PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Titreme sorunu

ulas_evo
22/08/2015, 16:54
Arkadaslar merhaba aracimda cozemedigim bir sorun var daha onceden yasayan var mi acaba. Frene bastigim zaman ugultuyla beraber arac hafiften titreme yapiyor fren pedalinda veya direksiyonda bir titreme soz konusu degil. Diskler, kampanalar ve on arka balatalar orjinalleriyle degisti fakat hala sorunum gecmedi bir fikri olan varmi ?

SinanTR
22/08/2015, 17:45
belki yeni diye olabilir uyum sağlayınca geçer diye düşünüyorum ama tecrübe sahibi arkadaşlar varsa yazsın bende merak ettim

ulas_evo
22/08/2015, 23:08
Alismistir parcalar 1000 km ye yakin oldu

volkan1065
24/08/2015, 11:33
aksları kontrol ettirin.

ulas_evo
24/08/2015, 17:22
titreme hareket halinde yok sadece frende yapıyor oda arka kısım büyük ihtimalle. hareket halinde el frenini hafif çekince yine yapıyor. akslardan olduğunu düşünmüyorum o yüzden

ethemyigit
24/08/2015, 21:27
eger dırekslyonda ve fren pedalında tıtreme hıssetmıyorsan ön fren sıstemınde vs sorun yoktur arabanın yuruyen kısmında aks amortısor ayna vs herhangı bırınde sorun olabılır araç frene basınca yuruyen kısma yük bindiği için onu hissediyorsundur
normalde aracın agırlığı yuruyene fazla yuklenmıyor ama frene basınca yuruyen kısma yük biniyor ama arka kısımda dedın o zaman arka kamapana riskinde var iyice detaylı incelemen lazım tam olarak nasıl bı tıtreme kasa mı sallanıyor ?

ulas_evo
25/08/2015, 02:05
Kasa sallaniyor evet aracin arkasindan gelen yogun bir ugultuyla beraber. Mesela isiklarda durmaya yakin ayagim sabit hafif frende yavasliyorum, frene bas cek bas cek yapar gibi duruyor arac. Kampanalari 0 orjinal aldim. Bugun frenciye ugradim kampanalari sag sol yer degistirdi poryanin kampanaya basan kismini temizledi ama degisen birsey olmadi. Ayrica 6bin km once arka torsiyon takozlari serviste degisti amortisorlerde terleme dahi yok isin icinden cikamiyorum bir turlu