PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boştayken Debriyajdan Ayağı Çekince Gelen Ses

Arkheon
21/09/2015, 11:46
Merhaba arkadaşlar;

Araba boştayken ayağımı debriyajdan çektiğimde muhtemelen baskı balatanın oralardan gelen, nasıl tarif edeceğimi bilemediğim "çıkır çıkır" bir ses var. Çok aşırı abartılı bir ses değil ama rahatça duyuluyor. Sanki bir şeyler hatalı bir şekilde birbirine sürtüyor gibi.

Debriyaja bastığımda bu ses tamamen kesiliyor ve sadece motorun çalışma sesi geliyor.

Sizce sorun ne olabilir, fikirlerinizi bekliyorum.

BSK Punto Evo 2010
21/09/2015, 12:52
Slm Merhaba

Benzer sorunu birkac hafta once yasadım ustune benim arac gitmiyordu debriyajdan ayagı cekince pat pat ses geliyordu yolda kaldım aks bası mı ne o kırılmıs aynısı olabilir

Ztn sanırım bu durumda ya baskı balata da yada aks da prb vardır diye dusunuyorum

Arkheon
21/09/2015, 12:56
Slm Merhaba

Benzer sorunu birkac hafta once yasadım ustune benim arac gitmiyordu debriyajdan ayagı cekince pat pat ses geliyordu yolda kaldım aks bası mı ne o kırılmıs aynısı olabilir

Ztn sanırım bu durumda ya baskı balata da yada aks da prb vardır diye dusunuyorum

Eyvallah hocam.

SaLDo
21/09/2015, 13:20
Hava kaçırma sesi gibi mi?

Arkheon
21/09/2015, 14:13
Hava kaçırma sesi gibi mi?

Hayır hava kaçırma sesi gibi değil. Sanki iki metal parça birbirine sürtüyormuş gibi mekanik bir ses çıkıyor.

tayfux
21/09/2015, 14:19
motor kulaklarına da baktır hocam..

Arkheon
21/09/2015, 14:43
motor kulaklarına da baktır hocam..

Tamamdır hocam bu da aklımda bulunsun.

cemyk
21/09/2015, 16:11
motor kulaklarıyla alakası yok. aynı şartlarda aynı ses benden geliyor. baktırttım. sorun baskı balata bilyesiyle alakalı. önemli birşey olmadığını biraz boşluk yaptığını belirtti. için rahat olsun baskı balata değiştirince seste gider dedi. bende elletmedim.

Arkheon
21/09/2015, 17:00
motor kulaklarıyla alakası yok. aynı şartlarda aynı ses benden geliyor. baktırttım. sorun baskı balata bilyesiyle alakalı. önemli birşey olmadığını biraz boşluk yaptığını belirtti. için rahat olsun baskı balata değiştirince seste gider dedi. bende elletmedim.

Eyvallah hocam, muhtemelen dediğin gibi bir sorun. Baskı balatanın değişim zamanı geldi aslında, herhalde değiştirince düzelecektir.

dkaplan025
28/09/2015, 22:33
Baskı balata