PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : radyo çekmeme

makko58
16/08/2015, 13:11
araç radyom şehir içinde 1-2 kanal anca çekiyor bulamıyor. radyoyu söktüm arkasında antene giden kabloyu söktüm yuvaya tornavida soktum cam gibi çekiyor her kanalı buluyordu ama anten kablosunu takıyorum yok bulmuyor anteni çıkarıp bakıyorum yine bulmuyor yani bir temassızlık mı var sorun nerede tornavidayla çeken radyo anten kablosuyla neden çekmiyor yardım

feyzullah
16/08/2015, 13:30
Menudeki ayarlardan "trafic info"yu off konumuna getirip öyle deneyin. Bu fonksiyon on konumunda olduğunda radyo yalnızca trafik bilgisi veren istasyonları buluyor diye biliyorum.

edll
16/08/2015, 13:38
araç radyom şehir içinde 1-2 kanal anca çekiyor bulamıyor. radyoyu söktüm arkasında antene giden kabloyu söktüm yuvaya tornavida soktum cam gibi çekiyor her kanalı buluyordu ama anten kablosunu takıyorum yok bulmuyor anteni çıkarıp bakıyorum yine bulmuyor yani bir temassızlık mı var sorun nerede tornavidayla çeken radyo anten kablosuyla neden çekmiyor yardım

anten kablosunda sorun vardır. antene giden kablo kesin bir yerden kopmuştur. yoksa olmaması imkansız.

taylantay
16/08/2015, 14:11
aynı sorun bende de var.nası cozersen haber verde ugrasmayım.

cemdogu
17/08/2015, 04:41
Anten kablosu.Muhtemelen içerden kopmuş ya da tavan kısmından paslanmıştır.En uçta metal krom anten ucu varsa ondan da kaynaklanır.Müzik sistemleri bağlayan biryere altın uçlu kablolardan çektirirseniz sorun kaybolur