PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anten Koptu

eskibur
29/08/2015, 15:17
Arkadaşlar merhaba,

Kapalı garajdan çıkarken garaj kapısı aracın arkasının üzerine indi ve anten ve 3. stop üzerinde bulunan su fıskiyesini kırdı. Su fıskiyesinin ayrı değişeceğini zaten düşünmüyorum. Fakat anten dipten kırıldı ve vida kısmı yuvada kaldı. Pense vs. ile tutma ihtimali sıfır. Bu nasıl çıkartılabilir ?

cemdogu
29/08/2015, 16:34
Arkadaşlar merhaba,

Kapalı garajdan çıkarken garaj kapısı aracın arkasının üzerine indi ve anten ve 3. stop üzerinde bulunan su fıskiyesini kırdı. Su fıskiyesinin ayrı değişeceğini zaten düşünmüyorum. Fakat anten dipten kırıldı ve vida kısmı yuvada kaldı. Pense vs. ile tutma ihtimali sıfır. Bu nasıl çıkartılabilir ?

Arka fıskiye parça olarak pahalı değildir rahatlıkla da içeriden müdahale ile değiştirilebilir.

Anten yuvası pahalı bir parçadır her araçta her modelde.Ucundaki anten değii ancak dibi gerçekten pahalı oluyor genelde.

ısıtılarak içeride kalan parçaya ayrı bir parça kaynaklanır.Sonra da çevirilerek çıkarılır.Tanıdık gazlı kaynakçınız varsa, içerideki parçaya tornavida kaynattırın ve çevirerek anten ucunu çıkarın.Yeni parçayı takın.

Büyük geçmiş olsun ucuz atlatmış gibisiniz.

cihanin
29/08/2015, 19:28
Anten bağlantı kablosu görünürde ise shark anten alıp takabilirsiniz.
Shark antenler genelde anten yuvasından daha geniştir dip kısmındaki piramit gibi yer sökülmeden üzerine yapıştırılır.

For Fiat Bravo Viaggio Linea Sedici Siena Punto abarth shark fin antenna car auto radio signal aerials car styling accessories
https://www.aliexpress.com/item/For-Fiat-Bravo-Viaggio-Linea-Sedici-Siena-Punto-abarth-shark-fin-antenna-car-auto-radio-signal/32391409178.html
(from AliExpress Android)

timbaz
29/08/2015, 20:09
Yeni panda nin anteni kisa ve uyumlu, punto da fena durmuyor.....

eskibur
30/08/2015, 22:06
3. Stop komple değişecek gibi duruyor. Daha önce bir kaç led patlak olduğu için komple değiştirmiştim serviste. Keşke eski parçayı alsaymışım. :)

Anten yuvasını kendim sökebilir miyim diye düşünüyorum? Kablo takip etmeme gerek var mı onu kestiremiyorum.

timbaz
30/08/2015, 23:26
Linea da bu sekilde..
Sizde de aynisi olmasi gerekir... tavan dosemesini indirmek gerekiyor...32031
32032