PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eksantrik zincir kopma

malazlar
30/08/2015, 16:35
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. Ben foruma yeni katıldım sorunum şu
Aracım 2007 model Punto 1,3 M.Jet Dün Bursa dan Edirne ye yolculuk esnasında
140 km hız ile giderken aracım birden istop etti ve hemen boşa alarak aracımı durdurdum Bir kaç kez çalıştırmaya çalıştım fakat motor sanki zorlanarak dönüyor gibi geldi bana. Hemen çekici çağırdım ve Uzunköprü sanayisinde bir tamirciye götürdüm ve tamirci bana eksantirik zincirinin koptuğunu ve servis ten başka bir yere yaptırmamamı tafsiye etti. Bende aracı kurtarıcı ile Bursa getirdim. Bir kaç kez ufak arızalar için gittiğim tamirhaneye aracı bıraktım.Henüz 1 yıl gibi bir zaman araç kullanmaktayım ve fazla bir çevrem yok sizden bu konuda yapmam gerekenler hakkında tafsiye ve önerilerinize ihtiyacım var. Bu arada tahmini kaça malolur daha önceden başına bu tür arızalar gelmiş arkadaşlar vardır sanırım Saygılar

ozkancavus5916
30/08/2015, 20:38
Koptuysa sikinti . Bursada ozel servislerde cok iyi ustalar var iscilik fiyatlari ve yedek parca cok uygun .ben tekirdagdan bakimlarima banoto ya gidiyorum .servisler bu duruma biraz iyi fiyat alirlar . Iyi bir usta halleder . Besyol tarafinda ve mudanya yolundaki sanayide cok iyi servisler var

SinanTR
31/08/2015, 06:43
normalde servise gidilmez ama zincir işi sakat ben olsam garantili olarak serviste yaptırırım

ASerifoglu
31/08/2015, 09:11
Geçmiş olsun, can sıkıcı bir durum.
Titiz işcilik isteyen bir problem. Komple motoru emanet edeceksin üç aşağı beş yukarı. Civar servislerden fiyat almanı tavsiye ederim. Bildik tanıdık işine güvendiğin ustalarıda es geçme derim.

Kadir00906
31/08/2015, 11:03
Çok geçmiş olsun, inşallah kısa sürede uygun fiyatlı bir servise yaptırırsınız.

fluminense
01/09/2015, 16:58
Geçmiş olsun,masraf ne olur demişsiniz? Hemen boşa alıp aracı durdurduysanız sabit kalan subaplar ile pistonlar uzun süre çarpışıp birbirine zarar vermez,zaten ilk olarak subaplar eğrilir.Pistonlar ''genelde'' hasar almaz.Pistonlarda sıkıntı yoksa 2-3 bin liraya özel serviste hallolur diye düşünüyorum.3-5 yüz daha oynar oynamaz o kadarını demek zor.Bir kaç kere marş bastım demişsiniz,çok zorladıysanız pistonlar hasar alır ve masrafınız artabilir.Tekrar geçmiş olsun,iş sonunda maliyeti ve yaptırdığınız yeri yazarsanız diğer arkadaşlara yardımı dokunur.

volkan1065
02/09/2015, 10:55
yüksek ihitmal o motor çok hasar almıştır. Çünkü hızınız yüksekmiş. Servise girersenizi sizden beya fazlasıyla ücret alırlar. Dizelden iyi anlayan bir usta bulmanız lazım bu ustayıda iyi tanıyan biri.