PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Paneldeki sari uyari isigi

teacherofenglish
14/09/2015, 16:38
Ilk defa yandi. Sari bir ampul. Acaba ampulleri kontrol edin uyarisi mi? Eger oyleyse arabayi yeni yikamistim su mu girdi acaba?

arenas
14/09/2015, 17:18
Plaka lambalarını kontrol edin,yağmurlu havada ve yıkamadan sonra benim hep sol plaka lambası patlar genelde

teacherofenglish
14/09/2015, 17:35
Sag farin icindeki ampul yanmiyor kontrol ettim simdi. Kisalar acikken ortadaki buyuk ampulun yanindaki. Bu yikamadan once calisiyordu. Yani uyari isigi yanmiyordu. Nasil oldu acaba? Birde nekadardir bunun cezasi?

SinanTR
14/09/2015, 19:01
bendede arka sis patlamış geçen ilk kez yandı

arenas
14/09/2015, 23:19
Sag farin icindeki ampul yanmiyor kontrol ettim simdi. Kisalar acikken ortadaki buyuk ampulun yanindaki. Bu yikamadan once calisiyordu. Yani uyari isigi yanmiyordu. Nasil oldu acaba? Birde nekadardir bunun cezasi?
park lambaniz patlamış yanlış anlamadıysam.
dipsiz ampul diye satılan ampullerden,osram almıştım bauhaustan çifti 3-5 lira bişeydi.ayni ampuller plakada da kullanılıyor..
motora yada farların iç tarafına falan mı su tuttunuz acaba?farların arkasında koruyucu lastikleriniz var mı?

teacherofenglish
15/09/2015, 00:27
park lambaniz patlamış yanlış anlamadıysam.
dipsiz ampul diye satılan ampullerden,osram almıştım bauhaustan çifti 3-5 lira bişeydi.ayni ampuller plakada da kullanılıyor..
motora yada farların iç tarafına falan mı su tuttunuz acaba?farların arkasında koruyucu lastikleriniz var mı?

Her zamanki gibi yıkadım.Ekstra birşey yapmadım.farlarım hiç sökülmedi yani arkasında koruyucu lastik vardır herhalde. 2012 model araba 3 yılını doldurdu ya psikolojik olarak vermeye başladı böyle ufak şeyler.Gaçen akşamda araca bindim klima aydınlatmasının ısı ayar tarafı yanmıyor.Hemen türk işi bir tokat konsola yandı sonra:)

arenas
15/09/2015, 00:30
Tokatlama yöntemini ben de kullanıyorum ilk arıza verdiğinde [emoji1]
2-3. De tokat ta kesmiyor artık,ampul değiştirme yöntemine girişiyorum.