PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlginç bir sorun

raxu
09/09/2015, 16:47
Herkese iyi günler arkadaşlar 2009 1.4 fire active benzinli punto sahibiyim aracımda son 2-3 aydır ilginç bir sorun peydah oldu daha önce başına gelen yada fikir yürütecek arkadaşlara şimdiden teşekkürü bir borç bilirim, kontağı mar konumuna getirip marşa basmadan önce yol bilgisayarında " anlık buzlanmalara karşı dikkatli olun" gibisinden bir uyarı çıkıyor kışın çok soğuk havalarda bunu görmüştüm ama dışarıda hava 35 derece iken bu şekilde aracın uyarı vermesi bunu bir çok kere tekrarlaması çok garip acaba bu uyarıyı neden veriyor bir fikriniz var mı?

Evren_c
09/09/2015, 17:24
Herkese iyi günler arkadaşlar 2009 1.4 fire active benzinli punto sahibiyim aracımda son 2-3 aydır ilginç bir sorun peydah oldu daha önce başına gelen yada fikir yürütecek arkadaşlara şimdiden teşekkürü bir borç bilirim, kontağı mar konumuna getirip marşa basmadan önce yol bilgisayarında " anlık buzlanmalara karşı dikkatli olun" gibisinden bir uyarı çıkıyor kışın çok soğuk havalarda bunu görmüştüm ama dışarıda hava 35 derece iken bu şekilde aracın uyarı vermesi bunu bir çok kere tekrarlaması çok garip acaba bu uyarıyı neden veriyor bir fikriniz var mı?

Termometre bozulmuş olabilir. Ucuz bir şey olsa gerek. Sağ dış dikiz aynasının altında duruyor.

raxu
09/09/2015, 17:28
teşekkürler evren hocam bakıcam söylediğiniz yere

serkandikici
09/09/2015, 18:57
Termometre bozulsa dereceyi de yanlış göstermesi gerekir diye düşünüyorum. Ekranda derece göstergeniz normal mi? Değilse bence uyarı verdiği sıcaklık ayarında bir sapma olmuş gibi.. Yani yazılımsal olarak düşündüğümüzde basitçe "-4'C altında ise uyarı ver" gibi bir komut işlediğini varsayarsak beyinde belki bu noktada bir sıkıntı oluşmuş olabilir.

SinanTR
09/09/2015, 21:10
arkadaş haklı termometre ne gösteriyo oda önemli

Arrest
11/09/2015, 23:27
Ilginç. Araciniza yazilim guncelleme vs. Gbi bisi yaptrdnzmi veya makinaya baglandimi son zamanlarda

raxu
13/09/2015, 18:32
Yok hocam bağlatmadım yetkili servislere çok güvenmem özele gitmek gerekir sürüşe engel sorunları biriktiririm öyle götürürüm��

suhaakin
13/09/2015, 19:56
müşür arızası gibi duruyor.

celenlee
13/09/2015, 20:47
Araç active olduğu için dış ısı sıcaklık sensörü de olmamalı.
Ve bu uyarıyı vermemesi gerekiyor :)

Durum gerçekten ilginç....

raxu
14/09/2015, 12:42
hocam arac active ama sağ dikiz aynasının altında kulak memesi gibi birşey var sanırım o termometre, müşürden kasıt fren müşürü ise değiştireli bir yıl olmadı, benim çekincem acaba şanzımanda yada başka bir noktada yağ donmasından dolayı böyle bir arıza veriyor olmasıydı. Sürüşe engel sorun olmadığını anlayınca açıkcası çok da önemsemiyorum yıllık bakımda ustalara tek tek sıralıyorum ufak tefek sorunları onlar hallediyor sağolsunlar. Yoksa bunlara ek olarak başlangıçta vitese geçmeme sorunu yapıyor bazen (dualogic) burda bazı arkadaşlar robotu bozarsın hemen yaptır dediler 9 aydır yaptırmıyorum üstüne 20 km yol yaptım olumsuz bir durum olmadı bence sürüşe engel değilse ufak sorunları kafaya takmamak gerekiyor.

Evren_c
14/09/2015, 15:15
Active donanımlılarda yok muymuş termometre? :) O zaman gerçekten ilginç. Termometre olmasa bile dikiz aynasının altında yeri olabilir. Aynı parçaları kullanıyorlar çünkü. Sadece içi boş olabilir.

acemi
14/09/2015, 16:02
bu sorun benim arabada da var, çok sıcakta kalınca -7 gösteriyor sonra da o uyarıyı veriyor. yola çıkıp rüzgarı yiyince düzeliyor.
önemsiz bişey