PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon problemi

Apocalypticaft
12/09/2015, 19:03
Arkadaşlar merhaba,

1,3 multijet evo my life (2012) kullanıcısıyım. ilk önce forumdaki nerdeyse bütün çekme ve city arızası gibi konuları okuduğumu soyleyeyim. Aracımda sola çekme problemi vardı...

1. servise gittim problem yok dediler...
2. rotçuya gittim direksiyon dönmüş düzelttik dediler. sorun devam etti.
3. başka rotcuya gittim 2 kere lazerli felan ayar yaptılar sorun yok dediler.sorun devam etti
4.tekrar servise gittim yol eğimindendir felan deyip normalleştirip geri gonderdiler.

aracım önceden direksiyonu daha sertti (hep city modda kullanırım ki zaten belli bir hızdan sonra devre dışı kalıyor) daha doğrusu yolda giderken daha kararlıydı ve sağa sola sallamak zorunda kalmıyordum... viraja girdiğimde düşük hızlarda bile gayet sertleşiyordu şimdi yumuşak . mesela geri viteste giderken direksiyonu çevirdiğimde sonra bıraktığımda çok sert bişekilde topluyordu. şimdi yumuşak ve yarım topluyor gibi sorunum var... dört tekerin yerini değiştirdim yine aynı city kapalı yıne aynı.. acaba aksatanmı diye teker mesefalerini ölçtüm problem yok cantlar düz...aracım çok şükür kazasız....

yine servise götüreceğim fakat bu 3 olacak sizce neden olabilir servis devamlı bişey yok diyip gonderiyor.

neden eskiden daha sert ve kararlı olan direksiyon şimdi daha yumuşak ve kararsız olur.

ilginize teşekkür ederim

volkan1065
12/09/2015, 23:39
alt tablaları ontrol ettir. boşluk varsa yapabiliyor.

Apocalypticaft
13/09/2015, 00:13
Peki bunu not ettim..tesekkurler...baska tavsiyeniz varmi...

mehmetheleloy
13/09/2015, 16:18
Ben de aracımda daha önce hep aynı olan şeyleri zamanla fark ettim. Servis çalışanı ağzıyla konuşmak gerekirse "size öyle geliyordur, bir sıkıntı yok"

Apocalypticaft
13/09/2015, 16:35
Ben de aracımda daha önce hep aynı olan şeyleri zamanla fark ettim. Servis çalışanı ağzıyla konuşmak gerekirse "size öyle geliyordur, bir sıkıntı yok"

evet öyle malesef ve bişekilde ikna edip gonderiyorlar:)

Ama yine aynısı olursa bir arkadaşımında aynı arabadan var onuda goturucem kıyaslasın...

Apocalypticaft
21/09/2015, 14:36
servise gidiyorum sonucu yazarım...

bsdc
23/09/2015, 01:30
city masrafı karşılanıyor. direksiyon kutu torna halledemezse 1300 tl. geriye ön düzen kalıyor. servisin çözer. nerden olduğu belirsiz çok seçenekli şeylerde servis daha mantıklı.

halilimo
23/09/2015, 09:30
servise gidiyorum sonucu yazarım...

Servisten bir cevap alabildiniz mi

hikmetsevener
30/09/2015, 15:46
merhaba dir.kolonu açı sensörü arıza yapmış. orijinalı Türkiyede yok ancak tamir yapılır yada çıkma bulursanız taktırınız

Apocalypticaft
02/02/2016, 12:49
arkadaşlar servis inatla bir şey olmadığını soyluyor...:)