PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Can bus iletişim kopukluğu hatası vites:(

ervem
15/09/2015, 17:05
Arkadaşlar arabam 2011 model triptonic vites 43 binde punto evo dynamic modeli.iki defa başıma geldi marş basmadı araba anahtarı çeviriyordum tık yok çalışmıyordu ekranda vites kutusunu kontrol ettirin yazıyordu.bugün sanayide bilgisayara bağlattım can bus iletişim kopukluğu hatası gibi bir hata verdi vitesle ilgili burda anlayan yok serviste yok telefonla iki servise sordum biri şanzıman değişecek 3-4 bin kadar masraf çıkar dedi.diğeride bunların şanzıman yağı 3 yılda bir değişmesi gerek muhtemelen ondandır yağını değişelim düzelir oda 500-600 gibi bi masraftan söz etti.ne yapacağımı şaşırdım bu sorunu yaşayan yaptıran arkadaşlar var mı acaba ne kadar masraf gitti ne yaptırdınız? Arabam giderken normal vites değişimleri falan bazı arkadaşların yaşadığı gibi kendi kendini boşa alma olayı falan olmadı sadece bir kaç kez denedim marş basmadı.

comanchee
16/09/2015, 13:50
can bus hatası diyorsa body computure giden tesisatda sıkıntı var demektir.hem tesisatda şase hemde soketlerinde oksitlenme olabilir.pas giderici spreyler ile robota takılan soketi söküp bir temizletin kararmalar var ise çok ince bir zımpara ile onlarıda alsınlar.öyle bir deneyin

ervem
16/09/2015, 15:47
D.bakırda ki servis hataya göre yağı değişse düzelir 500-600 tutar dedi malatya da ki servisle görüştüm onlarda aynı hataya robot gitmiş değişmesi lazım 3 bin küsür tutar dediker:( pişman oldum fiat aldığıma şu şanzımandan bir çok kişi şikayetçi komple değişmesinden

comanchee
18/09/2015, 11:25
aslında bunların çoğu basit şeyler ama maalesef servisler araştırmacı ve müşteri odaklı değil.hangi ildesiniz yakınsa ankarada kavaklıdere servis var.

ervem
18/09/2015, 20:44
Bitlis teyim hocam bugün dbakır da gösterdim baktılar bir kaçtane hata vardı onları sildik dedi başka bi sorun yok dediler aldım çıktım bilmiyorum artık:(

usermm1
20/09/2015, 21:41
aslında bunların çoğu basit şeyler ama maalesef servisler araştırmacı ve müşteri odaklı değil.hangi ildesiniz yakınsa ankarada kavaklıdere servis var.

aynen canbus la ilgili soket ve kablolara bakmaları lazım. servisdeki ustalar para onlardan çıkmayacağı için rahat rahat konuşuyolar.