PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Durur vaziyette frene basınca gelen ses

puntol
24/08/2015, 10:21
Merhaba arkadaşlar,

Forumda aradım ancak bulamadım. Araç yavaş hızda ya da durur vaziyette fren pedalına basınca arka tekerlerin oradan yay sesi gibi bir ses geliyor. Pedala her basıp bırakınca bu ses geliyor, araç 60 bin km'yi geçti, ses de 1 ay önce falan başladı. Sebebi ne olabilir, önemli bir şey olabilir mi? (tekerlek şişirmek için ayak pompaları olur ya, basınca yay sesi gelir sanki yağı azmış da sürtünüyormuş gibi, onun gibi bir ses)

volkan1065
24/08/2015, 11:19
Gelen ses frenden ayağınızı cekince gırçç diye gelir. :D

Arka kampanaların sökülüp hava yada balata spreyi ile temizlenmesi gerekiyor. Her hangi bir tamircide yaptırabilirsiniz.

puntol
24/08/2015, 11:31
işin ilginci hem frene basarken hem de frenden çekince geliyor ve özellikle durur vaziyette. Önemli bir sorun değilse bakıma kadar beklesem iyi olacak ücretsiz yaptırma şansım daha çok bu şekilde :thumbup1:

ulas_evo
24/08/2015, 17:25
arka balatalarla takılı olduğu tabla arasının temizlenip yağlanması gerekiyor ses dışında bir sorun olacağını düşünmüyorum ben uzun süre o şekilde kullanmıştım

ethemyigit
24/08/2015, 21:32
ses dısında tabi kide riski var balata takılı kalabilir ve balatayı lastiği vs yakabılırsın
bırkeresınde mahallede bı bayanın sag arka kampana kılıtlenmıs sekılde yanımdan gectıgını gordum zor durdurduk :) lastıgı vs yakacaktı

puntol
25/08/2015, 08:14
En iyisi yakın zamanda servise bir görünelim, lastik - balata yakmaktan iyidir :)

Zaten el freni yokuş yerlerde tam tutmuyordu kaydırıyor hafiften onu da göstermiş olurum.

ssss1983
02/09/2015, 20:25
El firenenin boslugundan yapiyor bosluk alinca gidiyor basit bi islem