PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.3 Multijet 90 BG Dinamikte yol bilgisayarı 2 satır,3 satır olmayacak mıydı :(

discrepancy
18/11/2007, 17:35
Arkadaşlar, geçen hafta 2008 model 1.3 Multijet 90 BG Dinamik aldık. Araç yeni kırmızı logolurdan, gayet güzel ama dikkatimi çekti, yol bilgisayarı çok fonksiyonlu değil, kullanum kitapçığında da bahsedilen 2 satırlı, az fonksiyona sahip olanlardan. Alırken babamın yanında ben yoktum, farkı da hemen farkedemedim.Sizce bu aşamadan sonra ne yapmalıyım ? Benzer durumla karşılanaşnlar varsa yardımlarını rica ediyorum.

Babam yarın fiatın sitesinden donanım tablosu özelliklerini çıkarıp, aldığı bayiye gösterecek. Ayrıca bu forumda da bu konuyla ilgili açılan yerler var, oradan da internet sayfası çıktısı alacağım. Birde Dinamik gösterge tablosunun resmi olanlar varsa bu konuda özelden benle iletişime geçerlerse sevinirim.Ne sinir bozucu durum ya, radyo istasyonlarını ve dış ısı göstergesini aracınız dinamik olsa bile görememek ve onca fiyat vermenize rağmen iki satırlı göstergeye sahip olduğunuzu anlamak.

Nasıl hata yaparlar anlamıyorum

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

h k
18/11/2007, 20:05
ilginç bir durum , ilk defa duyuyorum. kadranın fotosunu çekip koyabilir misiniz ?

birde 1.3 90 lıkların activleride satılıyor artık sanırım , aldığınız araç active olamaz herhalde. dijital klima var değil mi ?

Auto engineeR
18/11/2007, 20:09
belki fiat dynamiclerde ayrıntılı menüyü kaldırmıştır dicem ama kataloglara falan yansımamış oması da garip

ABNEW
18/11/2007, 21:40
Hüsyin Bey haklı sanırım.Bence sözkonusu araç 1.3 90bg in active donanımlısı.Bu motora active paketi eklenince yol bilgisayarı da ona göre olmuştur...

biloGP
18/11/2007, 22:13
İlginç bir durum. İnşallah sorun çözülür.

ince5757
19/11/2007, 08:11
Arabayı alan arkadaş kendi arabasını dynamic olarak belirtmiş ama bencede active dir.

discrepancy
19/11/2007, 08:42
Arkadaşlar araba active donanım değil, dinamik donanıma sahip.Dinamik ile active donanım arasındaki farklardan olan siyah denim koltuk döşemesi, arka koltuk arkası cepler, asimetrik katlanan arka koltuklar, dijital klima, deri direksiyon simidi ve ve vites kutusu, gövde renginde yan dikiz aynaları ve kapı kolları, elektirikli ve buğu çözücülü yan dikiz aynaları kısaca dinamik modele ait tüm farklara sahip.

Neden yol bilgisayarının böyle olduğuna bende anlam veremedim, babam bugün aldığı bayiye ve servise götürecek bakalım onlar ne diyecekler.Kataloglarda bu değişiklikten bahsedilmemiş bende anlamadım bakalım hayırlısı, bugüb belli olur ne olduğu arabayı aldığımız byiye gidince.

İşin ilginç tarafı arabada tüm elektrik donanım ve özelliğin tam olup bunun eksik olması, gerçekten çok sinir bozucu. Bendene güzel 2008 model kırmızı logolu dinanmik model titanyum gri puntomuz olduğuna seviniyordum, bir özelliğin hemde önemli bir özelliğin eksik olması sinirimi baya bozdu

utkucay
19/11/2007, 09:01
bence araba firmalarının klasik satış taktiği. yeni yılda özellikten çalma.
fiat ın hatası ise katalogta belirtmemesi olabilir tabi

discrepancy
19/11/2007, 09:21
Belki dediğiniz gibidir ama yine de bir gidip baktırmak lazım bence, babam orda benzinli 2008 dinamikler olduğunu da söyledi, eğer omnlarda da gösterge iki satırsa fiat özellikten kısmış demekten başka diyecek birşey yok

Alp
19/11/2007, 10:45
İyice araştırın ve hakkınızı sonuna kadar arayın derim. Bence değil size böyle bir araç vermesi katalogta bile böyle bir hata olmamalı

discrepancy
19/11/2007, 11:02
Bakalım akşamüstü babam uğrayacakmış, akşama güncel haberleri yazarım inşallah

utkucay
19/11/2007, 11:12
bi de şöyle bi durum var.

"Tofaş, gerektiğinde, teknik ve ticari nedenle, bu sitede belirtilmiş özellikler ve donanımlar üzerinde her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir."

eğer bu yazıyorsa yasal açıdan yapılabilecek bişeyde yoktur

guntac
19/11/2007, 11:30
geçen hafta bende aracımı teslim aldım. mjt 1.3 90hp 5k dinamik. sözü geçen sorun benim aracımda yok. bir hata olmuş olabilir diye düşünüyorum.

discrepancy
19/11/2007, 11:40
İnşallah bir hata olmuştur ve düzeltilebilir inşallah. Albea da palio da 3 satırlı gösterge olup bizim arabada olmaması gerçekten çok acayip bir durum,i bu gösterge taksicilerde bile var sonuçta

anvil
19/11/2007, 14:18
buradan gösterge resimlerine bakabilirsiniz. ufak bir fikir verebilir

https://forum.grandepuntotr.com/genel/1064-yeni-grande-puntonun-fotograflari.html

discrepancy
19/11/2007, 17:27
Evet arkadaşlar, babam servisle konuşmuş ve bir yanlışlık olduğunu, durumu fabrikaya bildireceklerini, fotoğrafını çeip fabrikaya göndereceklerini, 5-10 gün içinde de gerekli değişimin yapılacağını söylemişler. Bakalım hayırlısı, inşallah dedikleri süre içinde düzeltirler, tek sorun ordaymış, bilgisayarı takıp konytrol ettiklerinde tek dinamik ile uymayan bölümün bu olduğunu belirtmişler.

İnşallah dedikleri süre içerisinde düzeltirler.

femoli
19/11/2007, 17:38
Aynı sorun bizim bahçelili alinin arkadaşındada var oda dynamic aldı onunkide küçük ekran herhalde elindeki ne var ne yok ekranları bulup takıyorlar dinlemiyorlar

h k
19/11/2007, 21:55
Fiat saçma bir hata yapmış :(

açıkcası ilk başta active araç alıp dinamik aldığınızı sandığınızı düşünmüştüm. bu tür bir hata olabileceğine aklım yatmamıştı ama Fiat bu insanları şaşırtmaya devam ediyor :(

bu arada palio ve albealar active ve dinamik olmak üzere 2 donanim versiyonu ile satılıyor , onlardaki activelerde de 2 satır ekran var.

discrepancy
20/11/2007, 08:46
Evek haklısınız dinamik albea ve paliolarda 3 satır akran var ama bizim arabada dinamik ve iki satır ekran olması sinirimi bozdu doğal olarak

Bu arada demek tek sorunlu ben değilmişim, bu olaay tekrarlanan bir hataymış ama açıkçası arabayı teslim eden bayiye kızdım,hadi ben anlamadım teslim eden servis yetkilisi de anlamadı ki adamların işi bu zaten, eksiklik varmı diye kontrol edip teslim etmek.

Bunda anlarsa değiştiririz, anlamazlarsa kalır böyle mantığı sezdim bayinin tavrında bakalım hayırlısı, inşallah değiştirirler de normala döner

ekorkut
24/12/2007, 14:15
Konu gerçekten ilginç. Ben de 2008 model 1.3 90HP Multijet Active aldım. Bende de Active donanımına ait olmayan bazı güzel bonuslar çıktı. Örneğin benim yol bilgisayarım 3 satır. Yan aynalarım siyah değil gövde renginde. Allah bilir ısıtmalıdır da. Umarım en kısa zamanda netice alırsınız itirazınızdan.

birotteau
24/12/2007, 14:36
Konu gerçekten ilginç. Ben de 2008 model 1.3 90HP Multijet Active aldım. Bende de Active donanımına ait olmayan bazı güzel bonuslar çıktı. Örneğin benim yol bilgisayarım 3 satır. Yan aynalarım siyah değil gövde renginde. Allah bilir ısıtmalıdır da. Umarım en kısa zamanda netice alırsınız itirazınızdan.

Merhaba,
Arac Dualogic olmasin, Dualogic'lerde faqzladan ilave donanimlar ve ekstralar var.
Herkese selamlar
ahmet

ekorkut
24/12/2007, 15:52
Hayır aracım otomatik değil 6 ileri düz ve Active donanımlı.

birotteau
24/12/2007, 16:21

O zaman bu yol bilgisayari montajindan sorumlu sevgili Italyan arkadasi tebrik edelim. Ya bu adam cok dikkatsiz, ya da umursamazin teki. Nedir bu insanlarin bu adamdan cektigi??
Selamlar
ahmet

aykuting
24/12/2007, 23:00
Active heralde yaa

mace
24/12/2007, 23:19
Merhaba Arkadaşlar ben de yeni bir Punto kullanıcısıyım. 1.3 Dynamic 75 hp granit gri bi puntom var yaklaşık 1 haftadır. Bu sorun bende de var yol bilgisayarı 2 satır ve bu benim de canımı çok sıktı . Başına gelen arkadaşlar ne gibi işlemler yaptılar acaba, sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Aracım kesinlikle Dynamic ve 2008 model: farklı göstergeler, dynamic koltuk döşemesi asimetrik katlanır arka koltuk, mp3 çalar, 2 yonlu dijital klima, gövde rengi ayna kapı kolları vs vs mevcut. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

cenkeri
24/12/2007, 23:52
Merhaba;
Ben bu konuyu farklı bir topiktede yazmıştım. Bende yeni sipariş verdim, teslimat bekliyorum. Bakalım bize nasıl denk gelecek :) Sagolsun Fiat süprizlerle dolu :) Bu arada 2008 model olup(kırmızı logo) yol bilgisayarı 3 satır olan arkadaşlar yazarsa sevinirim. Sizleri örnek göstererek 2 satır olan arkadaşlar itiraz edebilirler.

guntac
25/12/2007, 04:38

fark 77 ve 75 hp lerde 2 satır, 90 ve 95 hp lerde 3 satır olabilir mi?

benim araç 2008 mjt dynamic duologic yani 90 hp 3 satır ekran.

ekorkut
25/12/2007, 11:17
Muhtemelen kırmızı logolu 2008 modellerde 90 HP dizel ve 95 HP benzinli versiyonlara koydular 3 satır yol bilgisayarını. Ayrıca yanılmıyorsam yine 2008 den itibaren bu iki motor tipinde Hillholder ESP ASR vs. standart olarak güvenlik paketi satın alınmadan donanıma dahil edildi. Ama haksızlık tabi bu durum. Zira hala güncel donanım listesinde bilgi ekranı diye Dynamic farkı belirtiliyor Fiat' ın internet sitesinde. Tabi klasik laf da var bu listenin altında. Haber vermeden donanım vs değişikliği yapma hakları saklıdır vs.

birotteau
25/12/2007, 12:04
fark 77 ve 75 hp lerde 2 satır, 90 ve 95 hp lerde 3 satır olabilir mi?

benim araç 2008 mjt dynamic duologic yani 90 hp 3 satır ekran.

Merhaba,
Dualogic'ler Active Dynamic ve 77,90 farketmeden zaten 3 satirdir. Ama ilk cumleniz cok mantikli, belki de 90 ve 95hp'liklerde duzleri de 3 satir olabilir.
Selamlar
ahmet

kartalli2001
25/12/2007, 13:23
aracım 2008 multıjet duologic dynamic 90 hp, yol bilgisayarı 3 satır bonus olarak iç kapı kolları ve havalandırma yönlendirme yerleri krom kaplı. kadranlarda farklı. 2 satır veya 3 satırın hata olması çok garip koca marka bu kadar çok hata olacağını zannetmem. gözden kaçırdığımız bir nüans olabilir.

Blackpearl
25/12/2007, 16:05
dostum inşallah bi sonuç alırsın bide aynı dertten yanıyoruz

FoR_ReaL
25/12/2007, 21:57
Son durum ne bu konuda ?? Bende yarın siparişimi veriyorum ama sanırım Ocak ortasına kadar bekliycem gibi

mentis
26/12/2007, 23:22
bende bugün teslim aldım aracımı (1.4 fire dynamic) ve aracımda 2 satırlı yol bilgisayarı var.
ama aracımın ankaraya gelmesini beklerken KARTAŞ ın bana vermiş olduğu 1.3 multijet 75hp active araçtaki 2 satır yol bilgisayarından farklar var. mesela kartaşın verdiği araçta tripa yada tripb gibi bi seçenek yokken benim aracımda var ayrıca o araçta dış ısı göstergesi hiç yokken benim aracımda bi seçenek olarak menüde dolaşırken görülebiliyo. daha detaylı karşılaştıramadım ama bu durum benim kafamı iyice karıştırdı :g0000000:

cenkeri
27/12/2007, 00:07
Arkadaşlar benimde aklıma gelen bir konuydu bu; Daha doğrusu kabullenmek istemediğim :Ç. Fiat yolbilgisayarını 2 satıra toplamış olabilirmi acaba?

mace
29/12/2007, 22:58
Arkadaşlar 2 gün once servise gittim. Serviste tanıdığım çok yakın arkadaşımın eniştesi bu konuyla ilgili ilgilendi. 2008 model gelen ve bundan sonra gelecek Gp lerde dynamic olanlarda 2 satır olacağını söyledi. Sadece söylemekle de kalmadı 2 tane sıfır araç örnek gösterdi. Ayrıca bayide çalışanlardan yeni GP alan arakdaşın aracında da 2 satır ve bu konuyu italya ya sormuşlar ve bundan sonra 2 satır arkadaşlar. Değiştirilebilme olanağının olup olmadığını sordum, olumsuz çok zahmetli baya bi sökmeleri gerekiyor aracı. Razı olmadım o yüzden:( eet eski tip 3 satır olan bilgisayar çok daha güzel ama malum Fiat bu konuda bize kazık attı. Üzüldüm açıkçası. Herkese saygılar

grande26
30/12/2007, 00:55
2008 modellerde kırmızı logolularda 2 satır.(benimki mavi logolu 2008 ve 3 satır) 2 satırlı dinamiklerde dış ısı menüde gezinerek görülüyorsa hiç fonksiyonel değil.

cenkeri
30/12/2007, 15:35
Merhaba Ufuk aracının 2008 mavi logolu olduğunu ve 3 satırlı olduğunu belirtmişsin. Peki diğer değişiklikler varmı? Mesela krom ayrıntılar, kapı döşemeleri, göstergedeki yeni fontlar varmı aracında yada onlarda çok fark olmasada eski tasarım olanlardanmı?

TAVCI
31/12/2007, 01:11
Nasıl oluyorda aynı arac herkeste farklı oluyor.Bunun bır standardı veya son kullanıcıya gelene kadar (uretıcıden satıcı bayıı ye kadar) bır kontrol eden yok mu? Gercekten cok ılgınc.

ekorkut
31/12/2007, 11:58
Benimki de 2008 model kırmızı logolu Active 1.3 90 lık ve bilgisayar 3 satır. Mavi kırmızı logolu veya Active Dynamic olayı değil bence. 2008 modellerde 1.3 90 lık dizel ve 95 lik benzinlilerde bilgisayar 3 satır diğerlerinde 2 satır. Ben olayı böyle anladım.

grande26
31/12/2007, 13:41
Merhaba Ufuk aracının 2008 mavi logolu olduğunu ve 3 satırlı olduğunu belirtmişsin. Peki diğer değişiklikler varmı? Mesela krom ayrıntılar, kapı döşemeleri, göstergedeki yeni fontlar varmı aracında yada onlarda çok fark olmasada eski tasarım olanlardanmı?
Sadece logo mavi,diğer tüm değişikler var.

karademir
31/12/2007, 21:23
Merhaba arakadaslar,
Yazdıklarınızı okuyup okuyup kahroldum :( ben de sabahtan berı bununla ugrasıyorum :( dynamıc 1,4 fıre 77 ve yb ıkı satır; ama yenı katalogda da cok fonksıyonlu bılgı ekranı var olarak gorunuyor dynamıc versıyonda... ıkı satır olmasına ragmen cok fonksıyonlu bılgı ekrarnı ozellıklerıne ulasılabılıyor mu? dıye kontrol ettık; ama sonuc olumsuz :( servıs muduru "musterımız haklı, gerekenı yapmamız lazım ben bunu bıldıreyım" dedı; ama sonucta ne cıkacak bılmıyorum :( beklıyorum sımdılık...
Buarada 75-77 ıkı satır 90-95 uc satır olayına katılmıyorum. Cunku konuyu ılk acan Hakan arkadasımızın arac 90 hp :(

uguzel
01/01/2008, 10:17
Iyi yıllar diyerek baslayayım ben de!

Ben de 2 haftadır GP 1.3- 75 dyn sahibiyim ve bende de bu yol bilgisayarı sorunu var. (bu yol bilgisayari benim önceki arabam olan eski kasa punto nun aynısı sadece dış sıcaklık farkı var)
Bu durumu bayiye ilettiğimde bir ustaya baktırdılar ve yanlışlık (active yol bilgisayarı) olduğunu söylediler ve yanımda tofas yetkilisini aradılar. En kısa sürede geri bildirim yapacaklarını söylemelerine rağmen 8 gun oldu ve hala cevap yok.
Bence farklı kişilerden aynı sorun geldiği için tek bir cevap vererek yırtmaya çalışıyorlar. Böyle bir durumda ne yapılacağına karar vermek lazım bence. Her ne kadar değişiklik yapma hakkı firma da saklı olsada bunu bildirmek yükümlülükleri var (en azından biz şikayette bulunduğumuz zaman).
Bu konuda gelişme sağlayan arkadaşlar, bilgilendirme yapabilirse çok iyi olur.

Not: Bu arada böyle bir site hazırlayan ve yorumları ile bilgilendirme yapan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Vosvos umu sattıktan sonra böyle bir oluşumun içinde olabileceğimi pek sanmıyordum.

İyi günler.
Uygar GÜZEL

cenkeri
01/01/2008, 18:05
Sürekli konu koşuluyor fakat 2 ve 3 satırdaki farklar nedir? 2 satır olması bize neler kaybettiriyor? Umarım benim 1.4 fire dynamic aracımı 3 satır teslim ederler :yucky000:

uguzel
02/01/2008, 21:25
Atilla bey teşekkürler;
Tanışma bölümüne giriş yaptım.
Bugun araç ile satan firma telefon etti; klasik satıcıdan memnunmusunuz genel bir sorun var mı? diye sormak için. Onlara da bahsettim konudan, tabi onlar sadece müsteri hizmetlerinden oldukları için birşey demediler ama sonradan dönüşde yapmadılar.

uguzel
12/01/2008, 22:08
Tekrar merhabalar;

Bu konu da sorun yaşayan arkadaşlar bir gelişme yok mu? Ben şehir dışında arazide olduğum için uğraşamıyorum şu anda.

Iyi akşamlar.

Genius
12/01/2008, 22:14
Evet bu konu ile ilgili bir gelişme yok, ben müşteri hizmetlerinide aramıştım ve bana geri gelen yanıt ''Firma belli zamanlarda ürün farklılaştırmasına gidebilirmiş''. Ben gerekli tüm evrakları tamamladım ancak satış temsilcisi çok yakın arkadaşım olduğundan arada onunda kaynacağı riskini almadım ve vazgeçtim. Dün başka bir arkadaşımıza 1.3 75 hp dinamik aldık ve aracın 3 satır ekranı var ve mavi logolu, heralde sandıktan çıkardılar :)

uguzel
12/01/2008, 22:30
Engin bey, evrak derken neler hazırladınız? Fatura dyn donanım listesi gibi şeyler mi?
Şimdiden teşekkürler.

Genius
12/01/2008, 22:38
İstenen evraklar,

* hakem heyetine konuyu açıklayan bir dilekçe (ilgi olarak ayıplı mal maddesini gösteriniz)
* dilekçenin bir nüshasının firmaya iadeli taahütlü gönderi belgesi (zaman aşımını durdurmak için)
* Araç ruhsat fotokopisi
* Araç kataloğu veya internetteki broşürün ilgili sayfası (ikisinide gönderebilirsiniz)

discrepancy
16/01/2008, 10:00
Benimki de 2008 model kırmızı logolu Active 1.3 90 lık ve bilgisayar 3 satır. Mavi kırmızı logolu veya Active Dynamic olayı değil bence. 2008 modellerde 1.3 90 lık dizel ve 95 lik benzinlilerde bilgisayar 3 satır diğerlerinde 2 satır. Ben olayı böyle anladım.

Arkadaşlar 90 yada 95 byegir farketmiyor, 2008 modellerde bu sorun var ne yazıkki, 2008 model dinamiklerin çoğunda istisnalar hariç yol bilgisayarı iki satır, sizde 3 satır olması firmanın size bir hediyesi bence

Uuzn zamandan beri askerde olduğumdan beri cevap ayazamadım arkadaşlar ama zaten firmadan o kadar uğraşıumıza rağpmen olumlu bir cavep alamadık ne yazıkki, hala ilgileceğiz diyip duruyolar ama bir gelişme yok. Sanırım bu sorun bize fiayın bir kazığı olarak kalacak

CarChaRodoN
17/01/2008, 12:21
Arkadaşlar dün 1.3 75 bg GP min siparişini verdim ve özellikle bu 2 satır ekran olayını sordum bundan sonra gelecek bütün GP lerin 2 satır olduğunu söylediler bilginize...

BrK_20
17/01/2008, 12:35
cok sacma nıye ole bı uygulama yapmıslarkı ?

serpunto
17/01/2008, 20:14
paraaaaa için tabikii :))

Genius
17/01/2008, 20:54
Madem öyle neden t-jet'e de 2 satır koymuyorlar :D

murat sandıkçı
17/01/2008, 20:56
Arkadaşlar bende ki olay daha da bomba, benim yol bilgisayarıda 3 satır, arac fire active.Tamamen karmaşa, Tofaş herzaman ki ipin uçunu kaçırmış yine hiç şaşırmadım.

Genius
17/01/2008, 21:04
Arkadaşlar bende ki olay daha da bomba, benim yol bilgisayarıda 3 satır, arac fire active.Tamamen karmaşa, Tofaş herzaman ki ipin uçunu kaçırmış yine hiç şaşırmadım.

Üretim bantındaki arkadaşlar heralde molada alkol alıyor :D :D :D Lütfen alkollü araç imal etmeyelim :P

Linos
18/01/2008, 09:16
Tofaş herzaman ki ipin uçunu kaçırmış yine hiç şaşırmadım.

Tofaş değil Murat bey, FIAT üretiyor araçlarımızı... ;)

femoli
18/01/2008, 09:47
Murat bey o zaman sizde gidin servise benim aracıma 2 satır takılacaktı 3 satır takmışsınız diye bilgi verin değiştirsinler 2 satır taksınlar :):)

Neden hep haksızlık bizde olduğu zaman sonuna kadar ararızda karşıdaki olduğu zaman bir hediye bir süpriz gibi hissederiz . bu murat arkadaşımız için değil hepimiz için :)

Neyse hata olumuştur güle güle kullanmaya bakın :)

murat sandıkçı
18/01/2008, 12:52
Bu formada yanlış anlaşılmamak için ne yapmalıyım bilmiyorum,Yıllarca Ford Otosanda çalıştım, neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum.Araçın Fiat tarafından üretildiğide buna dahil.Ben ekranım 3 satırlı dediğimde aslında olayın TRAJİ KOMİK olduğunu anlatmak istedim. Sonucta ben zaten bu araçta 2 satırlı ekranın olduğunu biliyordum.Aslında eleştiri yapmak istedim ama olay farklı yerlere çekildi.Ben her şekilde Tofaşı eleşitiyorum,yine de eleştireceğim.Mehmet arkadaşımızın söylediği gibi 'benim adıma olaylar olumlu yada olumsuz olsada'.

bahcelili_ali
18/01/2008, 18:39
benim 3 satır ekran boşa çıktı 3satır yapmak isteyenlere satabilirim

Linos
18/01/2008, 21:02
Bu formada yanlış anlaşılmamak için ne yapmalıyım bilmiyorum,Yıllarca Ford Otosanda çalıştım, neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum.Araçın Fiat tarafından üretildiğide buna dahil.Ben ekranım 3 satırlı dediğimde aslında olayın TRAJİ KOMİK olduğunu anlatmak istedim. Sonucta ben zaten bu araçta 2 satırlı ekranın olduğunu biliyordum.Aslında eleştiri yapmak istedim ama olay farklı yerlere çekildi.Ben her şekilde Tofaşı eleşitiyorum,yine de eleştireceğim.Mehmet arkadaşımızın söylediği gibi 'benim adıma olaylar olumlu yada olumsuz olsada'.

Murat bey, sizin yorumlarınıza yahut eleştirilerinize karşı bir tavır takınmam söz konusu değil. Sadece Tofaş ve FIAT üretimi yanlışına düşen üyelerimiz var. Yani sizin iyi bildiğiniz konu, esasında herkes tarafından çok da iyi bilinmeyen bir konu... Mesajınız üzerine, doğru olanı tekrar vurgulamak istedim.

Saygılar...

ekorkut
18/01/2008, 21:15
Arkadaşlar, başınıza gelen olayları okuyorum, kendimi sizin yerinize koyuyorum ve gerçekten moral bozukluğunuzu anlayabiliyorum. Benim de başıma gelse gerçekten moralim bozulurdu. Takmayın kafaya diyeyim Allah kaza bela başka büyük arıza vermesin.

femoli
19/01/2008, 12:37

Sevgili murat bey amacım ortalığı biraz yumuşatmaktı elbette öyle bişi olmaz kimse sizede tavır almıyor :)

Bu tip olay kimin başına gelse aynı duruma düşerdi eminim .... Aktif forumlar dilerim :)

discrepancy
19/01/2008, 14:52
Arkadaşllar kırmayın birbririnizi, kırılmayın da boş yere, bakın bizim u konuda canımız yandı ama hala bir ses yok fiattan, ne kaar konuşsakta adamlar birşey yapmıyorlar.

cenkeri
19/01/2008, 22:15
Arkadaşlar benim bugün gittiğim farklı servistede yol bilgisayarı ve düğmelerdeki ışıklar olayı yan yattı çamura battı. Onlarda aynı cevabı verdiler. Ama orada yeni bir active puntoya kontak açtırdım onunki yanıyordu. Madem değişikliğe gidildi bunda niye yanıyor dedim cevap yok tabiki :) Konuyu araştıracaklar ama yine sonuç çıkmayacağına eminim. Satış temsilcimle konuştum bu konuda Tofaş' a baya şikayet gitmiş önümüzdeki günlerde toplantı gündemine alınmış. En azından sorunu olanlar hak aramak için call centera ısrarla şikayetlerini bildirsin, belki bir rolü olabilir. Bu sevindirici gibi görünsede değişiklik Fiat tarafından yapıldığından dolayı çok fazlada bir şey çıkacağını zannetmediğini söyledi. Kimbilir bakarsınız Fiat araçlarımızı geri çağırır 2 yerine özür mahiyetinde 4 satırlı yol bilgisayarı takar direksiyondaki ışıkları yapar hatta hediye beyaz gösterge yaparlar :) Espri yapıyorum arkadaşlar bu işten bişey çıkacağı yok ama ben yinede değişikliklerin bildirimemesinden dolayı yasal yollara başvuracağım hiç bir şey çıkmasa bile aklımdaki tüm yolları denemiş olurum.

discrepancy
29/01/2008, 20:13
Arkadaşlar var mı sorununu çözüö elde edebilen bu konu hakkında. Bizim gibi 800 kişi varmışl ve bu kişilerin çoğuna önceden haber verilmiş. Bu konuda bir gelişemalan var mı, bizde bayi topu ana merkeze attı, onlardan da ses soluk yok.

uguzel
30/01/2008, 08:39
Geçen gün aldığım bayiye uğradımda yanımda tekrar tofas merkezi aradılar. Verdikleri cevap italya da artık üretimin bu şekilde olduğu, ancak Türkiye nin 3 satırlı olarak istediği fiatında bunu kabul ettiği ancak arada gelen bir seri arabanın bu şekilde olduğu yönünde oldu.

Son olarak görüşmelerin sürdüğü ve gerekli cevabın yakın zamanda verileceği iletildi.

discrepancy
30/01/2008, 10:38
Bizde de aynı şeyi söylediler, açıkçası bir geri çağırım yapsalar ve değişimi üstlenseler hiçte fena olmaz. Bu arada babama dediklerine göre, ekranı değiştirmek baya masraflıymıi, bilgisayarın da değişmesi gerekiyormuş çünkü, bakalım fiat ne yapacak göreceğiz

discrepancy
18/02/2008, 10:55
Bu konuda herhangi bir gelişme elde eden var mı acaba, bizde hala bri gelişme yok ne yazık ki :(

cenkeri
18/02/2008, 11:11
Bu konuda herhangi bir gelişme elde eden var mı acaba, bizde hala bri gelişme yok ne yazık ki :(

Arkadaslar bu sorun icin israrla arka arkaya call centera cagri actirin, yoksa sesimizi duyurmadigimiz surece hic bisey olmaz. Ben direksiyon kumanda isiklari icin kac sefer telefonla gorustum soylediklerini boyun egmedim ve su an isiklarim calisiyor. Son olarak cuma gunu bu konu icin tekrar cagri actirdim.

Genius
16/09/2008, 23:58
Konunun üzerinden 7 ay geçmiş ve ben yeniden gündeme getireyim. Yaklaşık bir hafta kadar önce call center'ı aradım ve hani artık dinamikler 2 satır olacaktı, neden insanları kandırıyorsunuz, neden altyapı yok diye ayak yapıyorsunuz, serviste satılan üst versiyon (beyaz zeminli) gösterge paneline 400 ytl ödeyince gayet güzel çalışıyor dedim. Direksiyon aydınlatması olmayan araçların şikeyetinde değiştiriliyor falan dedim. İlla bunları müşterinize parayla mı satmanız gerekiyor diye de ekledim. Yarım saat sonra geri döndüler ve bu işlemin hangi servis tarafından yapıldığını sordular. Bende size isim vermek zorunda değilim bayiler emrinizde araştırıp bulun dedim. Hala bir ses çıkmadı ve yarın sabah arayıp yine sıkıştıracağım bakalım sonuç ne olacak?

ekorkut
17/09/2008, 09:09
400 e beyaz zeminli olayı nedir acaba? Bunu parayla yaptırabiliyor muyuz?

Genius
17/09/2008, 10:36
400 e beyaz zeminli olayı nedir acaba? Bunu parayla yaptırabiliyor muyuz?

bazen iskontoları oluyor servislerin o zamanlarda daha ucuza maledebilirsiniz.

bu arada fiat beni aramayınca ben onları aradım, biraz hararetli bir tartışmadan sonra yapacakları birşey olmadığını, bu kararın nihai olduğunu belirttiler. Ancak 3 satır bir ekran için araçta alt yapı hazır. gidip paranızla alın diyorlar kısaca...

discrepancy
02/12/2008, 15:13
Kısacası bir dönem bizim gibi talihsiz arkadaşlar böyle bir sorun ile karşılaştı ve bu sorun bizim gibi talihsiz arkadaşar için devam edecek. Bu konuda FİAT a:ranting2::ranting2::ranting2::ranting2::ranting2 ::ranting2::ranting2::ranting2::ranting2::ranting2 :

danismentus
02/12/2008, 22:20
Bunlar daha iyi günler beyler, 5Kapı diye aldığımız arabalar 3 kapı gelmeye başlayınca FIAT ne cevap verecek onu merak ediyorum. "altyapı hazır gidin serviste ekstra 2 kapıyı taktırın bilmemkaçbin YTL karşılığı" mı diyecekler??

ozel_egt
02/12/2008, 23:15
anlasılmaz hatalar fıat a yakısmıyo servıste bı işlem yaptır paranla en kralı sensın aama kendı hatalarını gıderme noktasında yoklar insallah sorununuz cozulur ....