebilir. Kasnak bilyası zarar görmüş olabilir.

Hocam gaz vermeden de gaz vererek de çalıştırdım. ses aynı :( çalışır çalışmaz başlıyor konsere...

volkan1065
28/09/2015, 17:33
klima kasnağı gibi gözüküyor.

KG777
01/10/2015, 14:29
Sebebi volan...

Volan yaylı bir parça olduğu için küçük tahliye deliğinden içeri su almış ve bu şekilde çalışınca yaylara zarar vermiş.

Su birikintisinden geçerken hatta göllenmiş yerlerden geçerken dikkat.

toplu bakıma sokuyorum aracımı, tahmini toplam parça fiyatı 1700 tl...

arenas
01/10/2015, 15:57
Sebebi volan...

Volan yaylı bir parça olduğu için küçük tahliye deliğinden içeri su almış ve bu şekilde çalışınca yaylara zarar vermiş.

Su birikintisinden geçerken hatta göllenmiş yerlerden geçerken dikkat.

toplu bakıma sokuyorum aracımı, tahmini toplam parça fiyatı 1700 tl...

Bu sesin daha azı bende de var,sıkışık trafikte titreterek kavrama da mevcut.volanın ve değişim işçiliğinin tek başına fiyatı nedir acaba?değiştirdikten sonra da durumu bildiri misiniz?

teo53
01/10/2015, 16:13
Sanki egzoz borusu biryere değiyormuş gibi geldi önceden yaşamıştım

KG777
01/10/2015, 16:43
Bu sesin daha azı bende de var,sıkışık trafikte titreterek kavrama da mevcut.volanın ve değişim işçiliğinin tek başına fiyatı nedir acaba?değiştirdikten sonra da durumu bildiri misiniz?

baskı balata set 285 TL ORJINAL

volan 695 TL ORJINAL

İşçilikte 250-300 arası istiyorlar hocam.

İşçilikte: z rotlar, amortisör takozu, geri vites müşürü, kızdırma bujileri 70bin bakım, baskı balata, volan değişimi dahil.

NOT: ARAÇ 90HP 6 İLERİ 2008 MODEL ARKADAŞLAR, FİYAT FARKI MUHAKKAK VARDIR 75HP İLE.

KG777
01/10/2015, 16:46
Sanki egzoz borusu biryere değiyormuş gibi geldi önceden yaşamıştım

Hocam 3 tamirciye uğradım, öyle tek tamirciyle iş yapanlardan değilim. Arabasını seven arkadaşların ustalarına gittim, Hepsi lifte aldı baktı, tek söyledikleri volan yaylı olduğu için, ve suya maruz kaldığı için yayların paslanması mı diyeyim zarar görmesimi diyeyim öyle birşey olmuş ses gittikçe artıyor zaten. ilerde hep çıkacak bu ses dediler. Benden 2 gün öncede doblo aracın volan ı değişmiş göserdiler ve hak verdim.