PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 s&s dualogic lpg önerisi

Brkzkk
12/09/2015, 13:44
Malum öğrenciyim benzinli araba çok canımı yakmaya başladı ortalama 7.5-8 lt arası değişiyor lpg taktırmak istiyorum , performans açısından herhangi bi sıkıntı çekermiyim ilerde ?

punto57
12/09/2015, 13:45
yağ yakma sorunu için aparat takdırırsan bence güzel olur

Brkzkk
12/09/2015, 13:59

Nasıl yani ne aparatı oluyor ? bu konularda çok cahilim kusura bakmayın :)

feyzullah
12/09/2015, 14:59
Malum öğrenciyim benzinli araba çok canımı yakmaya başladı ortalama 7.5-8 lt arası değişiyor lpg taktırmak istiyorum , performans açısından herhangi bi sıkıntı çekermiyim ilerde ?

Kabiliyetli ve tecrübeli bir ustaya montaj yaptırırsanız herhqngi bir sorun olmaz. Performans bakımından çok ciddi anlamda bir kaybınız olmaz. Aşırı dik bir yokuşta klima açık ve araba full doluyken ancak o zaman arabanın lpgli olduğunu anlarsınız ve benzine aldığınızda benzinin daha iyi tepki verdiğini görürsünüz. Normal şartlar altında gündelik kullanımda seyahat kalitenizi olumsuz etkileyecek bir durum olmaz.

Brkzkk
12/09/2015, 20:26
Kabiliyetli ve tecrübeli bir ustaya montaj yaptırırsanız herhqngi bir sorun olmaz. Performans bakımından çok ciddi anlamda bir kaybınız olmaz. Aşırı dik bir yokuşta klima açık ve araba full doluyken ancak o zaman arabanın lpgli olduğunu anlarsınız ve benzine aldığınızda benzinin daha iyi tepki verdiğini görürsünüz. Normal şartlar altında gündelik kullanımda seyahat kalitenizi olumsuz etkileyecek bir durum olmaz.

Teşekkürler , peki start stop olayında nasıl olcak ? Onu kullanırken sürekli değişcek mi ?

feyzullah
12/09/2015, 20:48
Teşekkürler , peki start stop olayında nasıl olcak ? Onu kullanırken sürekli değişcek mi ?

Benim aracım grande punto start stop yok. Forumda okuduğum kadarıyla start stop fonksiyonunun lpg tasarrufunu azalttığı her çalıştırmada benzin tükettiği için yakıt sarfiyatını artırdığını söylüyor kullananlar. Bundan dolayı start stopu devre dışı bırakıyorlar. Yine start stop uyumlu kitler var landi renzonun yanlış hatırlamıyorsam. Ben atiker gold taktırdım çok memnunum her anlamda. Start stop ve lpg konulu arama yaparsanız merak ettiğiniz şeyleri öğrenebilirsiniz. Tecrübe sahibi olan arkadaşlar da zaten konuyla ilgili yorum yapacaktır.

mashart
12/09/2015, 22:40
Hocam bende 2011 Punto EVO 1.4 Duologic Start & Stop'lu araç var. Üzerinde BRC LPG kiti mevcut olup, bu zamana kadar performansında en ufak bir sıkıntı görmedim. Performansta benzini gerçekten aratmıyor diyebilirim. Aynı zamanda Start&Stop LPG'de sorunsuz çalışıyor. BRC ITALYAN markası olup, 1.4 Fire motorlar ile bire bir uyumlu çalışmaktadır, öneririm.

sinaga
12/09/2015, 23:01
1000 lira civarı paranız varsa ATİKER ideal
2000 lira civarı paranız varsa BRC ideal +
3000 lira civarı paranız varsa PRİNS ideal ++ (gereksiz)

samirr86
13/09/2015, 13:24
Araçlarımızı genellikle 3-5 yıl kullanıyoruz ve sonrasında satıyoruz.Amaç bu süreç içinde harcanan masrafları en aza indirmek ise Atiker çok daha mantıklı geliyor.(İyi bir usta bulmak şartıyla).

Brkzkk
14/09/2015, 02:40
LPG taktırmanın prosedürleri çok uzun ve Karışık geldi bana hala aynı sistem devam ediyor mu ? Aracımın muayenesi var 2016 Haziran'a kadar bir daha muayeneye falan mi gircem yaptırırsam

Bu arada ankaradayım iyi yapan yer önerileriz var mi

feyzullah
14/09/2015, 10:05
LPG taktırmanın prosedürleri çok uzun ve Karışık geldi bana hala aynı sistem devam ediyor mu ? Aracımın muayenesi var 2016 Haziran'a kadar bir daha muayeneye falan mi gircem yaptırırsam

Bu arada ankaradayım iyi yapan yer önerileriz var mi

Prosedürde uzun ve karmaşık bir süreç yok. Sızdırmazlık raporu alıyorsunuz mühendisler odasından sonra şöförler odasına para yatırılıyor sonra muayene sonrada ruhsata işleme. Yıl sonuna doğru muayeneye girersiniz 6 aylık bir kayıp olur. Lpg montajı yapılırken oradaki yetkiliye ne zaman muayene yaptıracağınızı söylersiniz faturayı ona göre keser. Normalde fatura kesim tarihinden itibaren 1 ay içerisinde muayene yaptırıp ruhsata lpgyi işletmeni gerekir.

Berkan76
14/09/2015, 13:36

yağ yakma aparat? aydınlatırsanız sevinirim nasıl bir aparat bu?

feyzullah
14/09/2015, 17:11
yağ yakma aparat? aydınlatırsanız sevinirim nasıl bir aparat bu?

Bu aparatı ben de gerçekten merak ettim. Yağ yakma çok önemli birşey değil 5.000 km'de yarım litre yağ eksiltse ne olur kontrol edip tamamlanır. Kaldiki lpgden dolayı aşırı derecede yağ eksiltme durumu olmuyor. Benzinle kullanıldığında da 10.000 km'yi geçtikten sonra yağda hissedilir eksilme oluyor. 8 en fazla 10.000 kmde yağ değişimi yapanlar için yağ eksiltme durumu sorun değil.

celenlee
14/09/2015, 18:42
Arkadaş yağlama aparatı demek istedi sanırım.

Bizim motor sübaplarının ihtiyacı yok.

Brkzkk
16/09/2015, 10:45
Benzinli kullananlar bir depo ile en çok ne kadar gitti söyleyebilirmi ?

yasinkaya
07/11/2015, 22:03
Lpg 40lt ile 110km hız 500km. Uzun, Islak yol. Cc açık.