PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses sistemi

sahincem2000
19/08/2015, 14:47
Merhaba arkadaşlar,

Bugun bir ses tesisatçısı bir arkadasın yanına ugradım aracıma orjinali bozmadan fazla kurcalamadan delmeden nasıl birşey yapabiliriz diye sordum, o da bir anfi takarız abi iyi bir ses kalitesini yakalarsın dedi. Benim amacım gümbür gümbür çalsın degil sadece ses seviyesi 20 de dagıtmadan güzel ses çıksın yeter... sadece anfi ile hal olur mu sizce bu işi ? ( koltuk altına görünmeyecek bir yere koyacak ) orjinal hoparlörler kalacak.

ouzh34
20/08/2015, 18:25
alpine swe 815 al taktır,başka daha kolayı,ucuzu ve az yer kaplayanı yok.

cemdogu
21/08/2015, 00:19
Sadece anfi, ve orjinal hoparlörler hiçbir işinizi görmez.Zaten alınacak anfiyle orjinal hoparlörleri beslerseniz en fazla 2 hafta ömürleri olur.Stock hoparlörler amfiyle kullanılamaz.

Eğer yüksek seste bası azaltıp, tiz ses aldığınızda seste bozulma sezmiyorsanız, yukarıda söylenen dahili amfili subwoofer çok iyi bir seçenek.hem tek parçada amfi+sub işini çözüyor hem de kablolaması tek olduğu için müthiş kolaylık sağlıyor.

sahincem2000
21/08/2015, 18:05
hOCAM ZATEN BAGAJ KÜÇÜK ONU ORAYA KOYARSAM BAGAJ DIYE BIRSEY KALMAZ...BEN ORJINALİ BOZMADAN EK DISARIYA GOZUKECEK BISE OLMADAN BIRSEYLER YAPMAK İSTİYORUM...

SinanTR
21/08/2015, 20:28
ben aile aracı olarak kullanıyorum zaten ufacık bagaj var bizimkilerde

bana kalırsa yapıcak en güzel iş kapı içlerine ön ve arkalara çok kaliteli hatta üst seviye iki takım mid takımı component almak ama ben kapı içleri hiç sökülmediği için cesaret edemiyorum piyasadaki ustaların yaptığı işler ortada çünkü.

bagajda xetec 90.4 serisi bi amfim var ama henüz bağlatmayı düşünmüyorum standart kolonları anında uçurur

Mert34
21/08/2015, 22:17
Bilgilendiren olursa sevinirim; benim aracın sağ sol arka hoparlörler patlak cızır cızır sesinden sıkıldım artık ama ne anfi nede yüksek ses istiyorum standart hoparlör ayarında ne alabilirim ucuz yollu

arenas
21/08/2015, 22:52
Sony 3 yollu coax
1738f modeli

sahincem2000
22/08/2015, 09:06
Ozaman orijinal hoparlörlerin yerine 4 adet sony 3 yollu coax alsak birde anfi taktırsak iş görür mü_?

arenas
22/08/2015, 13:26
Amfi ile ses yükseltecekseniz mid takım alıp,wooferla bası güçlendirmeniz,daha iyi verim almanızı sağlar.arkadaş amfi vs takmayacağı için coaxları önerdim.aynı coaxları kendi arabama taktım,ses bariz bi şekilde iyileşti ama kulaklar bas aramaya başladı,bi de üstüne alpine amfili sub ekledim,şu an gayet iyi (parasına göre tabi).450 ye sub ı ,150 ye de 2 tk sony coaxları ekledim.600 liraya tesisat oldu.

SinanTR
22/08/2015, 17:52
hamama giren terler der kesenin ağzını açarsan bi amfi 2 takım comp la işi çözersin

yada hiç uğraşma al iki takım sony coax işi bitir birazda bu iş maddiyatla alakalı...