PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza yaptim ne kadar masrafi var ss eklendi

PuntoFurkan
22/08/2015, 07:39
Merhaba arkadaşlar gece dürümcüye giderken Eyüp sahil yolunda viraja girdim yerde su birikintisi varmiş 3 4 kez döndüm

tam toparladım derken tekrar döndüm. Eyübü bilen bilir full demir bariyer var sadece 1 tanesi boştu bende şans eseri oraya girdim Allahtan bir şey olmadi.

çok korktum ilk ön taraf kaldirima cikti bukadar bir ezilme var birde direksiyon sag duruyor düzleyince sola gidiyor araba sizce ne olmuştur

Alttada baktim küçük damla ya su yada yag akiyor tam cikaramadim koyu değil kokmuyor fakat su gibide değil ortalama ne kadar masrafım cikar kaskom var.arabanin gidişince vs hiçbir problem yok.

https://i.hizliresim.com/Gkym5V.jpg
https://i.hizliresim.com/j2Qg1j.jpg

PuntoFurkan
22/08/2015, 08:39
Evet arkadaşlar akan yag değilmiş taksici bir abi bakti.Su resimleri koyduğum yerden akiyor birde bu parça kirilmiş .Araci actigimda su eksiltmişti ekledim tekrar sizce hangi parçasi ariza vermiştir.

https://i.hizliresim.com/VL3Q2n.jpg
https://i.hizliresim.com/lybQBJ.jpg
https://i.hizliresim.com/95DYp5.jpg

sahincem2000
22/08/2015, 09:05
Geçmiş olsun...Sizde birşey yoksa gerisi kolay halledilir...

fotobelit
22/08/2015, 11:43
Geçmiş olsun..Fotolardan net olrak aktığı yeri tespit etmek zor..Sanırım radyatöre giden hortumlardan biri delinmiş..Direksiyon içinde,çarpmanın etkisi ile tekerin rot ayarı bozulmuş olabilir(yamuk kırık yoksa)..Rota sokmak lazım..5-100 gibi birşey tutar diye düşünüyorum..Tampondaki bölüm hariç..

PuntoFurkan
22/08/2015, 16:19
Sanayiye gittim 1500-2000 Bin masraf cikar dedi. On panel catlamis sanirim kararsizim kaskodanmi yaptirsam kendimmi yaptirsam

tayfux
22/08/2015, 16:58
çıkma uygun fiyata yapabilirsen olabilir ama 2000 liraları bulacaksa bence kaskodan yaptır sonuçta boşa yapılmıyor..

PuntoFurkan
22/08/2015, 17:11
çıkma uygun fiyata yapabilirsen olabilir ama 2000 liraları bulacaksa bence kaskodan yaptır sonuçta boşa yapılmıyor..

Direksiyon ayarsız city arizasi vermiş olabilirmi peki vurdum lastiği diye yoksa rot ayarimidir sizce ? city arizasi vermiş olabilir dedi biri

tayfux
22/08/2015, 17:27
sanmam city olduğu ama direksiyon kutusu ve akslar ilk akla gelenler tabii ki..rot-balans da şart..

SinanTR
22/08/2015, 17:43
panel nası çatlamış bilemedim yada bi zararı olurmu anlamam ama al bi çıkma tampon muhtemelen radyatörün girişinden hortum patlamış gibi görünüyo aracı götür rotçuya bide rota baksın belki rot başı eğildiyse onu değişebilirsin en fazla belki ayarlada kurtarırsın hiç bozma kaskonu hemde aracının hasar kaydı olur çok büyük bi masraf yok kanımca

erenemre
22/08/2015, 17:46
hep belediyenin .erefsizliği yollar köstebek yuvası gibi anca vergi almayı bilirler zaten

mehmetheleloy
22/08/2015, 18:27
Bence git kaskodan paşalar gibi yaptır, elden yaptıracaksak ne diye kaskoya para veriyoruz ki?
He kaza görünecek belki tramer sorgusunda ama elden yaptırırsan da değişen bir şey olmayacak, alan adam ekspertize soktuğunda değişen tüm parçaları kalem kalem garantili bir şekilde sıralıyorlar.
Allah cana vereceğine mala versin.
elden yaptıracaksan da birkaç yerden fiyat al, parçayı ben alayım işçilik ne kadar tutar falan diye sor.

SinanTR
22/08/2015, 18:36
Bence git kaskodan paşalar gibi yaptır, elden yaptıracaksak ne diye kaskoya para veriyoruz ki?
He kaza görünecek belki tramer sorgusunda ama elden yaptırırsan da değişen bir şey olmayacak, alan adam ekspertize soktuğunda değişen tüm parçaları kalem kalem garantili bir şekilde sıralıyorlar.
Allah cana vereceğine mala versin.
elden yaptıracaksan da birkaç yerden fiyat al, parçayı ben alayım işçilik ne kadar tutar falan diye sor.

ama unuttuğunuz bişey var hasarsızlığı olunca alan adama tampon değişti der yalanda değil kaskoyu boz hasar kaydı çıkacak olması bence daha kötü

kabul kasko yaptırıyoruz ama büyük bi kaza olur amenna bozmazsa hata olur o zaman bence temiz ve uygun fiyatlı bi tampon bulursa gerisi kolay büyük bi sıkıntı yok çünkü

makko58
22/08/2015, 18:39
abi sanayiciler adamın gözünü korkutur. panel plastik parça yan sanayi al eğer kullanılmayacak durumdaysa yoksa plastik kaynağı yapsınlar. yan sanayi panel 250 lira . radyatör hortumu yada henhangi bir yerden delinmişse büyük boyutlu değilse 100 liraya onuda yaptırırsın tabponcuya 100 lira ver düzeltsin taksın. rot ayarı bozulduysa 50 liraya halledersin . kollardan biri yamulduysa 100 liraya mal olur. benim tahminim max 500 liralık masrafı var. aldanma onlara kaskonun var olduğunu söylersen heleki hemen kaskodan yapmak için fiyatı şişiriyorlar

PuntoFurkan
22/08/2015, 19:42
Bi tanirci iscilige 500 alirim dedi parcalarda 500 fln tutuyor. Valla biride 2 bin dedi bu tamirciler tam uckagitci birde servise gostercem. Disarda yaparsam garantim bozulurmu

makko58
22/08/2015, 20:53
Bi tanirci iscilige 500 alirim dedi parcalarda 500 fln tutuyor. Valla biride 2 bin dedi bu tamirciler tam uckagitci birde servise gostercem. Disarda yaparsam garantim bozulurmu

garanti durumun varsa bilemem zaten ama benim mantığımda mekanik aksamın garantisi elektronik aksamın garantisi vardır. far kırıldı sanayide yaptırdın yada tampon ezildi yaptırdın bence bunlar garanti dışı bırakmaz. ama şu var paneli değiştirdin yan sanayi ile radyatörü takamadılar kayışı takamadılar vs gibi problem oldu hararet yada başka sıkıntı oldu götürdün abi bu değişmiş garantiden yapılmaz diyebilir adam. ama vitesle ilgili sıkıntı var senin yaptırdıklarınla ne alakası var yani.

servise sor parçayı alıp getirsem siz taksanız kaça olur de uygunsa garanti veriyorsa serviste yaptır.
ama bence max bin liraya hallolur dışarıda

reddragon
22/08/2015, 23:32
Kardeş kaskon varsa bence hiç düşünmeden orjinal servisine yaptır geç. Sanayiyle filan uğraşma. Fena toslamışsın direksiyon bile yan durduguna göre. En azından servis sağlam yapar ne değişçekse de orjinaliynen değişir geçmiş olsun.

SaLDo
23/08/2015, 12:52
Kasko bu günler için var. Allah başka kaza bela vermesin. Çek güzel bir yetkili servise babalar gibi yapsınlar aracını temiz temiz bin.

emintuac
23/08/2015, 14:07
Sanayiye gittim 1500-2000 Bin masraf cikar dedi. On panel catlamis sanirim kararsizim kaskodanmi yaptirsam kendimmi yaptirsam
Kardeş geçmiş olsun en güzeli servis hiç başka maceraya girme birdaha olmayacak diye birşey yok burak servis halletsin kasko parası boşuna ödenmiyor çıkacak sorunlarda muhttabın belli olur

volkan1065
24/08/2015, 11:30
Kırılan parça radyuatorun alt tutturma yeri gibi. Benımde başka bir araçta geldi başıma tampounu surttuk baktık akıntı var açtık tampona radyatör monteli tabi esneyınde platık olan radyator tutma kısmında kırılmış.

Senın radyatör değişecek bildiğim kadarı ile orjınal300-400 tl arası olması lazım. Tamponun iç kısmında ne kadar hasar var görmek lazım belki düzeltilebilir düzelmezse tampon değişimi gerekiecektir. CİTY bir şey olacağını sanmıyorum . Dişreksiyondaki sorun al tablolardan ve rot başından yapar darbe olan noktayı ıyı analız yapıp değiştirmek gerek.

Bu işlemleri kaskodan yaptırırsan aracın kaydına büyük hasarlı onden vurma diye gecer. Satarken de önden darbeli araç konusundaki yorumları artık sen kendin tahmin edebilrisin.