PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dijital Klima Üfleme Sorunu Vol2

teo53
17/09/2015, 17:45
Arkadaşlar merhaba daha öncede bir konu açmıştım ancak yaptığımız kablo değişimi bir süre sonra etkisini yitirdi ve gene üfleme sorunu devam etti. Babam ise konuya bir otomasyoncu olarak el attı. Sorunu yaratan parçayı söktü ancak parçayı sökerken içinde ki dijital kart kırılmış. Kart ile soket arasında polyester mevcutmuş kartın onarımını gerçekleştirmiş gözlemlerine göre kartta sokete dahil olan lehim olan bölgede yanma meydana gelmiş ve oradan temassızlık oluşmuş tekrardan o bölgeyi lehimledi şuanda maşallah canavar gibi. Hatta sağlam bir kart bulunabilirse aynı devreden yapılabileceğini ve 400-500 lira gibi bir maliyetten kurtulabileceğimizide beliritti. İlgili görselleri akşam sizlere ulaştıracağım arkadaşlar.

ASerifoglu
18/09/2015, 08:41
Maşallah ;)

Detaylı resimleri bekliyorum. Bende aynı sorunu yaşıyorum, halen bir çalışma yapamadım. Soketten sonra devreninde yerini yurdunu, problemini görelim bilelim bari.

SinanTR
18/09/2015, 22:03
valla helal olsun

Ekrem06
18/09/2015, 22:25
Alakasız olacak ama benim havalandırmayı açınca toz toprak doluyor içeri neden olabilir?

cemdogu
19/09/2015, 00:08
Alakasız olacak ama benim havalandırmayı açınca toz toprak doluyor içeri neden olabilir?

filtreniz cortlamış olabilir, hiç takılmamış ya da yanlış takılmış olabilir.İyi bir klimacıya gidip tüm klima kanallarını, polen filtre yuvasını, hava geçen boruları dezenfekte edip, orjinal hava filtresi kullanın.Karbon içeren hava filtreleri kokuları iyi hapseder, kağıt filtreler standart filtrelerdir.Her birini herhangi bir parçacıdan temin edebilirsiniz.

Ekrem06
19/09/2015, 00:26
Filtreler yeni değişti ama bi kontrol edeyim belki polen filtresini tıkıştırdılar o zaman